Autor Wątek: Centralny w Y1 po raz kolejny  (Przeczytany 33601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

miro_x

  • Gość
Centralny w Y1 po raz kolejny
« dnia: 06-04-2006, 15:38:10 »
Witam forumowiczów.

Chcialbym zainstalowac centralny w mojej Yarisce. Niestety serwis ze wzgledu na cene odpada.

Mam pytanie. W lewym boczku pod tym plastikowym trojkatem sa kable i pusta wtyczka.
Kabelki to dwa czerwone dwa czarne i po jednym zielonym i pomaranczowym. czy te kabelki sa do centralnego zamka?
czy potrzeba dodatkowa centralke dla zamka jesli w samochodzie jest alarm. czy alarm steruje otwieraniem i zamykaniem ? bo jesli tak to w sumie potrzebowalbym tylko silownikow.
jesli bylo o tym pisane to z gory przepraszam ale szukalem i wiekszosc z watkow nie odpowiada na te pytania.
Jesli ktos montowal centralny to prosilbym o glos w  tej sprawie jakich elementow uzyl i gdzie je wlaczyl.

YARIS wersja terra bynajmniej rok 2005 3D

I jak wyglada polaczenie dzialania alarmu  z centralnym zamkiem czy trzeba osobny pilot (z centralka) czy wlasnie alarm bedzie obslugiwal juz zamek.

pozdrawiam i czekam na konstruktywne odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2006, 15:48:09 wysłana przez miro_x »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #1 dnia: 06-04-2006, 15:55:36 »
alarm napewno nie steruje silownikami....

duzo zalezy od tego jaki masz alarm....

jedne 'steruja' centralnym (tzn daj tylko sygnal do centralki od centralnego azmka a rezte robi juz ta centralka) a inne niestety nie maja takiej opcji i nie da sie nic z tym zrobic - wtedy konieczne sa dwa piloty! :-\

napeno musisz wiedizec jaki masz model alarmu.....
kazdy jeden elketryk zalozy Ci centralny zamek i bedize to kosztowalo co najmniej polowe tego co w aso......

pozdrawiam
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

miro_x

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #2 dnia: 06-04-2006, 16:07:05 »
Ok juz mi duzo wyjasniles. Czyli nie obejdzie sie bez sterownika centralnego zamka. Nie ma takich zamontowanych fabrycznie ?

Alarm mam Chalenger ale jaki model to juz nie wiem chyba papiery jakies na niego sa ale mam w samochodzie.

Kiedys ktos sie tu wypowiadal ze banalne jest zalozenie centralnego zamka dlatego wlasnie pytam co i jak podlaczyc zeby wspolpracowal z alarmem.
Dwa siłowniki mam wiec musiałbym tylko centralke dokupic ewentualnie ale jak to polaczyc ?

Offline qbutek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 160
    • http://www.corollaclub.org
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #3 dnia: 06-04-2006, 22:51:08 »
Co do montażu to:
Lewy ma 4 kabelki, bo tam jest sterowanie całoscią w podłokietniku.
Z lewych drzwi idzie kabel do centralki centralnego.
Z centralki centralnego idzie do prawych drzwi.

Jeżeli masz oryginalne siłowniki, to powinny być z tym kawałkiem wiązki w drzwiach.
Prawdopodobie u Ciebie jest do centralki poprowadzona wiązka z wtyczką i wystarczy ją tylko podpiąć.

Z Alarmu powinien wychodzić wolny kabel podudzający lub powinna byc taka wtyczka.

Ja ostatnio montowałem cos takiego w Corolli i da się to zrobić przy odrobinie zdolnosci manualnych, hektarowi czasu i cierpliwosci ;-)
Sprzedam części z Corolli GTi 1987-1991.

miro_x

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #4 dnia: 08-04-2006, 11:26:21 »
No wlasnie w tym rzecz ze nie mam oryginalnych silownikow i chce dokupic dwa z centralka. I problem jest takim do czego mam podpiac centralke. ktore z kabelkow odpowiadaja za sygnal z alarmu. Jak juz pisalem jest wolna wiazka w slupku przy prawych drzwiach, pod takim plastkiem. i tam sa po dwa czarne i czerwone (pewnie zasilanie) i po jednym jasno zielonym i chyba pomaranczowy. nie do konca jestem pewien czy to jest wlasnie to wyjscie z alarmu, dlatego pytam. podlaczenie silownikow do centralki to juz jest banalna sprawa.

Chce po prostu zrobic tak zeby pilotem od alarmu otwierac drzwi a nie bawic sie dwoma pilotami.

pozdrawiam.

Offline qbutek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 160
    • http://www.corollaclub.org
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #5 dnia: 08-04-2006, 17:25:07 »
Przy kupnie auta musieli Ci dać instrukcję do alarmu i tam powinien byc schemat.
Sprzedam części z Corolli GTi 1987-1991.

miro_x

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #6 dnia: 09-04-2006, 11:47:31 »
Do alarmu dodana była instrukcja jak sie poslugiwac pilotem  :-\

Zeby rozjasnic troche temat wrzucam zdjecia drzwi  bez boczkow. troche niejasne bo robione z telefonu.










To sa kostki w drzwiach i na ostatnich zdjeciach instalacja po tym trojkatnym plastikiem w lewym slupku.A na ostatnim zdjeciu wiazka kabelkow luzem. 2x czerwony 2x czarny i pomaranczowy i zielony.

ma ktos jakis pomysl ?
« Ostatnia zmiana: 17-04-2006, 22:11:49 wysłana przez miro_x »

miro_x

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #7 dnia: 15-04-2006, 00:48:35 »
Odswieżę temat trochę.

Nikt nie wie w jaki sposób centralka jest podłączana do alarmu ?  ???

I które centralki pojdą z alarmem Chalangera ?

darku

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #8 dnia: 17-04-2006, 21:52:46 »
Kolego mikro_x z alarmem challanger pojda wszystkie centralki centralnego zamka ktore maja sterowanie otworz/zamknij minusem. Z Twojego alarmu wychodza 2 przewody pomaranczowy i zielony, na nich pojawia sie masa do sterowania centralnym zamkiem. Zycze udanych eksperymentow:) Pozdrawiam.

miro_x

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #9 dnia: 17-04-2006, 22:10:36 »
Diękuję kolego nareszcie jakaś konstruktywna wypowiedz. Dla zainteresowanych mam instrukcję montażu alarmu challenger do yarisa. Z tej instrukcji tez wynika ze ma to byc zielony i pomaranczowy jak mi sie cos uda stworzyc to napisze.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2006, 22:58:54 wysłana przez miro_x »

ron

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #10 dnia: 18-04-2006, 12:27:01 »
Diękuję kolego nareszcie jakaś konstruktywna wypowiedz. Dla zainteresowanych mam instrukcję montażu alarmu challenger do yarisa. Z tej instrukcji tez wynika ze ma to byc zielony i pomaranczowy jak mi sie cos uda stworzyc to napisze.

miro_x czy mógłbyś udostępnić tą instrukcję, jakiś pdf na maila?
pzdr

miro_x

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #11 dnia: 18-04-2006, 12:35:23 »
 mugger wrzuci ja do FAQ.

darku

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #12 dnia: 18-04-2006, 19:33:21 »
Kolego  miro_x jak beda jakies problemy to daj znac a słuze pomoca:)

miro_x

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #13 dnia: 18-04-2006, 23:00:59 »
Dzieki wielkie na razie czekam na centralke. Jesli wszystko dobrze pojdzie w sobote bede probowal to skrecic wszystko.

A orientujesz sie czy te kabelki co wychodza w drzwiach sa zajete czy "puste" ? Czy moge pod nie podpiac siłowniki i z drugiej strony centralke w lewym slupku. czy bede musial ciagnac kabelki pod deska osobno.

darku

  • Gość
Odp: Centralny w Y1 po raz kolejny
« Odpowiedź #14 dnia: 18-04-2006, 23:17:45 »
Spokojnie mozesz sie pod nie podpiac bo to instalacja od sterowania lusterek tylko najprawdopodobniej one dochodza do przelacznika sterowania tymi lusterkami ktorego kostka jest podklejona tasma do instalacji regulacji swiatel(wiec mozebyc brak połaczenia z druga strona). Ale wedlug mnie mozesz uzyc te przewody bo po co ciagnac kabelki przez przelotke jesli one tam sa:)


 

Beesafe.pl