Autor Wątek: Prawe koło wchodzi w drgania przy hamowaniu z dużej prędkości.  (Przeczytany 2191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Franek

  • Gość
Jak w tytule, kiedy hamuję koło wchodzi w drgania odczuwlane na kierownicy. Czuć tylko przy dużej prędkości i dość mocnym hamowaniu. Co to może być? Mam swoje domysły ale proszę o wasze sugestie.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prawe koło wchodzi w drgania przy hamowaniu z dużej prędkości.
« Odpowiedź #1 dnia: 17-08-2006, 09:52:59 »
Jezeli jestes pewien ze to prawe kolo oto moje wytlumaczenie: prawym kolem zawsze sie wjezdza w kaluze na poboczu jezeli miales rozgrzane hamulce i wjechales w duza kaluze prawym kolem to nagla zmiana temperatury mogla Ci ja zwichrowac!!! I teraz masz bicie. Oto moja opinia. Jezeli to oto chodzi to bedziesz musial kupic nowa, lub spróbowac przetoczyc ta tarcze - ale niewiadomo czy sie uda.
« Ostatnia zmiana: 17-08-2006, 10:05:45 wysłana przez ayrsen »
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Cypis

  • Gość
Odp: Prawe koło wchodzi w drgania przy hamowaniu z dużej prędkości.
« Odpowiedź #2 dnia: 26-08-2006, 23:33:45 »
Pierwsze co bym zrobil to wyważył koła- pare razy juz mialem takie historie i nie tylko w yarisie... ale mozliwe jest rowniez odksztalcenie tarczy.

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prawe koło wchodzi w drgania przy hamowaniu z dużej prędkości.
« Odpowiedź #3 dnia: 27-08-2006, 07:39:49 »
Jezeli jestes pewien ze to prawe kolo oto moje wytlumaczenie: prawym kolem zawsze sie wjezdza w kaluze na poboczu jezeli miales rozgrzane hamulce i wjechales w duza kaluze prawym kolem to nagla zmiana temperatury mogla Ci ja zwichrowac!!! I teraz masz bicie. Oto moja opinia. Jezeli to oto chodzi to bedziesz musial kupic nowa, lub spróbowac przetoczyc ta tarcze - ale niewiadomo czy sie uda.

       Wpelni sie zgadzam ja tez bym wlasnie przy tym obstawal....... podobna sytuacje mialem w Mondeo, jezeli chodzi o przetoczenie ........ to wszystko zalezy od tego w jakim stanie (grubość) jest tarcza , czy jest sens ???


                                                                                                                 Pozdrawiam


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.


 

Beesafe.pl