Autor Wątek: Jak wymontować reflektor?  (Przeczytany 3401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelzak

  • Gość
Jak wymontować reflektor?
« dnia: 06-10-2006, 22:46:07 »
Witam,

Po nagłym i nieoczekiwanym spotkaniu z sarną m.in. mam uszkodzony prawy reflektor.
Chcę go zdemontować, ale nie mogę sobie z tym poradzić.
Czy ktoś może to robił i zna sprawdzoną metodę na wyciągnięcie lampy?

Chodzi o Avensisa z 2004 r.

Pozdrawiam
Paweł

PS. używałem funkcji "szukaj" - ale nic nie znalazłem na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 06-10-2006, 22:47:47 wysłana przez pawelzak »

Misiak-007

  • Gość
Odp: Jak wymontować reflektor?
« Odpowiedź #1 dnia: 07-10-2006, 21:25:50 »
Hesli chodzi o Avensis z 2004 to niewiem ja mam 2001 i caly reflektor trzyma sie bodajze na 3 srubkach. 2 przykreconych ro ramy od gory i jedna z bnoku przykrecona tez doramy. Moze w 2004 jest podobnie dlatego udzielam na wszelki wypadek info. pomocnicza. :)
Pozdrawiam Łukasz :D

pawelzak

  • Gość
Odp: Jak wymontować reflektor?
« Odpowiedź #2 dnia: 08-10-2006, 10:05:43 »
Dziękuję za odpowiedź. Podejrzewam, że w modelu Avensis II jest chyba inaczej.
Mam pourywane górne mocowania, do dolnych nie mogę się dostać - chyba że są tam tylko bolce montażowe bez śrub. Lampa jest obluzowana i lata, niby jej już nic nie trzyma, ale nie chce wyjść. Obawiam się, że bez ściągania zderzaka się nie obejdzie.
Pozdrawiam.

Misiak-007

  • Gość
Odp: Jak wymontować reflektor?
« Odpowiedź #3 dnia: 04-12-2006, 17:58:17 »
U mnie jest jeszcze srobka pod kierunkowskazem. Kierunkowskaz jest na zatrzaski wiec trzeba go wyciagnac.

woyboy

  • Gość
Odp: Jak wymontować reflektor?
« Odpowiedź #4 dnia: 04-12-2006, 23:22:07 »
Niestety aby wyciągnąć reflektor, oprócz dwóch śrób od góry - musisz jeszcze odkręcić zderzak. Najlepiej zdjąć cały ale to sporo roboty. Jest jeszcze opcja "B" praktykowana w niektórych serwisach - potrzebne 2 osoby. A więc tak, po stronie reflektora który zamierzamy wymienić:
- wyciągamy plastikowy kołek łączący reflektor ze zderzakiem,
- wykręcamy śrubę łączącą górę zderzaka z pasem przednim (uchwytem przykręconym do pasa przedniego),
- po wyciągnięciu jednego bądź dwóch kołków nadkola plastikowego, wykręcamy śrubę przytwierdzającą koniec (ucho) zderzaka do nadkola,
- demontujemy dwie lub trzy spinki (skecone śrubą), łączące spód zderzaka z dolnymi osłonami plastikowymi komory silnika,
- pociągając z wyczuciem ściągąmy zderzak ze ślizgacza zderzaka - trzyma się na kilku wypustach ślizgacza,
- następnie jedna osoba delikatnie i z wyczuciem odciąga zderzak od komory silnika, a druga wyciąga reflektor.
Montaż w odwrotnej kolejności.
Dolna część reflektora nie jest przykręcona, a jedynie osadzona.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Looke

  • Gość
Odp: Jak wymontować reflektor?
« Odpowiedź #5 dnia: 10-02-2007, 14:52:06 »
Czy ktoś praktykował wymiane tylnej lampy? bo szykuje mi się taka operacja w combi... :/ (prawa)

Nojka sztuka w ASO 455pln  :furious3: :icon_pray: :furious3: na Alegro za połowe... także raczej się skusze...

W instrukcji tylko wyczytałem, jak wymieniać żarówki a do wymiany lampy nic nie wiadomo  :-(

 :huh:  h-e-l-p  :huh:

Bobikos

  • Gość
Odp: Jak wymontować reflektor?
« Odpowiedź #6 dnia: 10-02-2007, 17:19:45 »
Jeśli zamierzasz kupowac leflektor na allegro to raczej odradzam zamienniki, lepiej kup używany oryginał. W instrukcji na pewno nie znajdziesz informacji o wymianie tego typu elementów.

Looke

  • Gość
Odp: Jak wymontować reflektor?
« Odpowiedź #7 dnia: 10-02-2007, 22:56:25 »
Tak, tak. jak najbardziej. używka ale oryginał!!

T25 chyba za nowe auto by ktoś sam wymieniał lampe  :-(

Cóż..... zobaczymy....od nowego tygodnia działam...

Slavoo

  • Gość
Odp: Jak wymontować reflektor?
« Odpowiedź #8 dnia: 13-02-2007, 16:02:53 »
daj znać, jak sobie poradziłeś, bo moja lewa lampa trochę odstaje z jednej strony i pewnie też będę musiał ją wyjąć, żeby sprawdzić dlaczego tak się dzieje


 

Beesafe.pl