Autor Wątek: szyber się nie domyka  (Przeczytany 5768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bbr555

  • Gość
szyber się nie domyka
« dnia: 15-04-2006, 00:40:58 »
Już pisałem ten topic w dziale TKP>techniczne>techniczne ale że nie bardzo rozumiem co gdzie i jak pisać to dodam go jeszcze tutaj. Przepraszam drogi moderatorze jeśli będziesz musiał z racji zajmowanego stanowiska jeden z nich usunąć :D.

Ogólny zarys problemu przedstawiony w temacie, ale uściślę.
Szwagier mój kupił sobie toyotę avensis, rocznik '99. Całkiem przyjemny samochodzik według mnie. Wszystko było z nią w porządku póki nie dał mi się przejechać. Otworzyłem szyberek (elektryczny), a gdy odstawiłem samochód ów szyberek się nie zamknął. Nie czuję się winny ale chcę pomóc, jeśli ktoś wie jaka może być przyczyna i jak to zwalczyć to z góry dziękuję za pomoc.
A jeśli nawet nie to będę wdzięczny za jakieś linki do schematów tego wszystkie, albo rysunków technicznych.
W najgorszym razie niech mi ktoś przystępnie wyjaśni na jakiej zasadzie działa wyłączenie silniczka przesówającego szyber dach, czy gdy silnik napotka określony opór to po prostu przestaje dalej kręcić, czy jest może jakaś krańcówka która daje sygnał do wyłączenia silnika.

ave409

  • Gość
Odp: szyber się nie domyka
« Odpowiedź #1 dnia: 15-04-2006, 09:07:00 »
podjedź na stację mechaniczną albo do elektryka i problem z głowy :]

Też chciałem się z TKP dowiedzięc, to się juz od mechanika dowiedziałęm niż tu, tak samo jka z mieszkiem, nikt nie umiał powiedziec to musiałem trochę pojezdzic po stacjach.

pozdrawiam

bbr555

  • Gość
Odp: szyber się nie domyka
« Odpowiedź #2 dnia: 15-04-2006, 09:29:45 »
Dzięki, ale jak ktoś odpowie to dobze, jaknie to drugie dobrze, ja pisałem winny się nie czuję :D

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Odp: szyber się nie domyka
« Odpowiedź #3 dnia: 15-04-2006, 13:02:35 »
Ave409 to forum tworzą ludzie - jesli nikt nie miał już rozwiązanego problemu jaki ty masz to skąd mają znać odpowiedź na Twoje pytania...

Pozatym Ayrsen dał ci w wątku odniesienia do podobnych tematów w innych działach...

bbr555

  • Gość
Odp: szyber się nie domyka
« Odpowiedź #4 dnia: 15-04-2006, 21:10:49 »
Przepraszam kur(cze) bardzo, ale chciałem podkreślić że to jest MÓJ topic w którym pytam się o bardzo konkretną rzecz. Odsyłanie do serwisu i zwracanie uwagi nie pomaga mi za bardzo :D. Nic się nie dowiedziałem i będzie się szwagier na mnie jutro boczył przy świątecznym śniadaniu..  >:(

ayrsen

  • Gość
Odp: szyber się nie domyka
« Odpowiedź #5 dnia: 15-04-2006, 22:30:28 »
Przepraszam kur(cze) bardzo, ale chciałem podkreślić że to jest MÓJ topic w którym pytam się o bardzo konkretną rzecz. Odsyłanie do serwisu i zwracanie uwagi nie pomaga mi za bardzo :D. Nic się nie dowiedziałem i będzie się szwagier na mnie jutro boczył przy świątecznym śniadaniu..  >:(
Masz absolutną rację!

ave409 - to jest forum techniczne!!!
Twoje komentarze takie jak:

Moja rada: KUP NOWĄ STACYJKĘ :)

podjedź na stację mechaniczną albo do elektryka i problem z głowy :]

niczego nie wnoszą do dyskusji n.t. techniczne!!!
Jest na TKP dział Pogaduchy na dowolny temat - tam możesz pisać do woli (a dokładnie tyle, ile Ci bbartek22 pozwoli). Ale nie w technicznym!

Licze na fachową pomoc !!

Tak zazwyczaj kończysz swoje wypowiedzi - inni też liczą na pomoc a nie tylko na komentarze j.w.

Ave409 to forum tworzą ludzie - jesli nikt nie miał już rozwiązanego problemu jaki ty masz to skąd mają znać odpowiedź na Twoje pytania...

Racja, racja, racja...

Pozatym Ayrsen dał ci w wątku odniesienia do podobnych tematów w innych działach...

Piszesz dalej, że w temacie mieszka do skrzyni biegów musiałeś poradzić sobie sam - a czemu nie napisałeś na forum jak to zrobić skoro już wiesz? Sam liczysz na fachową pomoc - a inni...? Czemu nie napisałeś, co należy zrobić z mieszkiem w sytuacji jak Twoja? Czemu nie zakończysz rozwiązaniem stworzonego przez siebie wątku - jeśli już (jako pierwszy) je znalazłeś???

Otwierasz codziennie nowe wątki (czy aby na pewno zasadne), dublujesz tematy, piszesz te same posty w różnych działach...

DOŚĆ - ave409 - potraktuj powyższe jako "stanowcze zwrócenie uwagi" >:(



bbr555 - "Twój" wątek został poważnie zaśmiecony i nie ma w nim żadnego wartościowego komentarza technicznego. Wyczyszczę go po Świętach. Mam jeszcze nadzieję, że może znajdzie się ktoś, kto ma Ave T22 z fabrycznym szyberdachem - może to być jednak trudne, bo na polskim rynku nie występował nawet jako opcja. Czyli musiałby to być model importowany...

bbr555

  • Gość
Odp: szyber się nie domyka
« Odpowiedź #6 dnia: 16-04-2006, 14:11:08 »
a faktycznie tego też nie dodałem, ave przyjechała z niemcowni dwa tyg. temu, nie wiem co to za model, 2 litry, diesel, intercooler, kombiak... mogłem to napisać od razu :D

bbr555

  • Gość
Szyber się już domyka...
« Odpowiedź #7 dnia: 23-04-2006, 13:12:51 »
Szyber zrobiony, napiszę co i jak gdyby ktoś miał podobny problem. Silniczek nie ma wyłącznika krańcowego, ani też czujnika oporu. Tam jest silnik krokowy (servo???!!!) sterowany z komputera pokładowego. Określona ilość kroków do pełnego otwarcia i zamknięcia. Krańcowe wartości mogą się przestawić z dwóch powodów. Pierwszy to zanieczyszczone rynienki w których poruszają się rolki, ale mało prawdopodobny bo servo ma 30W (kolejne !!!) i byle pyłek go nie powstrzyma. Drugi, który miał miejsce w naszym przypadku, to spadek napięcia np. przy wyciąganiu bezpiecznika. Szwagier źle podłączył radio i wielce zdziwiony że nie działa zaczął sprawdzać bezpieczniki przy włączonym zapłonie i coś się porypało. Żeby się tego wszystkiego dowiedzieć ściągałem tapicerke, co moim niezbyt wprawionym łapom zajęło około 2h, potem zawieźliśmy ave do elektryka który zrobił to w 5 min. i wziął 20 zł...


 

Beesafe.pl