Autor Wątek: Owiewki na szyby boczne  (Przeczytany 9688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trebor

  • Gość
Owiewki na szyby boczne
« dnia: 23-05-2006, 22:55:46 »
W mojej Ave I rocznik 98 (to raczej nie ma znaczenia) założyłem owiewki montowane pomiędzy uszczelkę szyby a samą szybę w drzwich przednich. No i powstał problem-"elektryczne"szyby ni jak nie chca się opuszczać. Owiewki są firmowe - "HEKO", próbowałem "pomóc" szybie smarując prowadnice i uszczelkę wazeliną techniczną ale bez skutku. Zna może ktoś z Was jakieś sensowne rozwiązanie??? Pozdrawiam.

Bubu

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #1 dnia: 24-05-2006, 10:47:42 »
nie otworza sie bo przyszczypales je wciskajac miedzy szybe a uszczelke owiewke tam w serii juz jest malo miejsca i szyba potrafi "odbic" a ty ta szczeline jeszcze zmniejszyles.
Postaraj sie wsunac te owiewke miedzy ramke drzwi a uszczelke

dajoda

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #2 dnia: 25-05-2006, 10:18:31 »
W zeszłym tygodniu też sobie takie założyłem, zle w przednie nałożyłem na szybę takie nakładki z papieru, że by było szerzej niż szyba. Trzeba poczekać kilka dni, żeby się "uleżało" (ja wystawiłem jeszcze na słońce, żeby usczzelni bardziej elastyczne były).
Po zdjęciu tych nakładek wszystko OK.

Cierpliwości.
 ŁT

orzech

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #3 dnia: 26-05-2006, 10:50:14 »
Ja kupując owiewki miałem w komplecie blaszki w kształcie litery ,, U '' - wsadziłem ją w uszczelkę jednocześnie dociskając owiewkę . Szyba wtedy wchodzi w te blaszki które są trochę szersze niż sama szyba i jest wszystko  OK .

dajoda

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #4 dnia: 26-05-2006, 12:06:21 »
Ja miałem tylko blaszki do tylnych a w przednij zrobiłem jw.

lukrobax

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #5 dnia: 26-05-2006, 12:34:03 »
Ja kupując owiewki miałem w komplecie blaszki w kształcie litery ,, U ''

A możesz powiedzieć jakiej firmy owiewki mają w komplecie owe blaszki, ile kosztuje komlet i gdzie kupowałeś?

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #6 dnia: 26-05-2006, 13:23:02 »
Właśnie... podaj namiary.
Bo jak pada, a szczególnie zimą od soli przez boczne szyby nic nie widać. KOMPLETNIE NIC !!!!!  >:( >:( >:(
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

orzech

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #7 dnia: 27-05-2006, 11:27:11 »
Kupowałem je trzy lata temu , firma była na terenie byłej bazy MPT  przy ul. Bitwy Warszawskiej wjazd od Szczęśliwickiej . Piszę że była bo nie wiem czy jeszcze jest . I najważniejsze to też  HEKO  .

trebor

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #8 dnia: 27-05-2006, 23:36:29 »
Dzieki za powyższe rady. Może słońce cosik pomoże. Dotychczas parkowałem w garażu, więc może to jest przyczyną. Nadmienię że owiewka jest zamontowana właściwie, tzn. pomiędzy uszczelkę a szybę, tam jedynie jest dla niej miejsce. Poza tym założył mi ją gość w sklepie motoryzacyjnym gdzie ją kupiłem więc co do jakości montażu nie mam zastrzeżeń. Wcześniej montował u ojca w Corolli i jest w porządku, chociaż u niego nie ma elektrycznych szyb.
Tak czy inaczej dzięki za wszelkie sugestie. Pozdrawiam!

Offline pma

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #9 dnia: 28-05-2006, 22:52:35 »
Witam i  pytanko.
Czy podstawową funkcjonalnością owiewek jest zapobieganie wylewania się wszystkiego z wycieraczek na szybę przednich drzwi?
Pytam, bo nigdy nie miałem i nie znam nikogo kto ma takie coś, natomiast kilka zimowych miesięcy pokazało mi że różny syf spływający z szyby przedniej poprzez okolice lusterek pięknie wysycha na szybie zasłaniając lusterko. Dostałem w spadku przyciemnione szyby (oprócz - na szczęście - przedniej) co potęguje efekt.
Efekt mam w T22 (jak w opisie) ... w poprzednim samochodzie jakoś sobie producent poradził ... a może powinienem zastosować jakieś wycieraczki które zmienią aerodynamikę i spowoduję że wiatr się inaczej ułoży?
Czy owiewki generują dodatkowe efekty dzwiękowe (szumią i jak mocno)?
Zdjęcie samochodu z owiewkami też by się przydało  :).

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #10 dnia: 29-05-2006, 10:18:21 »
Oglądałem stronkę firmy HEKO. Może to wam coś powie:
http://www.heko.pl/index.php?opt=instr
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Spro-ket

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #11 dnia: 17-06-2006, 03:51:22 »
...na terenie byłej bazy MPT  przy ul. Bitwy Warszawskiej wjazd od Szczęśliwickiej ...bo nie wiem czy jeszcze jest . I najważniejsze to też  HEKO  .
dalej tam jest  ;)

TRoCIn

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #12 dnia: 09-01-2007, 11:22:56 »
Witam, odswiezam nieco temat,

Jako, ze zaczela sie 'mokra pora' zaczely sie rowniez tańce brudnej wody na bocznych szybach Ave, skutecznie utrudniając korzystanie z lusterek bocznych oraz strasznie brudząc szyby.
Pytanie swoje kieruje do osób, ktore maja (miały) zamontowane owiewki na przednich, bocznych szybach.

Czy są one skuteczne jesli chodzi o likwidacje efektu zalewania szyb bocznych przez wode spod wycieraczek w czasie deszczu???

Wojtek

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #13 dnia: 09-01-2007, 19:30:24 »
Witam. Kupiłem sobie ostatnio owiewki Heko ( przednie) i zauważyłem co następuje:
- Po pierwsze primo nie miały U-blaszek,
- po drugie primo trochę szumi
- po trzecie primo nastąpiło odwrócenie efektu brudzenia. Dawniej brudzenie następowało przy dużych prędkościach, a teraz na odwrót.

Lord D4

  • Gość
Odp: Owiewki na szyby boczne
« Odpowiedź #14 dnia: 14-01-2007, 14:21:12 »
Witam. Kupiłem sobie ostatnio owiewki Heko ( przednie) i zauważyłem co następuje:
- Po pierwsze primo nie miały U-blaszek,
- po drugie primo trochę szumi
- po trzecie primo nastąpiło odwrócenie efektu brudzenia. Dawniej brudzenie następowało przy dużych prędkościach, a teraz na odwrót.

Właśnie dlatego sobie odpuściłem zakup owiewek - z problemem wody brudzącej szyby poradziłem sobie niechcący: zakupiłem preparat AutomatycznaWycieraczka na boczne i tylna szybę. Efekt zaobserwowałem wczoraj jadąc w deszczu do Gdańska --> woda spływająca z przedniej szyby nie tworzyła już wirów smarujących po szybie, tylko znikała zaraz po dotknięciu do szyby. Rewelacyjna sprawa - tylna szyba tez pozostaje czysta i bez kropelek. Polecam.


 

Beesafe.pl