Autor Wątek: Nowa Corolla od dealera  (Przeczytany 6522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sirfrodo

  • Gość
Nowa Corolla od dealera
« dnia: 12-08-2006, 21:49:34 »
Witam szanownych forumowiczów

Przymierzam sie do zakupu nowego auta dla żonki i padł pomysł na corolle
Niestety jeżdże Ave i o corolce wiem nie za dużo ......
Czy moge dostać podpowiedź ??

Warunki moje to auto ok 80 tyś PLN brutto i napewno nie kombi a żona przejeżdża rocznie ok 12-15 tyś km
Co sensownego wybrać ??

Pozdrowionka i dzięki z góry za info

Pigletto

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #1 dnia: 14-08-2006, 20:21:55 »
Przymierzam sie do zakupu nowego auta dla żonki i padł pomysł na corolle
Warunki moje to auto ok 80 tyś PLN brutto i napewno nie kombi a żona przejeżdża rocznie ok 12-15 tyś km
Co sensownego wybrać ??
Chodzi Ci o wersje wyposażenia/nadwozia corolli czy też o alternatywy dla Corolli?

sirfrodo

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #2 dnia: 15-08-2006, 19:16:57 »
O wersję gdyż wolę się popytac forumowiczów co ma ręce i nogi a nie atakowac handlowca bo mam jakoś złe doświadczenia z handlowcami Toyoty .......
Czyli mówiąc krótko co będzie z Corolli najlepszego za te pieniądze i najbardzie sprawdzonego

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #3 dnia: 16-08-2006, 11:42:07 »
No jeśli zakładasz taką kwotę to praktycznie każda Corollka wchodzi w grę (no może poza TSem).

Jeśli dla żony to myślę że nalepiej hatchback 5 drzwiowy, wersja wyposażenia no cóz to już kwestia tego co by chciała (ja przy zakupie uparłam się że musi być elektryczne otwieranie wszystkich szyb, elektrycznie podgrzewane i regulowane lusterka oraz klima - i taka opcja występowała tylko w wersji SOL)

Co do silnika to zależy jakie mają być priorytety.

Pavlit

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #4 dnia: 17-08-2006, 19:05:31 »
 kolego !! polecam wybrac  silnik  w  dieslu  tylko  w dieslu  ....  za  to jeszcze  bedziesz nam na forum dziekował !!!!   powaga   benzyna jest super ale diesel  to rajj...:D  a    co do  wyboru  to za taką cene   kazda  corollka  ma cos  czego  zona wymaga  i oczekuje  a dla zony najlepiej diesel  pozdrawiam !!! ;D

Enter

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #5 dnia: 24-08-2006, 13:58:36 »
Przy przebiegu 12.000 km/rocznie diesel nie bardzo się opłaca, tym bardziej, że benzynowy silnik 1,4 w Corolli jest oszczędny. Moim zdaniem najlesza opcja w Twoim wypadku to 1,4 5D Terra
Pozdrawiam

chojnac

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #6 dnia: 25-08-2006, 09:35:49 »
A może zamiast Corolli nowa toyota yaris ?
Miejsca w środku tyle co w Corolli bagażnik mniejszy ale za to samochód idealny na miasto (maly, zwrotny i ładny)

czklott

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #7 dnia: 22-12-2006, 16:20:12 »
Tak jak mowi Pavlit. Najwazniejszy jest silnik. DIESEL. Bedziesz do niego zagladal po przejechaniu 500.000 km, albo wiecej. W przyszlym roku drozeje benzyna, a ON nie. Jesli bys dla kobitki znalazl Yarisa w dieslu, to byloby cudownie.

Bartek72

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #8 dnia: 27-12-2006, 22:18:57 »
Cytuj (zaznaczone)
Tak jak mowi Pavlit. Najwazniejszy jest silnik. DIESEL.
Kolego czklott - cos ci sie chyba pomylilo. To juz nie sa te same silniki co kiedys...
Ja diesla jakiejkolwiek marki nie tknę - za dużo sie nasluchalem i naczytalem narzekań na turbiny, pompowtryskiwacze, kola dwumasowe... Poza tym przy nowym samochodzie bedziesz musial przejechac nim wiecej niz 20.000km rocznie i to przez kolejne trzy lata, zeby doplata do diesela Ci sie wogole zwrocila...
No, ale co kto lubi :wink:

kot33

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #9 dnia: 12-02-2007, 16:55:52 »
Moim zdaniem dla żony optymalna to Corolla 1,4 3d benzyna. jest ocszczędna i niezawodna. No i  :-)cena...

somoza

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #10 dnia: 13-02-2007, 09:39:30 »
Podjedź z małżonką któregoś dnia do ASO, umów sie na jazde próbną Yarkiem, potem żonka może kajtnąć się Corolką.Przejedzie się jednym i drugim to samama podejmie decyzje co jej lepiej pasuje
.W końcu to ona będzie jeździc tym autem więc głos decydujący powinien chyba należeć do niej...   :cheesy:

Offline marekw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #11 dnia: 13-02-2007, 14:57:08 »
kolego !! polecam wybrac  silnik  w  dieslu  tylko  w dieslu  ....  za  to jeszcze  bedziesz nam na forum dziekował !!!!   powaga   benzyna jest super ale diesel  to rajj...:D  a    co do  wyboru  to za taką cene   kazda  corollka  ma cos  czego  zona wymaga  i oczekuje  a dla zony najlepiej diesel  pozdrawiam !!! ;D
uwielbiam takie rzeczowe wypowiedzi
Tak jak mowi Pavlit. Najwazniejszy jest silnik. DIESEL. Bedziesz do niego zagladal po przejechaniu 500.000 km, albo wiecej. W przyszlym roku drozeje benzyna, a ON nie. Jesli bys dla kobitki znalazl Yarisa w dieslu, to byloby cudownie.
tak, priorytetem dla sirfrodo wydającego 80tys na samochód jest przejechanie nim pół miliona. Czyli żona dostanie następny samochód za 30-40 lat
sirfrodo weź żonę do aso, niech pojeździ paroma corollami/aurisami, zapewne coś się jej spodoba. Myślę, że masz szanse zmieścić się tym co planujesz ;)

Bartek72

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #12 dnia: 13-02-2007, 15:31:28 »
A wogle to dajcie spokoj. Kolega sirfrodo temat rozpoczal 12-go sierpnia 2005 - potem odezwal sie 15-go sierpnia... i to koniec.
Sprawa moim zdaniem niebyla. :cool:
Pewnie kupil Focusa  :grin:

Bartek72

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #13 dnia: 13-02-2007, 15:32:42 »
 :icon_pray:
Oczywiscie 2006 a nie 2005.
Pzdr!

sirfrodo

  • Gość
Odp: Nowa Corolla od dealera
« Odpowiedź #14 dnia: 14-02-2007, 23:14:58 »
No Marekw teraz to mnie obraziłeś ...... Focusa  .... nigdy w życiu ......
Mam zamiar kupić nową Toyote Auris jeśli Cię to interesuje dokładnie,
a do osób jeżdżących taka Corollą jak ty mam uraz bo mnie niedawno taki najechał twierdząc że ma pierszeństwo i dopiero Policja go uświadomiła o drobnym błędzie ......

Pozdrowionka ....


 

Beesafe.pl