Autor Wątek: Siłowniki klapy bagażnika?  (Przeczytany 3270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tom.p

  • Gość
Siłowniki klapy bagażnika?
« dnia: 05-04-2006, 11:12:12 »
          Potrzebuję Waszej pomocy. Przy corolce z 95r (3 drzwi) zaczynają padać mi siłowniki do tego stopnia, że już muszę dość mocno ją wypychać ku górze. Zacząłem pytać o nie ale z przykrością stwierdzam, że mnie nie stać powiedziano mi cenę ok. 170zł za szt. Może wiecie coś na ten temat może mieliście z tym problem? Jeżeli Wiecie czy są tańsze zamienniki albo czy podejdą od innego auta to proszę o pomoc. Jeszcze jedno na siłownikach orginalnych są jakieś oznaczenia czy one informują o parametrach jakie te siłowniki mają(siła unoszenia itp.) abym mógł nimi się posiłkować w sklepach szukając od innego auta. Wiadomo, że będzie to ostateczność bo nie chcę kalać swojego auta częściami z innego.
           Z góry dziękuję za wszelkoą pomoc.

bartholus

  • Gość
Odp: Siłowniki klapy bagażnika?
« Odpowiedź #1 dnia: 05-04-2006, 18:31:24 »
Ktos kiedys szukal do liftbacka (97-99) (tam najcześciej padają) i na ktoryms forum bylo ze w Intercarsie sa najtansze - sprobuj tam sie dowiedziec.
Pozatym do tego modelu bez problemu znajdziesz uzywane.

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Siłowniki klapy bagażnika?
« Odpowiedź #2 dnia: 05-04-2006, 20:31:04 »
          Potrzebuję Waszej pomocy. Przy corolce z 95r (3 drzwi) zaczynają padać mi siłowniki do tego stopnia, że już muszę dość mocno ją wypychać ku górze. Zacząłem pytać o nie ale z przykrością stwierdzam, że mnie nie stać powiedziano mi cenę ok. 170zł za szt. Może wiecie coś na ten temat może mieliście z tym problem? Jeżeli Wiecie czy są tańsze zamienniki albo czy podejdą od innego auta to proszę o pomoc. Jeszcze jedno na siłownikach orginalnych są jakieś oznaczenia czy one informują o parametrach jakie te siłowniki mają(siła unoszenia itp.) abym mógł nimi się posiłkować w sklepach szukając od innego auta. Wiadomo, że będzie to ostateczność bo nie chcę kalać swojego auta częściami z innego.
           Z góry dziękuję za wszelkoą pomoc.

Na siłownikach powinnieneś mieć po pierwsze dane producenta (w moim przypadku - Corolla E11 liftback = STABILUS) oraz numer katalogowy części. Oprócz tego powinna być podana siła (u mnie 510N - w niutonach, szukaj podobnego oznaczenia- ciągu cyfr z "N" na końcu ;) ). Ja wymieniałem u siebie i pisałem o tym na forum - po krótce przypomnę, jak to u mnie było:
- w ASO za jeden siłownik chcieli 470,31 zł
- używane "chodzą" po 130-140 zł
- w sklepie INTERCARS - sprowadzili z Niemiec od producenta po 82,83 zł za sztukę.

Proponuję zadzwonić najpierw do INTERCARS, potem szukać używanych - a ASO omijać z daleka :D

J.

PS. Ewentualnie jeśli nie uda Ci się niczego znaleźć, to możesz spróbować tutaj: http://www.eurotechnika.com.pl - podasz im siłę, długość ramienia (wypełniasz specjalny formularz na stronie), a oni Ci coś dopasują.
Coday, Comorrow, Corolla

tom.p

  • Gość
Odp: Siłowniki klapy bagażnika?
« Odpowiedź #3 dnia: 06-04-2006, 11:09:58 »
Jestem wdzięczny za pomoc. Będę raczej szykał nowych bo otwieram klapę po kilka rary dziennie to może będą dłużej służyć.

porkbone

  • Gość
Odp: Siłowniki klapy bagażnika?
« Odpowiedź #4 dnia: 11-04-2006, 14:39:01 »

waszkk02

  • Gość
Odp: Siłowniki klapy bagażnika?
« Odpowiedź #5 dnia: 12-04-2006, 01:27:42 »
Bardzo podobają mi się te amorki Delphi...
Jakiś miesiąc temu takie zamówiłem - przysłali szybko, także polecam.
Cena jest ze 2 więc spoko. Made in Poland, ale to przecież lepiej niż Made in China :)
Pozdro
Krzysiek

juras_ep4

  • Gość
Odp: Siłowniki klapy bagażnika?
« Odpowiedź #6 dnia: 14-06-2006, 08:00:55 »
Jak zakończyła się historia z siłownikami.
Ja szukałem do Corolli 93 Hatchback bo pękł mi przy końcówce, w sklepach internetowych i tradycyjnych i nikt nie potrafił ściągnąć mi do tego modelu. Musiałem przewiercic "główkę" i skreciłem na śrubę.

krystek

  • Gość
Odp: Siłowniki klapy bagażnika?
« Odpowiedź #7 dnia: 14-06-2006, 23:40:54 »
chłopaki i dziewczynki - a raczej odwrotnie powinno być!!!
podajcie długości siłowników po złożeniu (czyli tej czarnej części) i po rozłożeniu (czyli obu czarnej i srebrnej) podajcie też model autka i adres wysyłki - ceny najczęściej oscylują w granicach 40zł brutto - ja do tego dolicze 5 zł za fatygie + wysyłka lub jeśli ktoś z wawki to ma bez wysyłki. Nic nie obiecuje ale proponuje usługi w zakresie moich kontaktów. Jak by ktoś był zainteresowany to zapraszam.


 

Beesafe.pl