Autor Wątek: 3s-ge w AVE  (Przeczytany 5832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tamigo

  • Gość
3s-ge w AVE
« dnia: 13-04-2006, 01:10:03 »
oglądałem ostatnio wyjety silnik z celici 2.0 gti. Zastanawiam sie czy da rade go wpakowac do mojej ave. a dokładniej czy da sie moj istniejący 2.0 3s-fe przerobic na 3s-ge. z tego co widac blok obu silników jest ten sam. Nawet głowica wygląda z zewnątrz tak samo. jedynie "bardzo" widoczna różnica "z zewnątrz" do kolektor dolotowy. u mnie jest taki mały przy scianie grodziowej a w 3s-ge jest na całym silniku dokładnie nad pokrywą zaworów. zastanawiałem się wcześniej żeby w jakis sposób delikatnie podnieść moc mojego silnika, nie chodzi mi osobiscie o montowanie strumienic magnetyzerów i innych tam.... dzwoniłem i odwiedziłem kilka firm tuningujących silniki , i musze przyznac ze troche mnie zawiedli. Za kwote około 2 tyś. zł a nawet więcej proponują modyfikacje które dodadzą około 15koni. Troche to mało jak za takie pieniądze.  Jezeli nikt jeszcze nie zastanawiał sie nad taką przemianą silnika ave to bede musiał podjechac do znajomego do serwisu i popatrzec w schematach budowy obu silników.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2006, 01:16:17 wysłana przez tamigo »

ayrsen

  • Gość
Odp: 3s-ge w AVE
« Odpowiedź #1 dnia: 13-04-2006, 08:09:46 »
tamigo - jest wątek (załączony tutaj) w dziale Celica, z którego można się domyśleć, że Darus zrobił swapa na silnik od Celica'i. Na pewno swapa w Ave (tylko z 1.6 na 2.0) robił też Artoone.

pzdr

kolorafal

  • Gość
Odp: 3s-ge w AVE
« Odpowiedź #2 dnia: 13-04-2006, 12:55:13 »
ja nie bede robił swapa z 2.0 na 2.0. A tamten wątek jest o silniku 3s-gte. A istnieje mała różnica pomiędzy 3s-ge a 3s-gte?

ayrsen

  • Gość
Odp: 3s-ge w AVE
« Odpowiedź #3 dnia: 13-04-2006, 13:52:02 »
ja nie bede robił swapa z 2.0 na 2.0. A tamten wątek jest o silniku 3s-gte.
Absolutnie się z Tobą zgadzam.
Być może nie wyraziłem się jasno - nie znalazłem na forum dokładnej odpowiedzi na pytanie tamigo - dlatego wskazałem osoby, które mogą mieć w tym zakresie wiedzę. Jeśli ktoś robił swap'a w Ave o jaki pyta tamigo, niech to opisze.

A istnieje mała różnica pomiędzy 3s-ge a 3s-gte?
Znów się zgadzam Odpowiem tak - prawie 3s-gte, prawie robi wielką różnicę...

LuCaZ

  • Gość
Odp: 3s-ge w AVE
« Odpowiedź #4 dnia: 15-04-2006, 00:07:23 »
bloki sa teoretycznie te same.
wszystko jest teoretycznie podobne...
ale w praktyce bez niezlej rzezby sie nie da przelozyc glowicy od ge do jednostki fe :(
sa roznice lekkie w bloku od srodka, ktore zapobiegaja przelozeniu glowicy.
poza tym po zalozeniu glowicy ge do bloku i tlokow od fe nastepuje spadek cisnienia i trza tez wymieniac reszte bebechow.

jednym slowem bardziej sie oplaca przelozyc caly silnik 3s-ge.
skrzynia jest kompatybilna.
potrzebujesz silnik z kolektorami, ecu i wiazke elektryczna.

natomiast sa rozne opinie co do porownania 3s-fe i 3s-ge.
ge jest mocniejsze , ale mniej elastyczne i bardziej paliwozerne.
slyszalem opinie ( sprawdzone ), ze na 400m cariny z fe objezdzaly te z jednostka ge.

dlatego narazie odechcialo mi sie swapa. chyba ze na 3s-gte :) ale to raczej marzenia :)

pozdr. LuCaZ

tamigo

  • Gość
Odp: 3s-ge w AVE
« Odpowiedź #5 dnia: 17-04-2006, 18:23:45 »
co do słów ze 133 konna carina objechała 175 raczej nie uwierze. miałem carine gti i troche nią pojezdziłem ,potem kupiłem nowszą z silnikiem 2.0(133km) i różnica w mocy była kolosalna. 3SGE przyspiesza do 100 w 8.4 sek.(katalogowo) a zwykła 2.0 katalogowo w 9.2    niby tylko 0,8 sek ale w praktyce wyglądało to tak ze gti odjedzie na kilkanascie metrów. 3sge wcale nie paliła więcej od zwykłej fe, przy tej samej jezdzie. tylko z tym silnikiem ciezko jezdzic wolno , sam dzwiek silnika prosi o dodanie gazu.  Z tego co sie dowiedziałem w aso silnik 3sge to konstrukcja yamahy. blok jest podobny ale faktycznie w srodku czyms sie rozni. zastanawiam sie nad kupnem takiego silnika i wlozeniu go do ave. kiedys swoja carina gti złapałem sie z bmw 328 , co prawda nie dałem jej rady , ale ona mi tez nie odjechała nawet na metr. zwykła carina 2.0 nie ma najzwyklejszych szans.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2006, 18:28:47 wysłana przez tamigo »

LuCaZ

  • Gość
Odp: 3s-ge w AVE
« Odpowiedź #6 dnia: 20-04-2006, 00:38:56 »
co do słów ze 133 konna carina objechała 175 raczej nie uwierze. miałem carine gti i troche nią pojezdziłem ,potem kupiłem nowszą z silnikiem 2.0(133km) i różnica w mocy była kolosalna. 3SGE przyspiesza do 100 w 8.4 sek.(katalogowo) a zwykła 2.0 katalogowo w 9.2    niby tylko 0,8 sek ale w praktyce wyglądało to tak ze gti odjedzie na kilkanascie metrów. 3sge wcale nie paliła więcej od zwykłej fe, przy tej samej jezdzie. tylko z tym silnikiem ciezko jezdzic wolno , sam dzwiek silnika prosi o dodanie gazu.  Z tego co sie dowiedziałem w aso silnik 3sge to konstrukcja yamahy. blok jest podobny ale faktycznie w srodku czyms sie rozni. zastanawiam sie nad kupnem takiego silnika i wlozeniu go do ave. kiedys swoja carina gti złapałem sie z bmw 328 , co prawda nie dałem jej rady , ale ona mi tez nie odjechała nawet na metr. zwykła carina 2.0 nie ma najzwyklejszych szans.

bazowalem na informacjach od gosci z forum streetracingu.
tez mi sie to wydawalo dziwne, ale mowili ze 3s-fe sie lepiej zbiera. na wyzszych predkosciach to wiadomo. dostaje baty straszne od jednostki ge :)
natomiast jesli w praktyce wiesz ze jest inaczej, to ja bym sie tylko cieszyl.
a jesli bys dokonal swapu na silnik 3s-ge u siebie i opisal wrazenia to bym sie cieszyl jeszcze bardziej, bo sam chcialem tego kiedys dokonac.
jesli efekty bylby przynajmniej [cenzura] fajny, to wtedy bym tez zrobil to u siebie.

do swapu potrzebny bedzie silnik, ecu, wiazka kabli ( chyba inna ), kolektor wydechowy i chyba tyle.
skrzynia, polosie, chlodnica i inne pierdoly powinny byc kompatybilne.
zastanawiam sie jeszcze nad ulozeniem alternatora i pompy wspomagania. czy 3s-ge i 3s-fe w carinach mialy taki sam uklad paskow wieloklinowych ?

pozdr. LuCaZ

crab79

  • Gość
Odp: 3s-ge w AVE
« Odpowiedź #7 dnia: 01-06-2006, 17:52:50 »
Jak zamontować silnik od Celica'i do Ave - problemu nie ma:

http://www.svlreclame.nl/3sgte/3sgte.htm

kto chętny  ;D



Połączyłem Twój wątek z podobnym.
ayrsen


P.S. Nie mogę tego teraz odnaleźć ale jestem pewien, że ktoś już pisał o tej Ave an forum - ładna... ;D
« Ostatnia zmiana: 01-06-2006, 19:25:47 wysłana przez ayrsen »


 

Beesafe.pl