Autor Wątek: Komputer pokładowy  (Przeczytany 4268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaceks68

  • Gość
Komputer pokładowy
« dnia: 02-06-2006, 12:12:26 »
Witam,
od niedawna jestem użytkownikiem Corolli 2006. Ponieważ jest to samochód służbowy (leasing) nie dostałem do niego żadnej instrukcji.
Komputer pokładowy pokazuje mi cały czas średnie spalanie od ostatniego resetu. Przy zmianie kanałów w radiu na chwilę pokazuje się komunikat RDS z radia. Czy można to zmienić żeby pokazywał stale aktualne spalanie lub tylko informacje RDS z radia?

pozdrawiam
Jacek
Toyota Corolla 1.4 D4-D 2006

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #1 dnia: 02-06-2006, 12:16:47 »
Hmmm nie wiem jak to jest w tych najnowszych mam Rollke z 2002 roku i u mnie pokazuje to co chcę - jak wcisne navi to moge wybrać chwilowe spalanie, srednie spalanie, srednia predkosc; jak disc - to pokazuje ktora piosenka leci; a jak AM/FM to stacje radiowe i ich komunikaty

STAMP

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #2 dnia: 02-06-2006, 22:12:39 »
Czy można to zmienić żeby pokazywał stale aktualne spalanie lub tylko informacje RDS z radia?
Jeszcze to jutro sprawdze ale już teraz mogę powiedzieć że jakakolwiek zmiana parametrów radia np.zwiększenie głośności powoduje wyświetlenie na chwilę wskazania radia.Jeśli chesz widzieć tylko radio to przy wyświetlonym np.aktualnym spalaniu naciskasz AM-FM .Gdyby Ci bardzo zależało aby przez cały czas wyświetlony był tylko komputer to niestety musisz zrezygnować ze słuchania radia.Tak jest w mojej ubiegłorocznej rolce. :) Tak nawiasem mówiąc wydaje mi sie że jest to bardzo dobre rozwiązanie , dobre i praktyczne.

benicjusz

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #3 dnia: 03-06-2006, 13:24:40 »
Cytat: STAMP
Gdyby Ci bardzo zależało aby przez cały czas wyświetlony był tylko komputer to niestety musisz zrezygnować ze słuchania radia.Tak jest w mojej ubiegłorocznej rolce. :) Tak nawiasem mówiąc wydaje mi sie że jest to bardzo dobre rozwiązanie , dobre i praktyczne.


w 2006 roku RDS i srednie/chwilowe/predkosc sr. do wyboru, ja slucham radia/CD i mam wyswietlane dane z kompa non-stop ;-), ciesze sie srednim zuzyciem na poziomie 4,3-4,7 ;-)

gdy chce aby sie "cos tam" zmienialo na tym wyswietlaczyku to przelaczam na RDS i juz ;-), a na CD wlaczam CDTEXT i wiem kto spiewa do mnie z plyty... a gdy mnie nudzi, wylaczam mu podswietlenie i mam black panel ;-) (szkoda, ze tylko wyswietlacz, a nie cale podswietlenie, jak w Saabie  bez predkosciomierza of kors)

bardziej jednak stawial bym na radio samo w sobie, jest ich kilka wersji

aby zmienic co sie wyswietla aktualnie - jak juz koledzy napisali - wystarczy wcisnac NAVI lub AM/FM (kruciutko) i juz.


PS. mam Wagon 1.4 D4D LUNA '06

STAMP

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #4 dnia: 06-06-2006, 20:42:02 »
....w 2006 roku RDS i srednie/chwilowe/predkosc sr. do wyboru, ja slucham radia/CD i mam wyswietlane dane z kompa non-stop ;-),.....
Non-stop nawet gdy zwiększasz głośność radia/CD bądź zmieniasz stacje ? Nie pokazuje Ci się na krótko wartość poziomu dźwięku czy też częstotliwość i nazwa stacji ?? ???

benicjusz

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #5 dnia: 08-06-2006, 12:32:57 »
oczywiscie, uproscielm troszke

gdy reguluje radio np. zmieniam stacje VOL u/d ;-) to na chwile mi sie to pokazuje - jakies kilka sekund - ale potem wraca

piszac swego posta mialem na mysli, to gdy robie jakies czynnosci to nie musze wlaczac kompa poprzez ponowne wcisniecie NAVI ;-)



 

Beesafe.pl