Autor Wątek: Stukanie przy hamowaniu  (Przeczytany 17338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gorek86

  • Gość
Stukanie przy hamowaniu
« dnia: 26-04-2006, 21:34:43 »
Nie wiecie co może stukać gdy hamuje z wolnych prędkości?
I też nie zawsze.
Dziś pod garażem zrobiłem mały test.
Jedynka,rozpędzam się do ~20 i hamulec.Stuka.
Wsteczny.Hamulec. Stuk.
Wydaje mi się, że z przodu, ale nie jestem pewien.
Autko 30tyś, 5 lat.

Pozdro

Offline uniorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 28-04-2006, 11:51:18 »
mi tak stulka jak hamuje wałtownie staczając sie z wnisienia mysle ze to wina zurzywajacych sie  klockow hamulcowych

masz mały przebieg jak na taki rocznik ja mam 6 lat i ponad 50 tys

Moj starszy w starlecie wymienia klocki co 75 tys - poprostu zaczynają piszczeć a jak juz sa wyjechane na maxa to auta nie
mozna zapalic - niby takie zabespieczenie ciekawe jak w Yarku jest ???

mugger

  • Gość
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 28-04-2006, 12:06:01 »
...gorek katujesz toyotke? ;)
też mialem taki problem ale tylko ''bardzo okazjonalnie''... czy to przez klocki - nie wiem, ja ujeździłem na moich klockach 100tys. ostatnio wymieniałem - jak narazie nic nie stuka...
możliwe, że przyczyną jest hamulec ręczny... we wszystkich toyotach jakie u mnie były problem pojawiał sie właśnie po 5 latach użytkowania - ręczny już czasem nie ''odbija'' i do końca nie popuszcza klocków. Objawia się to po postoju na ręcznym, właśnie stuknięciem ale zwykle jednym - ruszysz i popuści, choć szasem jeszcze trze i trzeba ''wajchą'' poruszać. Ja już z przyzwyczajenia zawsze sprawdzam.


gorek86

  • Gość
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 28-04-2006, 15:00:40 »
Mugger ja i katowanie ;)

Co do tematu:
Żeby to były klocki nie wydaje mi się  z powodu zbyt małego przebiegu.
Co do ręcznego to raczej też nie to, bo tam poprostu stuka za każdym razem jak zrobie tak jak w tym "teście"
Nie przeszkadza to w niczym podczas jazdy ale troche mnie denerwuje.


wojti

  • Gość
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 04-05-2006, 21:03:04 »
po 5 latach tarcze mogą być już nieźle zjedzone przez rdze... moje po poltora roku i 50 tys były do śmieci.. stukało i chrobotało.. a zaczęło się właśnie koło 30 kkm...

gorek86

  • Gość
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 04-05-2006, 21:29:37 »
No i w sumie dalej nic nie wiem.
Jeździłem sporo ostatnio i tylko raz mi się zdażyło, że znowu coś stukało ale tym razem bardzo głośno i z tyłu.
W sumie przez jakieś 100km stukało,wróciłem do domu,zapaliłem auto wieczorem i już był spokój.
Totalnie nie wiem co to może być.
W środe jade na przegląd.
Jak się dowiem o co chodziło to napisze.
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdro

jarkwiat

  • Gość
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 05-05-2006, 11:53:48 »
mam to samo a jestem po przeglądzie w autoryzowanej stacji - też 5 lat minęło - stwierdzono po kilku dniach trzymania samochodu że to jest zacisk hamulca, który kosztuje pona 1500zł więc zrezygnowałem bo podobno można z tym życ ale na wszelki przypadek podjade gdzie indziej - klocki mi wymienili i jest to samo
pozdrawiam

guma600

  • Gość
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 05-05-2006, 14:53:42 »
hej
ja tez mam luzny zacisk hamulca w prawym kole
i strasznie mi to stuka
daje to do naprawy,przegwintuje to w srodku i dokrece sruba
bo to jest wina tych tulejek wytrzaskaly sie

bog62

  • Gość
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 18-05-2006, 09:30:12 »
Jeżeli jeszcze ktoś jest ciekawy tego tematu,to ja również miałem przygodę z takimi stukami.Okazało się,że klocki w zacisku były zbyt luźno zamocowane.Ktoś,kto sie tym interesuje, zna z pewnością sposób mocowania klocka w zacisku.W moim wypadku wystarczyło jedynie lekko odgiąć blaszki spełniające rolę sprężyn mocującyh klocek,aby kolcek w zacisku ciaśniej umować i juz było po bólu.Teraz walczę z piskiem.Pierwsze fabrycznie mocowane klocki Boscha zaczęły koncertować w moim wypadku po 75kkm (nie jestem rajdowcem :) i wiem, że silnik też może słuzyć do zmiejszania prędkości).Wymieniłem je na jakies japońskie firmy, która miała ponoć pierwszy montaż w wersjach japońskich i.............kibel,po 5 tys. znowu piski,które mają miejsce po odpuszczeniu pedału hamulca.Nic nie dało,jak niektórzy piszą zlikwidowanie rantu na taczy hamulcowej.nic nie daje czyszczenie tarczy.Wszystkie elementy zacisku i tłoka sprawdzone.Może ktoś zna lakarstwo na te wk...... piski,oprócz oczywiście dowcipnej rady "rozkręć radio i już po bólu" ?  :)

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 18-05-2006, 10:18:15 »
co do stukania wydaje mi sie ze to luzny klocek, a co do piskow to chyba te blaszki (wskazniki zuzycia) tak piszcza i chyba mozna by je odgiac.
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Offline Mundek69

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #10 dnia: 01-07-2015, 21:22:20 »
Witam.
Jestem posiadaczem yarisa II 2008r D4D z przebiegiem 138.000.
Od prawie pół roku borykam się z problemem stukania i zgrzytania w tylnym kole od strony kierowcy.
Stukanie to zwalnia wraz z utratą prędkości podczas hamowania a najbardziej słychać je gdy samochód juz prawie staje czyli w momencie takiego juz prawie że wyhamowania. Przy większych prędkościach tego nie słychać.
Kompletnie nie mam pojęcia co to może być a jest to bardzo denerwujące.
Dzisiaj jadąc powoli otworzyłem drzwi i hamowałem dzwięk ewidentnie dobiega z tylnego koła i jest bardzo głośny szczególnie przy otwartych drzwiach.
Z desperacji wymieniłem wszystko co się da dosłownie.
Czyli:
nowe bębny, nowe okładziny, nowe cylinderki, nowe łożyska wraz z piastami, nowe opony, nowe sprężyny wewnątrz bębnów, ogólnie calutkie hamulce są nowe. Wsadziłem w to kupę kasy jednak problem wciąż powraca.
Znikł na jakieś 600km po zmianie bębnów bo miała ona miejsce jako ostatnia deska ratunku objechałem Solinę i problem wrócił kilka dni temu i to bardzo głośno.
Dodam że dzwięk ten znika gdy pada deszcz jednak gdy jest gorąco i sucho bardzo to słychać.
Ktoś pomoże lub spotkał się z czymś takim?
ręce mi już opadają a bardzo mnie irytuje to zgrzytanie ;/
Dodam również że hamując ręcznym tego dzwięku nie ma kompletnie wcale pojawia się przy hamowaniu zwykłym hamulcem. :wallbash:
Mechanicy również rozkładają ręce..

Offline Marioosz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 179
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #11 dnia: 11-10-2018, 12:11:45 »
Pode[pnę się tutaj. Przy delikatnym hamowaniu słychać takie rytmiczne stukanie od strony lewego przedniego koła, im szybciej koło się toczy tym częstotliwość większa. Ale zaznaczam, tylko przy delikatnym muskaniu pedału hamulca. Gdy mocniej hamuję, to nie ma tego. Co to może być? Dodam tylko, że tarcze i klocki miałem na wiosnę zmieniane. Firma Borg & Beck.

Offline nowy_33

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #12 dnia: 28-11-2018, 17:57:28 »
Podepne sie, bo to troche na temat. Przy okazji serwisu wyszlo ze do wymiany sa tarcze hamulcowe z przodu, ale nie klocki, klocki sa OK, byly niedawno wymieniane. I teraz problem: serwis nie chce wymienic samych tarcz, tylko komplet tarcze z klockami. Ma to sens? Nie mozna wymienic samych tarcz w Yarisie I 2004, 1.0? Czy wymiana kompletu zamiast samych tarcz jest duzo drozsza? Upierac sie przy wymianie tylko tarcz, bez klockow?

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Stukanie przy hamowaniu
« Odpowiedź #13 dnia: 28-11-2018, 21:24:43 »
Czy wymiana kompletu zamiast samych tarcz jest duzo drozsza? Upierac sie przy wymianie tylko tarcz, bez klockow?

Nie wiem w jakim serwisie to robisz ale cena klocków> zamienników dobrej jakości  <komplet> na przód ze zniżkami to max. 70PLN
Dużo na tamtych klockach przejechałeś i jakiej firmy były ?? Generalnie jest zasada że jak wymieniasz tarcze to w komplecie z klockami i ja kieruje się taką zasadą że jak jak tarcze ATE to klocki tej samej firmy, może głupie podejście ale u mnie się sprawdza i nie mam żadnych problemów z piskami, szuraniem, szybkim zużywaniem etc...
pzdrr


 

Beesafe.pl