Autor Wątek: 2.2 97 - wentylatory chłodnicy zawsze włączone  (Przeczytany 5111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

whitemagic

  • Gość
2.2 97 - wentylatory chłodnicy zawsze włączone
« dnia: 26-06-2006, 17:13:55 »
Witam!
Mam pewien problem z moją Camry 2.2 '97 w wer. Kanadyjskiej:

Od razu po włączeniu stacyjki, jeszcze przed uruchomieniem silnika, nawet na zimnym silniku i przy wyłączonej klimatyzacji, włączają mi się wentylatory chłodnicy.
W Haynesie napisano, że w takiej sytuacji trzeba sprawdzić czujnik temp. na dole chłodnicy. Podobno trzeba odłączyć przewód i połączyć + z przewodu z + na akumulatorze i analogicznie - z -. Wtedy wentylatory nie powinny się włączać w ogóle.
Może coś źle przeczytałem, bo po takim sprawdzeniu wentylatory nadal się włączają.

Byłem w ASO, zapłaciłem 50 zet za diagnozę i dowiedziałem się, że muszę wymienić włącznik ciśnieniowy na wężu klimatyzacji (??? w Haynesie nic nie mogę znaleźć na ten temat) i za tą przyjemność mam zapłacić ok. 450PLN za włącznik + 150PLN za wymianę.
Zgroza!  >:(

Taki włącznik można kupić na www.originaltoyotaparts.com za $30, ale oni nie wysyłają do Polski  :(
Czy mieliście może podobny przypadek? Jak można się upewnić, że ASO dało dobrą diagnozę? Wiecie może gdzie można kupić tą część i się nie zrujnować? Na www.rockauto.com sprawdzałem i tego nie mają...
Będę wdzięczny za pomoc  :)
Pozdro
white

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: 2.2 97 - wentylatory chłodnicy zawsze włączone
« Odpowiedź #1 dnia: 26-06-2006, 19:35:52 »
hmm, z ASO ciężko się kłócić... a Check Engine nic Ci nie mówił ??


1) sprawdź czy nie pasuje z 91-96...
2) na 99% będzie pasował od 94-96 ( kompresor na R139 )

może też pasować z 1MZ-FE

wydaje mi się że inwestycja 450zł w Camry z 97 roku, to nie jest jakiś wydatek, który się nie zwróci, a zrujnuje kieszeń...

pzdr
3VZ.pl



Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: 2.2 97 - wentylatory chłodnicy zawsze włączone
« Odpowiedź #2 dnia: 26-06-2006, 22:31:38 »
Na 99% masz walnięty czujnik temp. w chłodnicy. W JC kupisz go za chyba okolo 100 zeta. Montaż jest banalnie łatwy (wymieniałem to w 2.2 - diagnoza warsztatu byla - uwaga - 'usczelka pod głowicą' :( Kupiłem, wymieniłem i wentylatorki właczają się kiedy trzeba. Ten czujnik jest przemyślany bo w razie uszkodzenia zabezpiecza samochod przed przegrzaniem uruchamiając wentylatory NON STOP. Nie pamietam, ale odepnij z niego wtyczke i zrób w niej zwarcie (zamknij obwód) wiatraki powinny się zatrzymać (już pozapomiałem - było to 4 lata temu)
Ten czujnik ciśnienia klimy to jakoś grubymi nicmi szyte.
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

whitemagic

  • Gość
Odp: 2.2 97 - wentylatory chłodnicy zawsze włączone
« Odpowiedź #3 dnia: 26-06-2006, 23:16:34 »
Dzięki za podpowiedzi.
Przed godziną doznałem szoku, bo wentylatory zaczęły działać jak należy! Za to alarm zwariował  :o Już nie otwiera centralnego zamka z pilota, a tylko zamyka i to za każdym naciśnięciem przycisku w pilocie. Potem podczas jazdy włączają się co jakiś awaryjne, tak jakby alarm się włączał, tylko bez syreny i odcięcia zapłonu - dyskoteka na maksa  ;D
Oj, chyba pierwsze swoje kroki skieruje do jakiegoś fachowca od alarmów, bo coś mi się wydaje, że zepsuty alarm kaszani mi coś w elektryce i stąd były też problemy z wentylatorami. Niedawno kupiłem ten samochód i niby miał nie działać alarm, a tu się okazuje, że jednak działa, tylko dość specyficznie ;)
Mam tylko błogą nadzieję, że to nie była główna przyczyna sprzedaży tego samochodu przez poprzedniego właściciela. Może nie mógł sobie z tym poradzić i w końcu rzucił to w diabły i sprzedał auto. O rany...
Wszystko poza tym jest w super stanie (no, może przydałoby się trochę podreperować zawieszenie, bo odrobinę stuka na wybojach).

maniek - no właśnie od razu to próbowałem: odpiąłem i zwarłem i nic - wentylatory chodziły cały czas

marcinm - Check Engine ładnie gaśnie. Inwestycję to jednak wolałbym zrobić w zawieszenie i hamulce, żeby się wygodnie i bezpiecznie jeździło, a dla tych ładnych paru stów, to chętnie znajdę inne zastosowanie niż jakiś głupi czujnik, co do którego nie mam pewności, czy to na pewno jest przyczyna. ASO jako to ASO - nie patyczkują się specjalnie tylko wymieniają na nowe wszystko co się da. Dlatego nie do wszystkich ich diagnoz mam, jakby to powiedzieć... pełne zaufanie. Trochę mnie zdziwili ceną - w Stanach za $30 a tu 450PLN?!?

pozdrowisko
white

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: 2.2 97 - wentylatory chłodnicy zawsze włączone
« Odpowiedź #4 dnia: 27-06-2006, 00:53:52 »
Trochę mnie zdziwili ceną - w Stanach za $30 a tu 450PLN?!?
Lepszy byl elektromagnes do skrzyni biegów (bieg 1-2) do camry 2.2. W PL 690zeta w stanach 45USDów ;-))
Co do camry, jak wrócę do Wawy to możemy się spiknąć i popatrzeć w atuko może coś doradzę/pomogę
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

whitemagic

  • Gość
Odp: 2.2 97 - wentylatory chłodnicy zawsze włączone
« Odpowiedź #5 dnia: 27-06-2006, 14:09:30 »
Spiknięcie się to dobry pomysł, będę wdzięczny za wszystkie rady. Poprzednio jeździłem Mercedesem 124 i na tamtym trochę się znam, ale o Camry to wiem tylko tyle, co przeczytam na forum albo w nieodzownym Haynesie.

BTW. Znacie może jakiegoś dobrego speca od elektryki w Camry, który będzie potrafił wywalić całą tą instalację alarmową w cholerę?

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: 2.2 97 - wentylatory chłodnicy zawsze włączone
« Odpowiedź #6 dnia: 27-06-2006, 15:21:09 »
sam ją wywal - jak na mój gust nie jest to jakiś wielki problem :) w sumie wystarczy odciąć prąd od centralki, a w skrajnym przypadku pozbyć się całej centralki

zawsze możesz jeszcze jechać do kogoś, żeby Ci założył inny alarm ( wystarczy zmienić centralkę )
i wtedy niech on się martwi jak stary wyciąć :)
pzdr
3VZ.pl




 

Beesafe.pl