Autor Wątek: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback  (Przeczytany 7219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polszymon

  • Gość
Mam następujący problem: wycieraczka tylnej szyby pewnego razu przestała działać. Nagle. tzn. działała, zostawiłem samochód na parkingu, i potem po nastepnym uruchomieniu już nie działała.
Myslałem, ze to może bezpiecznik, ale kilka godzin później już znowu działała kilka dni.
A dzisiaj rano znowu nie.
Czy któs może miał podobny problem? nie udało mi się niestety znaleźć nic na ten temat tutaj.
Z dodatkowych informacji: nie działa zarówno praca przerywana jak i ciągła, działa natomiast spryskiwacz w dwie strony.
I jeszcze jedna uwaga (zabrzmi zabawnie, ale może byc ważne) - nie działa kiedy jest ... wilgotno przez dłuższy czas. Może to jakieś przebicie, coś się zalewa?
Będę wdzieczny za rady.

Offline szfystack

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 446
  • Płeć: Mężczyzna
    • zdjęcia...zdjecia...zdjęcia...
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #1 dnia: 12-08-2006, 01:15:27 »
hmmm chyba masz tkia problem jak ja w mojej nysce... z tym że u mnie nie dzaiałało nic co było na tylnej szybie ....
Proponuję prześledzić ciągłość kabla, al;bo zacząć od szukania przerwy w przewodzie na wysokości połoczenia klapy tylnej z nadwoziem...
A tak poza tym. Po co Ci wycieraczka tylenj szyby jak jest wilgotno, albo pada? przecież wtedy deszcz Ci wszystko zmyje ... :)

kapkar

  • Gość
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #2 dnia: 13-08-2006, 22:01:46 »
fakt ro taka przypadlosc corolki.. u mnie czasem sa takie objawy ze przycina i tez jak postoi na wilgotno.. gdzie na ktoryms forum czytalem ze to kwestia sprzetu wewnatrz i cos sie faktycznie tam zalewa...

niedzio

  • Gość
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #3 dnia: 14-08-2006, 14:06:49 »
U mnie też czasami się przycina, ale nigdy nie było przypadku żeby nie ruszyła (jest taki przestój na ok. 2 sekundy i rusza jak złoto).

polszymon

  • Gość
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #4 dnia: 21-08-2006, 11:05:18 »
tez mi się przycinała, a teraz po prostu nie reaguje w określonych sytuacjach
połączenie między klapa a karoserią jest szczelne, sprawdzałem to najpierw
czy są może jakieś styki które trzeba sprawdzić, zakropić WD40 itp?

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)

gabryska77

  • Gość
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #6 dnia: 21-08-2006, 23:04:50 »
a ja myślałam , że tylko ja mam humorzastą wycieraczkę :) narazie działa i oby jak najdłużej :)

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #7 dnia: 22-08-2006, 21:31:30 »
Ja też tak mam - trzeba:

- albo poczekać aż wyschnie i zacznie normalnie działać;

- albo wymienić wycieraczkę razem z modułem w ASO za "jedyne" 1500 PLN.

Wybór należy do Ciebie :D

;) J.
Coday, Comorrow, Corolla

krystek

  • Gość
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #8 dnia: 22-08-2006, 21:53:59 »
moim skromnym zdaniem jest tak:
1. po zdemontowaniu wycieraczka działa zawsze - za zdemontowanie rozumiem odkręcenie wszystkich bebechów z karoserji i trzymając to w łapkach włączamy wycieraczkę - wtedy działa poprawnie;
2. jak zamontujemy ją ponownie nie działa - lub działa nie tak jak trza - te dziwne skoki;
moim zdaniem przyczyną tego jest ta tulejka w karoserji która się wyciera i zaczyna działóać mimośrodowo i wtedy wycieraczka lubi się zawiesić
mogę się oczywiście mylić

Admin

  • Gość
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #9 dnia: 23-08-2006, 17:56:08 »
moim skromnym zdaniem jest tak:
1. po zdemontowaniu wycieraczka działa zawsze - za zdemontowanie rozumiem odkręcenie wszystkich bebechów z karoserji i trzymając to w łapkach włączamy wycieraczkę - wtedy działa poprawnie;
2. jak zamontujemy ją ponownie nie działa - lub działa nie tak jak trza - te dziwne skoki;
moim zdaniem przyczyną tego jest ta tulejka w karoserji która się wyciera i zaczyna działóać mimośrodowo i wtedy wycieraczka lubi się zawiesić
mogę się oczywiście mylić

Dokładnie na to wyglada. Może jeszcze być problem z samym mocowaniem, czyli gdzieś pojawiaja sie jakieś napręzenia.

hydraulik123

  • Gość
Odp: Wycieraczka tylnej szyby - corolla e11, 2000r liftback
« Odpowiedź #10 dnia: 21-03-2009, 19:31:09 »
Mam ten sam model corolki i rocznik.Objawy samozałączającej się wycieraczki miałem gdy padał deszcz lub przy wilgotnym powietrzu.
Poprostu uszczelniłem sylikonem gomę wchodzącą do karoserii.Od tygodnia mam spokój.


 

Beesafe.pl