Autor Wątek: czyszczenie przepustnicy  (Przeczytany 56788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adi

  • Gość
czyszczenie przepustnicy
« dnia: 28-06-2006, 16:44:54 »
Co moze dac wyczyszczenie przepustnicy??? jaki ona ma wplyw na prace silnika??

Czy macie jakies specjalne uwagi co do jej czyszczenia???

Czytalem instrukcje czyszczenia:0 ale pytam jeszce...

mugger

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 28-06-2006, 18:45:56 »
adi w instrukcji jest wszystko napisane ;)
uwagi: spokojnie, delikatnie, ostrożnie i nic nie może się stać ;)

adi

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 28-06-2006, 19:36:29 »
tak. nbardziej pytam co sie poprawi po jej oczyszczeniu;) i na jakiej zasadzie ona dziala;)

dar

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 28-06-2006, 20:48:52 »
w tym aucie porostu odpowiada za ilość zasysanego powietrza i tyle...w innych autach np vw przepustnica odpowiada za bieg jałowy,dlatego brud mocno komplikuje jej pracę,ale w jarku jest to inaczej zrealizowane(choć to nie miteczny silnik krokowy)

adi

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 28-06-2006, 21:31:19 »
wlasnei wrocilem z garazu 8) zabralem sie za czyszzcenie przepustnicy ale podczas odkrecanai klucz mi sie rozwalil i..... wiec tak zdjolem cala obudowe filtra tak jak w instrukcji napisane;) chcialem juz odkrecac sama przeputtnice ale klucz sie rozwalil;p wiec juz zaczynam montowac obudowy filtra a tu patrze cos mi nei gra.... jakis waz idacy od komory silnika z drugiej strony nigdzie nei wchodzi tylko luzno sobie zwisa ;) i tu cie mam wetknolem ten waz w odpowiednei miejsce  skrecilem wszytsko odpalam sinik ruszam i co.... yaris odzyskal swoja moc nei dlawi sie juz i pracuje tak jak trzeba ;D

tylko jakim cudem ten waz sam sie odczepil i do czego on sluzy???czy moglem uszkodzic silnik jezdzac z odpietym??

jeszce tylko troszke przy ruszaniu szarpie ale minimalnie jest sto razy lepiej niz bylo i czuc znowu ze sie jedzie a nie jak w maluchu;)

na spuscie przepustnicy widzialem syf wiec niedlugo przeczyszzce ja i bedzie juz zupelnie super :D

Offline adam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 29-06-2006, 11:20:18 »
Adi,szkoda że nie zrobiłeś zdjęcia.Podejrzewam że to z kolektora wydechowego do filtra powietrza?{nie wiem czy w yarisce to jest tak poprowadzone-niech mnie ktoś zorientowany
poprawi}i może to mieć wpływ na prace silnika.
 POZDRO.

adi

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #6 dnia: 29-06-2006, 14:16:52 »
dzisiaj jeszcze raz to rozkrece i sprawdze cz ysie dobrze trzyma i zrobie fotke:)

ma duzy wplyw na prace silnika bo teraz jest super a wczesniej yaris prawie nei mial mocy i bylem mocno wkurzony.... byla mala reakcja na gaz i obroty przy ruszaniu wariowaly;/

adi

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #7 dnia: 29-06-2006, 19:44:29 »



Na fotce widac ten przewod gruby brazowy od komory silnika i wchodzi kolo gardzieli przepustnicy..... nie widac go po otwozeniu silnika bo jest pod obudowa filtra powietrza....

Byl odczepiony od strony gardzieli przepustnicy...moze ktos wie do czego on jest??

Offline adam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #8 dnia: 30-06-2006, 09:11:42 »
Odpowietrzenie skrzyni korbowej??{nie pamiętam czy tak to się zwie}
Podgrzewanie mieszanki paliwowej??
Mechanicy proszę zabrać głos.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #9 dnia: 06-07-2006, 15:12:41 »
Odma
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

adi

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #10 dnia: 07-07-2006, 13:16:50 »
a co to jest odma ;D

Franek

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #11 dnia: 07-07-2006, 22:32:57 »
Odma pozwala na wyrównywanie ciśnienia w bloku silnika podczas ruchów tłoków i odprowadza opary oleju. Ale mnie ineteresuje ... o jakiej instrukcji wspominasz? Macie jakieś instrukcje? To podeslijcie albo linka please. Ja właśnie jutro zmieniam filtr powietrza... jest z tym jakiś kłopot?

Franek

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #12 dnia: 07-07-2006, 22:36:08 »
sorki zaworów

adi

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #13 dnia: 07-07-2006, 23:12:22 »
FILTR POWIETRZA TO NIC PROSTRZEGO OTWIERASZ OBUDOWE WYJMUJESZ STARY I ZAKLADASZ NOWY;) NIE POmyl stron;)

a filtr tlokow to pierwszy raz slysze o wymianie tego i nie wiem nawet czy cos takiego istnieje;p

Franek

  • Gość
Odp: czyszczenie przepustnicy
« Odpowiedź #14 dnia: 07-07-2006, 23:36:28 »
Dzieki! Powietrza filtr oczywiście...


 

Beesafe.pl