.: GARAŻ :. > Starlet

filtr przeciwpyłkowy w Starlet '99

(1/6) > >>

tuptusia:
Witam,

Mam Starletkę z 99 roku i mały problem z nią. Chodzi o bardzo małą wydajność wentylatorów. Czy jest coś, co można by oczyścić z liście, kurzu, itp.? Chodzi mi o coś na kształt filtra przeciwpyłkowego... No chyba że to jeszcze coś innego...
Będę wdzięczna za pomoc. :)

Jumpjet:
Cześć
To faktycznie zacznij od filtra kabinowego, a potem będziemy myśleli, jak to nie pomoże.
Filtr kabinowy znajduje się po stronie pasażera, poniżej schowka. Najlepiej otworzyć drzwi od strony pasażera i włożyć głowę (oczywiście oczami "do góry i w stronę silnika" ;) ) w miejsce przeznaczone na jego nogi.
Dostęp do filtra wymaga wyjęcia trzech plastikowych zawleczek i wyjęcia zaślepki (oraz odrobiny gimnastyki, ale to dla zdrowia). Później wystarczy złapać filtr i wyciągnąć go - nie masz co martwić się, że się złamie, ponieważ firmowo jest "łamany", żeby w ogóle istniała możliwość montażu.
Jeżeli jest brudny dobrze podjechać na stację benzynową i przeczyścić go sprężonym powietrzem (chyba, że masz kompresor). Jeżeli będzie fatalnie brudny, to zdecydowanie pozostaje wymiana, bo na płucach nie ma co oszczędzać (nie ma potrzeby kupować w ASO, lepiej zajrzeć do JC). Z montażem sobie poradzisz, byle zwrócić uwagę jak był włożony poprzedni.
Daj znać, czy pomogło.
Pzdr

tuptusia:
Dzięki wielkie - dziś spróbuję:)
I nie omieszkam poinformować o rezultatach naturalnie:)

Jumpjet:
Jak się udała drobna operacja :)?

tuptusia:
A więc tak:
wyjęliśmy filtr bez większych problemów, mam już świeży i dziś będziemy montować:)
A na razie mam wiatry w nogach:)
O dalszych postępach poinformuję;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej