Autor Wątek: Zapach oleju w kabinie  (Przeczytany 3500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcin8030

  • Gość
Zapach oleju w kabinie
« dnia: 12-10-2006, 15:36:16 »
Mam pytanie do znawców. Posiadam Camry z 93 roku 3.0 z manualną skrzynią biegów. Podczas jazdy jak się na chwilę zatrzymam czuć w kabinie zapach oleju. Sprawdzałem filtr powietrza, ale jest w miarę czysty. Zastanawiam się czy silnik jest już słaby czy może to coś innego. Oleju tochę bierze. Wycieków specjalnych nie widać. Jak myślicie co to może być ?

Mmaroi

  • Gość
Odp: Zapach oleju w kabinie
« Odpowiedź #1 dnia: 12-10-2006, 16:01:09 »
Mam podobne efekty ( 2,2 automat 95" ) ale tylko od czasu do czasu i co dziwniejsze - w czasie kiedy zaczyna zalatywać robi sie z niej prawie rakieta - przyspieszenie po byku .
Troche mi wycieka z uszczelniacza pod rozrządem i podejrzewałem że cieknie na wydech , ale dlaczego tylko czasami ?
SZUKAM DALEJ  !!!

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Zapach oleju w kabinie
« Odpowiedź #2 dnia: 12-10-2006, 19:49:22 »
hm, dziwne, nie mam pojęcia skąd to...

ale przynajmniej ładny zapach... chociaż jakbym miał wybierać, to wolałbym już benzynę...

sprawdź :

EGR
zawór PCV...

więcej pomysłów nie mam...

pzdr
3VZ.pl



lennox

  • Gość
Odp: Zapach oleju w kabinie
« Odpowiedź #3 dnia: 19-10-2006, 20:41:06 »
marcin8030 obstawiam uszczelka pod glowica......ale na 100% nie jestem pewnien

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: Zapach oleju w kabinie
« Odpowiedź #4 dnia: 20-10-2006, 07:52:06 »
marcin8030 obstawiam uszczelka pod glowica......ale na 100% nie jestem pewnien
Pod głowicą ? Nie opowiadaj bajek ! Jeśli już to pokrywka pod zaworami i kapie na wydech wtedy olej się smaży i ładnie śmierdzi. Gdyby tak intensywnie lało się spod głowicy to były by też ekstra objawy (bąble w płynie, masło etc).
U mnie w camry (zawsze po ostrej gonitwie - np 40km w przedziale 180-200) śmierdziało olejem ze skrzyni, ale silnikowym nigdy...
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

grafi

  • Gość
Odp: Zapach oleju w kabinie
« Odpowiedź #5 dnia: 30-10-2006, 08:40:26 »
Mam pytanie do znawców. Posiadam Camry z 93 roku 3.0 z manualną skrzynią biegów. Podczas jazdy jak się na chwilę zatrzymam czuć w kabinie zapach oleju. Sprawdzałem filtr powietrza, ale jest w miarę czysty. Zastanawiam się czy silnik jest już słaby czy może to coś innego. Oleju tochę bierze. Wycieków specjalnych nie widać. Jak myślicie co to może być ?

U mnie jest ten sam problem ale to chyba moja wina. Kupiłem swoje auto i w silniku był mineralny a ja chciałem lepiej i zalałem półsyntetyk i wtedy się zaczęło.Sam fakt że teraz znów mam mineralny wiele nie pomógł musiałem powymieniać trochę elementów uszczelniających i jest o wiele lepiej ale nie idealnie. Kapie mi spod drugiej pokrywy zaworów na kolektor ale na dniach to też wymienię i powinno być dobrze.

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapach oleju w kabinie
« Odpowiedź #6 dnia: 09-12-2006, 17:53:13 »
witam ja też mam to samo mianowicie też mi śmierdzi spalonym olejem w kabinie czasami i to jest tak jak piszesz uszczelniacz pod rozrządem ja już to sprawdziłem. teraz zostało tylko sie do tego zabrac ale nie ma kiedy, ciekawy jestem ile kosztuje naprawa tego? jak myślisz

owca

  • Gość
Odp: Zapach oleju w kabinie
« Odpowiedź #7 dnia: 09-12-2006, 18:28:07 »
Kapie mi spod drugiej pokrywy zaworów na kolektor ale na dniach to też wymienię i powinno być dobrze.

dzisaj bylem na kanale i okazalo sie ze mam dokladnie to samo, z pod pokrywy zaworow kapie na kolektor i ogolnie scieka wszedzie i przez to czasami zaleci saplonym olejem jak jest nawiew wlaczony

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapach oleju w kabinie
« Odpowiedź #8 dnia: 10-12-2006, 13:28:55 »
widzisz owca muśimy zabrac sie za zrobienie tego, tylko kiedy brak czasu


 

Beesafe.pl