Autor Wątek: Y TS do kupienia - prosze o opinie  (Przeczytany 11571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beep

  • Gość
Y TS do kupienia - prosze o opinie
« dnia: 20-06-2006, 23:24:00 »
Na tej stronie jest do kupienia Yarek TS za calkiem niezle pieniadze. Czy ktos zna ten egzemplaz? Czy nie kradziony, stukniety itp?

---------
Pozdro,
Beep

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 20-06-2006, 23:27:59 »
napewno alusy nie sa takie jak w opisie - czyli 9" szerokosci......
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

mkr

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 20-06-2006, 23:33:50 »
Szczerze mówiąc to trochę zbyt tanio, jak na to, co jest napisane. Nie wierzę, że Yaris z 2001 roku w takiej wersji (TS) ma przebieg tylko 71tyś. Takiego auta nie kupuje się, żeby nim jeździć do przysłowiowego kościoła. Poza tym cena jest tak atrakcyjna, że już dawno byłby sprzedany. Wątpię, zeby ktoś tak bardzo nie znał się na rzeczy, ze chce za to auto 26tyś i jeszcze można negocjować... Gdzieś musi być jakiś haczyk. Przede wszystkim (może to jakies moje zboczenie) zastanowiłbym się, czy jakis dzieciek nie robi sobie jaj, bo po pisowni "kturzy" i mieszance zwrotów grzecznościowych i bezpośrednich oraz po zestawieniu tego z jakimś doświadczeniem (chociazby na allegro), pierwsze, co bym pomyślał, to że jest to właśnie jakiś dowcip...

beep

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 20-06-2006, 23:54:14 »
Dowcip to raczej nie jest bo raz pisalem do kolesia i byl calkiem powazny :)

mugger

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 21-06-2006, 00:09:11 »
zobaczcie przedni zderzak - z prawej strony sa wieksze szpary miedzy nim a karoseria niz z lewej - zderzak prawdopodobnie byl oberwany albo jeszcze gorzej - to na pierwszy rzut oka
zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.... auto w srodku jest prawie jak z salonu a mieszek jest w kiepskim stanie i wyglada jak z 20-letniego golfa

Dman-666

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 21-06-2006, 00:28:42 »
zobaczcie przedni zderzak - z prawej strony sa wieksze szpary miedzy nim a karoseria niz z lewej - zderzak prawdopodobnie byl oberwany albo jeszcze gorzej - to na pierwszy rzut oka
zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.... auto w srodku jest prawie jak z salonu a mieszek jest w kiepskim stanie i wyglada jak z 20-letniego golfa
niestety mug...;) ten szot tego nie pokazuje....mowie o  szparach...prawda jes taka, ze te szpary we wszystkich sa nieprzyzwoicie duze, a to podejrzewam tylko kat padania swiatla powoduje taki efekt.Mieszek jest jak najbardziej w porzadku i nic tam nie widac....IMO przebieg moze byc realny...jedyne coto wytarta mocno kierownica i wiesnickie "borbet'y" zamiast oryginalnych felg ale pisze ze 2 komplety.Ja bym obejrzal zanim wydam opinie czy to mina (facet zna sie na rzeczy bo nie kazdy czuje, ze tylko 105 hp w masie jarisa to fajna zabawka).BTW jak kazdy TS wymaga blizszego lizania (takie uato faktycznie nie kupuje sie zeby zmieniaki wozic tylko zeby apuwac-sam bym tak robil) ;)

wojti

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 21-06-2006, 01:17:40 »
Szczerze mówiąc to trochę zbyt tanio...
Za pięcioletniego wypierdka 26 tys to mało???

gorek86

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 21-06-2006, 08:24:54 »
Co do ceny to Wojti ma racje- To wcale nie jest mało, zakładając, że zwykle Yarki 1.0 chodzą po 20-22 tys z tego roku.
Z tym zderzakiem to też muszę się zgodzić z Dman-666. Wszystko zależy od tego jak koleś zrobił zdjęcie + druga rzecz to u mnie też zderzak już nie leży idealnie przez zerwane nadkole.
Dman-666 doczytaj, że dwa komplety opon to te na zdjęcia plus 14 stalowe.Więc tu jest do myślenia czemu były wymieniane?
Podsumowując proponuje zrobić tak jak ktoś to opisywał na forum: zadzwoń do kolesia, powiedz, że jezdzisz za TSem już troche i wszystkie były bite po dokładnych oględzinach i jeśli ten będzie też bity, a Ty bedziesz jechał z Wrocka do Wawy to się mocno zdenerwujesz :)wtedy pomogło.

Pozdro

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 21-06-2006, 09:19:57 »
Na podstawie zdjęć:
- zderzak rzredni jest na 100% przesunięty
- górny róg maski od strony pasażera jest wyżej co widać na 1 zdjęciu (nierówna szczelina) na 2 zdjęciu róg pasażera jest wyżej
- myślę iż przedni błotnik jest także przestawiony strona pasażera

co oczywiście nie dowodzi że auto jest po dzwonie i że szerokim łukiem od niego.

Proponuję następujące rozwiązanie. Zadzwoń do sprzedającego niech zrobi fotki:
- narożniki maski wszystkie z odległości 30 - 50 cm
- szczeliny drzwi - błotniki
- otworzy maskę i zrobi zdjęcia dokładne połączeń reflektorów, pasa z błotnikami
- słupków przedich i tylnych (widoczna część długości przy szybie)
- drzwi - także po otwarciu - mam tu na myśli zawiasy zamki itd
- podobnie szystkie detale tylnej części nadwozia włącznie z wyjęciem wykładzinki z bagażnika
- podsufiktki i dokładne zdjęcia plastików w środku
- fotki emblematów szyb

Myślę że po takiej serii zdęć o aucie jwśli wogóle ją otrzymasz będzie można powiedzieć więcej o aucie.
Szczerze to mi auto wygląda na takie po szybkim dachu ale dopuki się nie udowodni... ;D niech przysyła foty.

PS. Z autopsji jak sprzedawałem camry przesłałem kupcowi właśnie około 50 zdjęć ze szczegółami (np naklejki króre posiadają tylko wersje USA na każdym elemencie z numerem VIN , każdych drzwiach - myślę że i w Yarku znajdą się takowe pierdołki) na drugi dzień przyjechał i bez wnikiliwego oglądania wyłożył kasę i to sporo wyższą niż rynkowa. 
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 21-06-2006, 10:03:59 »
a ja wam powiem ze z ta szpara to ostro przesadzacie!!!!

BARDZO ostro..... - fakt ze to japonczyk wiec powinno byc lepiej....

moje auto po wyjezdzie z salonu mialo wieksze szpary!!
nie tylko w tym miejscu!;)


jedyne co dla mnie jest dziwne w tym aucie to to, iz auto ma takie alusy....
pytanie co z fabrycznymi??
albo auto mialo takiego dzwona ze kola sie pogiely, albo wpadlo w taka dziure ze tez sie alusy pogiely i moze tez stad wziely sie te szpary....
napeno cos bylo nie tak z tymi kolami skoro zostaly wymienione..... zrozumialbym gdyby zostaly zalozone np 16stki, ale napewno nie na ten sam rozmiar!!

prawda jest taka ze auto jest sciagniete z niemie, a nie sciaga sie z tamtad nie 'walonych' aut..... (co najmnije baaaaaaardzo zadko)....


pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

beep

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 21-06-2006, 10:22:19 »
Dzieki wszystkim za opinie i pomysly na sprawdzenie autka. Jak cos bede wiecej wiedzial od sprzedawcy (np. za pomoca listy Kryspina :) ) to dam znac.

---------
pozdro

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 21-06-2006, 10:26:31 »
prawda jest taka ze auto jest sciagniete z niemie, a nie sciaga sie z tamtad nie 'walonych' aut..... (co najmnije baaaaaaardzo zadko)....

owszem ściąga te, które mają powyżej 300 tys km a że Niemcy w mirę dbają o auta jeżdzą po dobrych drogach to po kręceniu licznika o 100 czy 150 tys u nas schodzi jako auto niebite z małym przebiegiem od dziadka na emeryturze lub od kobity khy khy

moje auto po wyjezdzie z salonu mialo wieksze szpary!!
nie tylko w tym miejscu!;)
to może w drodze do salony zahaczyło jeszcze o jakąś lakiernie ;D ;D
sprawdzałeś testerem powłokie lakierniczą ??? :) ;) :D


@beep
powodzenia, jak będziesz miał fotki wklej - zobaczymy czy... jak bardzo było bite ;D ;D
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

adi

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 21-06-2006, 10:47:19 »
Ten yaris byl tez na allegro w zwyklej aukcji... i tam mial zdjecie przedniego zderzaka boku z zaznaczeniem ze jest przytarty albo lekko stukniety, felgi ma dene i zawieszenei jakies wysokie;)

bez sprawdzenia dokladnego w serwisie bym go nei kupowal 8)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 21-06-2006, 10:47:57 »
Kryspin autko napenwo jest ok bo wlasciecielem salonu jest dobry znajomy....
dlatego wiele rzeczy ktore 'normalnemu' uzytkownikowi w aso by nie 'przeszly' mi przechodza!;)

dlatego taka mozliwosc wykluczam.....
chyba ze spadl gdzies w fabryce! ;D - kiedys z czystej ciekawosci sprawdze powloke....;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

GAK

  • Gość
Odp: Y TS do kupienia - prosze o opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 21-06-2006, 11:07:48 »
nie wiem czy to przez te felgi ale wg mnie to moze byc lewizna.

1. zawieszenie wyglada jakby bylo od zwyklego... u mnie jest o wiele nizej!!!
2. po co ktos mialby wymieniac sliczne oryginalene alu ktore ma kazdy yaris TS na jakies smiecie ???

byc moze pourywal zawieszenie wstawil nowe felgi i zwieche od zwyklego i sprzedaje.
Jezlei byl sprowadzony to jest na 100% bity. nie ma bata. ja jak kupowalem to dzwoniac zadawalem 2 pytania:

czy sprowadzony? jezeli tak to jak byl uderzony. pomijajac pytanie czy byl uderzony... sprzedajacy zawsze odpowiadali jak... czesto zmyslalajc ze niby tylko lekko.

Nie jest latwo kupic TS'a niestety.

ja zjezdzilem gniezno, okolice warszawy dortmund... w koncu kupilem w mielcu (dodam ze mieszkam w szczecinie)... do dzisiaj nie znam jego historii wiem ze byl poobijany i tyle ;) ale jezdzi prosto wiec jestem dobrej mysli.


 

Beesafe.pl