Autor Wątek: regulacja zamka tylnych drzwi!!!  (Przeczytany 2258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arti73

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
regulacja zamka tylnych drzwi!!!
« dnia: 01-10-2006, 12:04:37 »
Mam AVE 1.6 vvti T-22,chciałbym wyregulować zamki tylnych drzwi,sprawdzałem są tam tylko otwory mocujące,w jaki sposób można podnieść lub obniżyć zamek.Drzwi się domykają tylko ciężej niż z przodu ,przy takiej samej sile zaskakują tylko na raz,może się czepiam szczegułów ale czy tak być powinno?proszę o poradę.

Offline skoczon

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: regulacja zamka tylnych drzwi!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 01-10-2006, 21:23:15 »
Hej
Mam tak samo. Ave z 2002 roku, trzeba mocniej klepnąć tylne drzwi żeby zamknęły się do końca.
Ale przy okazji podregulowałbym przednie drzwi bo chyba mają lekki luz - słychać stuki z okolic rygla na sporych nierównościach. Może ma ktoś jakiś manual jak to zrobić?

prusiak

  • Gość
Odp: regulacja zamka tylnych drzwi!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 01-10-2006, 21:59:08 »
Mam AVE 1.6 vvti T-22,chciałbym wyregulować zamki tylnych drzwi,sprawdzałem są tam tylko otwory mocujące,w jaki sposób można podnieść lub obniżyć zamek.Drzwi się domykają tylko ciężej niż z przodu ,przy takiej samej sile zaskakują tylko na raz,może się czepiam szczegułów ale czy tak być powinno?proszę o poradę.

Sprawdz przy otwarych innych drzwiach, ew. otwartej szybie, wtedy sie powinny zamykac bez problemow ;)


Offline arti73

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: regulacja zamka tylnych drzwi!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 02-10-2006, 06:48:34 »
ok.sprawdzę przy otwartych innych drzwiach jak poradziłeś,ale powiedz jakie ma to znaczenie?Gdzie leży problem,moim zdaniem pozostałe drzwi czy szyby czy są otwarte czy zamknięte nie powinno to robić różnicy.

wojtekvst

  • Gość
Odp: regulacja zamka tylnych drzwi!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 07-04-2007, 10:06:16 »
Mam podobny problem przy otwartych innych drzwiach jest to samo a mianowicie drzwi tylne mi sie odbijają tzn jak je zamykam zamek nie załapie i poprostu sie odbija i tak kilka razy poradzcie cos co z tym zrobic bo wkurza mnie to nie miłosiernie czasami mam problem zaby je zamknąc jak je wyregulowac by było ok bo to odbijanie dobrowadza mnie do szału

wojtekvst

  • Gość
Odp: regulacja zamka tylnych drzwi!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 07-04-2007, 15:40:09 »
Ja widze ze moja toyotka ma swoje dobre i złe dni  :oops: raz zamykają sie drzwiczki dobrze a raz żle  :huh: dzis poprostu rewelacja lekko popchne i zamkniete oj humorzaste to moje auteczko  :-o


 

Beesafe.pl