Autor Wątek: Gdzie znajde ciagłe napiecie 12V po przekręceniu stacyjki na pozycje zapłonu?  (Przeczytany 13177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mugger

  • Gość
Potrzebuję znaleść miejsce w yarisie w którym na instalacji elektrycznej bedzie 12V (ciągle) po przekręceniu zapłonu, nie chodzi mi tu o 12 V na pozycji ON - tylko po zapłonie.
Do tej pory udało mi sie wypatrzeć na kostce w kolumnie kierowniczej 12V po zapłonie ale jako ping - 1 sygnał, a potrzebuje wiąć się w ciągłe zasilanie z kolejnym bajerem w yarisie ;D.
Jesli ktos wie gdzie znajdę takie napiecie (najlepiej w okolicy deski rozdzielczej) niech napisze dokladnie jak tam sie dostac ;)
ostatnio nie mam czasu na rozkrecanie auta, a moze akurat ktos ma takowe doswiadczenia i zaoszczedzi mi szukania ;)
« Ostatnia zmiana: 01-10-2006, 17:41:11 wysłana przez mugger »

darku

  • Gość
A kostka stacyjki kolor przewodu czarny z czerwonym paskiem moze byc? 8)

GAK

  • Gość
nie bardzo kojarze ktore to on a ktore zaplon ;) ale nasuwa mi sie:

1. zapalniczka
2. kosztaka od radnia/komputera

moj szyber dziala tez tylko po przekrecaniu klucza a mechanik puscil napiecie od bezpiecznikow czyli tam tez znajdziesz.

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Chyba przekreceniu kluczyka w pozycje zaplon skutkuje jedynie podaniem napiecia na rozrusznik ( przez przekaznik ? ) i tylko do czasu puszczenia kluczyka.
Domyslam sie ,ze chcesz uzaleznic uruchomienie jakiegos "ustrojstwa" od zaplonu ?
Trzeba by dolozyc przekaznik z samopodtrzymaniem ,sterowany napieciem z tej kostki o ktorej piszesz ( ping ) i na jego stykach powiesic to urzadzenie.Napiecie zasilajace urzadzenie i przekaznik doprowadzic z miejsca na ktorym ono jest po przekreceniu kluczyka w pozycje ON.
« Ostatnia zmiana: 02-10-2006, 02:29:36 wysłana przez etom »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
GAK ale to daje 12 juz w pozycji ON!;)
a zeby dopiero w momencie zaplonu to nie sadze aby byl jakis taki kabelek i chyba nie obejdzie sie bez jakis 'mocniejszych modow'!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

mugger

  • Gość
A kostka stacyjki kolor przewodu czarny z czerwonym paskiem moze byc? 8)

pod to jestem teraz podpiety - to jest tylko sygnal (ping)

1. zapalniczka
2. kosztaka od radnia/komputera
moj szyber dziala tez tylko po przekrecaniu klucza a mechanik puscil napiecie od bezpiecznikow czyli tam tez znajdziesz.
zapalniczka, radio i komputer dzialaja juz w pozycji ON
ze skrzynka bezpiecznikow - sprawdze

Chyba przekreceniu kluczyka w pozycje zaplon skutkuje jedynie podaniem napiecia na rozrusznik ( przez przekaznik ? ) i tylko do czasu puszczenia kluczyka.
Domyslam sie ,ze chcesz uzaleznic uruchomienie jakiegos "ustrojstwa" od zaplonu ?
Trzeba by dolozyc przekaznik z samopodtrzymaniem ,sterowany napieciem z tej kostki o ktorej piszesz ( ping ) i na jego stykach powiesic to urzadzenie.Napiecie zasilajace urzadzenie i przekaznik doprowadzic z miejsca na ktorym ono jest po przekreceniu kluczyka w pozycje ON.
hmmm trzeba to przemyslec....

Admin

  • Gość
a sterowanie pompy wtryskowej.

dar

  • Gość
jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o miejsce w który jest 12V po odpaleniu silnika?jeśli tak to jest jedno takie miejsce.pompa paliwa.po przekręceniu stacyjki pompa załącza się na chwilę.dopiero przekręcenie w pozycję rozrusznika skutkuje podaniem 12V na pompę,a jeśli samochód odpali to napięcie to pozostaje.tu mozna m.in. podłączyć blokadę zapłonu.gdzie to znaleźć?przy bezpieczniku pompy lub w progu po stronie kierowcy.kolorów co prawda nie pamiętam,ale pompa to zregułu trochę grubszy przewód.kiedyś montowałem alarmy i ngdy nie było z tym problemu,jeśli to o takie miejsce chodziło.ps napisz co chcesz podłączyć,to może uda się coś stworzyć

GAK

  • Gość
GAK ale to daje 12 juz w pozycji ON!;)

No wlasnie zle zrozumialem... ;)

darku

  • Gość
Zawsze mozna podpiac sie pod sygnał z alternatora do zgaszenia kontrolki ładowania na tym przewodzie w momencie odpalenia pojawia sie plus (i jest tam cały czas do momentu zgaszenia silnika). Mozna w obwod wpiac przekaznik ktory bedzie zasilany tym plusem 8) .
A co do tego podtrzymania o ktorym jest pisane wyzej to jest bardzo prosty układzik składajacy sie z przekaznika i 2 diodek prostowniczych. Pozdro
« Ostatnia zmiana: 04-10-2006, 20:31:47 wysłana przez darku »

darku

  • Gość
A ten kolejny bajer to nie jest czasem moduł właczajacy swiatła po odpaleniu autka? ;D  (ze tak dodam do ostatniego wpisu :) )

mugger

  • Gość
A ten kolejny bajer to nie jest czasem moduł właczajacy swiatła po odpaleniu autka? ;D  (ze tak dodam do ostatniego wpisu :) )

ten bajer to akurat ma wylaczac swiatlo  ;)

aha ten sygnal z alternatora brzmi ciekawie, a gdzie znajde kable?
bede z tym kombinowal na weekendzie jak wroce do domku

dar

  • Gość
ma wyłączć światło?jeżeli w kabinie to kup na allegro taki moduł za dosłownie grosz,bądź bardziej skomplikowany z różnymi bajerami.co do alternatora to już moja działka.w tym to nie taka prosta sprawa.w nippondenso nie ma diód wzbudzenia,a lampką steruje tranzystor,podłączenie dodatkowego obciążenia....chłopie do czego ty się bierzesz.podałem ci pomysł z zasilaniem pompy,a ty szukaz atlantydy.

mugger

  • Gość
dar skorzystam z twoich sugestii... jak wroce do domu ;) co do układów z allegro - to sam sobie takie robie ;)

darku

  • Gość
Chyba sie pogubiłem. To chodzi o właczenia swiatła w kabinie(jak napisał dar) czy właczenie swiateł pozycyjnych i mijania po odpaleniu silnika :-\


 

Beesafe.pl