.: GARAŻ :. > News ze świata Toyoty i nie tylko

Prius News

(1/14) > >>

Jackal:
Sprzedaż Priusa w Europie w 2005 roku ma wzrosnąć o 83%  

Toyota - która jest największym na świecie producentem pojazdów z napędem hybrydowym -  przewiduje że w przyszłym roku europejska sprzedaż Priusa zwiększy sięniemal dwukrotnie. Rosnące ceny ropy na rynkach światowych dodatkowo zwiększają atrakcyjność tych samochodów.
 
Model Prius, który pojawił sięw Japonii w 1997 roku, jest jednym z najszybciej sprzedających siępojazdów Toyoty. Duży popyt na ten samochód, powoduje ze czas oczekiwania na niego w USA wynosi 6 miesięcy. Opóźnienie wprowadzenia Priusa na rynek europejski spowodowane było dużą konkurencją ze strony aut wyposażonych w silniki wysokoprężne.
 
Toyota zapowiadała w czerwcu, że globalna sprzedaż tego modelu może wzrosnąć o 71 proc. do liczby 130 000 aut. Japoński producent planuje zwiększenie produkcji Priusa do 15 tys. aut na miesiąc, czyli 180 tys. w skali roku. Takie moce produkcyjne ma uzyskać w pierwszej połowie 2005 roku. Obecna produkcja wynosi 10 tys. sztuk miesięcznie.

Madzia83:
A czy to prawda, że w Polsce jeździ narazie tylko ok. 30 sztuk Priusa??

Jackal:
Hmmm, na ten rok Toyota planowała sprzedaż w Polsce ok. 40 nowych Priusów, a z innych źródeł słyszałam właśnie o 30-tu. Nie tak łatwo znaleźć klienta na hybrydęza 120.000 zł, nawet jeśli to jest Toyota.

PS
Dla porównania Lexus IS200 kosztuje tylko kilka tys. więcej, nie mówiąć o wypasionych Ave z podobnej cenie.

Bisua:
Coż to i tak nie najgorszy wynik jak na zupełnie nowe i nietypowe auto :)

jami:
cena Priusa jest jednak za wysoka, wartości fabryczne spalania są trudne do osiagnięcia, a osiągi nie powalają, wiec trudno sie dziwic niezbyt wysokiej sprzedaży, autko nie jest w Polsce szczególnie "in"

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej