Autor Wątek: gaz w yarku  (Przeczytany 13229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maksiu2003

  • Gość
gaz w yarku
« dnia: 01-09-2006, 22:27:33 »
witam wszystkich fanów yarisów bardzo zastanwai mnie problem montarzu gazu w yarku nie wiem moze ktos z was ma taka instalacjie i jest wstaie napisac czy to sie oplaca jak skoczylo mu spalanie i czy to sie psuje???jednak jest to pewna inwestycja ale przy dzisiejszych cenach wachy to naprawde ten temat daje do myslenia pozdo i czekam na pociagniecie tego wątku....

Offline AceVentura

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #1 dnia: 01-09-2006, 22:33:36 »
a po co? :D

"Women are equal to men...They're men with boobs" ;)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #2 dnia: 01-09-2006, 22:58:06 »
ktos mial lpg w Y
ale biorac pod uwage ze wymagana jest tutaj instalacja z bardzo wysokiej polki to trzbe jezdzic nie wiadomo ile aby to sie zwrocilo......
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #3 dnia: 01-09-2006, 23:25:03 »
Oryginalna instalacja w ASO kosztowala chyba ok 8 tys. !
Tak pi x oko trzeba by przejechac 60 tys. by wyjsc na zero  ::)

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #4 dnia: 02-09-2006, 00:02:10 »
A gaz ma znacznie podrożeć.

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #5 dnia: 02-09-2006, 07:40:14 »
Witam!

     Widzialem raz firmowego Y. na gaz........osobiscie odradzam.


Pyrusowe zwyciestwo w walce o tansze podrózowanie.



 

                                                                                                    Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02-09-2006, 07:42:57 wysłana przez SZYMON14 »


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

wiad

  • Gość
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #6 dnia: 02-09-2006, 08:31:21 »
Widziałem Y na gaz. Rzeczywiście przy VVTi powinna być bardzo dobra instalka,ale wiadomo jak to jest w garażu u pana Zenka - wciśnie Ci byle co i potem się martw. Przy instalacji za 8 tys. lepiej opłaca się kupić d4d.

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #7 dnia: 02-09-2006, 08:38:33 »
... bardzo zastanwai mnie problem montarzu gazu w yarku ...

A ile pali Twoj Yaris, ze musisz do niego gaz zalozyc  ???

dar

  • Gość
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #8 dnia: 02-09-2006, 08:45:26 »
napewno też potrzebny jest dozownik specjalnego oleju smarującego gniazda zaworowe,chroniąc przed wypalaniem(podobnie powinno byś w focusie)ale zastanawia mnie jedno:po co?chcesz miec tanio kup diesla.tez więcej kosztuje,ale w przeciwienstwie do gazu,te pieniądze podwyższają ci wartość auta(poprostu na rynku jest ono droższe w odsprzedaży),a gaz musi się sam zwrócic.po drugie :po co?yaris naprawdę pali malo,a mógłby jeszcze mniej gdyby np. as dziurawych polskich dróg jeździly z głową,a nie gnaly do czerwonego swiatła i hamowały jak kubica

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #9 dnia: 02-09-2006, 12:23:15 »
Najwazniejsze to o czym wspomniał dar czyli głowica w Yarku jest nieprzystosowana do zasilania gazem i to jest najwiekszy problem.
Ja uwazam ze zakladanie gazu do Yarka jest bez sensu. Zwróci sie za niewiadomo ile czasu a i silnik niewiadomo w jakim bedzie stanie. A z tego co mowia gaz idzie w gore a jak pojdzie to bede hepi bo wyjde lepiej od gazowników heh
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

maksiu2003

  • Gość
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #10 dnia: 02-09-2006, 21:04:32 »
wiecie moj yarek pali 7.4-8 litrow(ktoś pytał)jak pytałem do do mojego 1.3 nie weymagane sa zadne zmiany(mam japonczyka)i tam cos jest inaczej.a pytalem o insatalcje sekwencji  cena wacha sie od 2.600do 3.600 a waha 100% drozsza a czy gaz skoczy tego tak naprawde nie wie nikt czyli przy 1.700 kilometrwo miesiecnzie tak naprawde relatywnie czas zwrotu kwitu nie byl by taki dlugi.ale chcialem zapytac tez was o zdanie na ten temat dzieki zap ociagniecie tematu!!!

Franek

  • Gość
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #11 dnia: 02-09-2006, 23:07:09 »
Widziałem i tyle kosztowała ta instalka tylko wnęka na koło była za mała na bańki jakie miał gazownik, więc założył zwykły zbiornik w bagażniku. Ogólnie z tego co właściciel Yarka mówił jeździ OK ale jak zobaczyłem o połowę mniejszy bagażnik to myślę, że ma to sens dla ludzi którzy robią naprawdę duuuuużo kilometrów. Cena za gaz 3500 jeśli się nie mylę.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #12 dnia: 03-09-2006, 11:29:59 »
maksiu2003 to co ty masz za yarisa??
skad go zprowadziles??
bo w polsce napewno nie byly dostepne 1.3 skladane w japoni.....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

mugger

  • Gość
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #13 dnia: 03-09-2006, 11:34:26 »
wiecie moj yarek pali 7.4-8 litrow(ktoś pytał)jak pytałem do do mojego 1.3 nie weymagane sa zadne zmiany(mam japonczyka)i tam cos jest inaczej.a pytalem o insatalcje sekwencji  cena wacha sie od 2.600do 3.600 a waha 100% drozsza a czy gaz skoczy tego tak naprawde nie wie nikt czyli przy 1.700 kilometrwo miesiecnzie tak naprawde relatywnie czas zwrotu kwitu nie byl by taki dlugi.ale chcialem zapytac tez was o zdanie na ten temat dzieki zap ociagniecie tematu!!!

i w sumie o to chodzi... gaz sie oplaca w zaleznosci kilometrow jakie sie robi....
...inna sprawa jest wlasnie miejsce....
dla mnie to wlasnie bylby podstawowy problem:
rozwiazanie w bagazniku:
- jak to dokladnie wyglada? i co z dostepem do dojazdowki?
rozwiazanie - banka w miejscu dojazdowki:
- no super... tylko gdzie dac dojazdowke? (wiem ze sa uzupelniacze w sprayu - nie uznaje ich - np ostatnio rozciolem opone na boku i napelniacz nic by nie dal) - w bagazniku? chyba dojazdowka jest troche za wysoka i trzeba by zdjac polke, albo przesunac kanape calkiem do przodu

jest mozliwosc zamontowania banki w innym miejscu? bez utraty bagaznika?

generalnie ja osobiscie nie mam zamiaru wkladac gazu... ale ciekaz jestem jaby sie taka instalacja sprawdzala, maksiu2003 jesli sie zdecydujesz to podziel sie doswiadczeniami ;)

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: gaz w yarku
« Odpowiedź #14 dnia: 03-09-2006, 11:36:45 »
wiecie moj yarek pali 7.4-8 litrow(ktoś pytał)

Tyle, to pali moj Ave 2.0 przy normalnej jezdzie  ;D
Pomysl o zmianie stylu jazdy albo nad poprawieniem jego stanu technicznego... ;)


 

Beesafe.pl