Autor Wątek: TYLNA WYCIERACZKA  (Przeczytany 45552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arkady_73

  • Gość
TYLNA WYCIERACZKA
« dnia: 21-10-2006, 16:45:14 »
Czy plastikowe ramie tylnej wycieraczki w japończyku może zostać zamienione na ramię od Yarisa produkcji francuskiej? Są jakieś różnice a jeśli tak to jak je rozpoznać wizualnie aby nie naciąć się na allegro?

Offline AceVentura

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #1 dnia: 21-10-2006, 17:22:45 »
ja mam Yarisa z Francji a mam plastikową :)

czy aby nie jest na odwrót?  :grin:

"Women are equal to men...They're men with boobs" ;)

leon

  • Gość
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #2 dnia: 23-10-2006, 14:39:53 »
mi się wydaje Ace, że chodziło o to, czy wycieraczki w "żabolu i żółtku" nie mają jakichś niuansów "anatomicznych" które uniemożliwiałyby włożenie japońskiej do francuskiej i na odwrót bo w obydwu tylne wycieraczki są plastikowe. A co do samego pytania to nie mam pojęcia.

bigman

  • Gość
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #3 dnia: 23-11-2006, 21:33:35 »
wg aso mają różne mocowania - niedawno przerabiałem temat wymiany ramienia tylnej wycieraczki
do franzuza 270pln do japonca 170pln :-(

jakis czas temu na allegro widzialem aukcje z metalowym ramieniem tylnej wycieraczki - wyglada inaczej od oryginalu (chyba byla od malucha) i kosztowala 50pln - moze warto poeksperymetowac z czesciami od tanszych auta? ;-)

Offline AceVentura

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #4 dnia: 23-11-2006, 21:36:16 »
i np po stłuczce wstawić przód od malucha...  :wink:



joke

"Women are equal to men...They're men with boobs" ;)

arkady_73

  • Gość
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #5 dnia: 24-11-2006, 08:30:29 »
Dobry text  :laugh: Rozbawiłeś mnie z samego rana... Dzięki

bardzo prosze trzymać się tematu  :wink: - mugger
« Ostatnia zmiana: 26-11-2006, 15:45:12 wysłana przez mugger »

conte

  • Gość
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #6 dnia: 24-11-2006, 09:52:50 »
ramie jest inne w wersji japonskiej i francuzkiej....ma inne mocowanei samego piora ale jak bedziesz mial cale ramie to powinno pasowac....

Tylko malym problemem jest odkrecenie ramienia:P u mnie to juz tak sie zapieklo ze nei ma szans:}

dar

  • Gość
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #7 dnia: 01-01-2007, 22:22:52 »
chciałem sie dowiedzieć coś więcej o tych wycieraczkach,bo dziś wracając z gór....padła mi tylna wycieraczka tzn pękło mocowanie i silnik się kręci,a ramię już nie.Chryste,to tandeta w stylu polskich aut z lat 80 -tych.ps oczywiście nic nie dokręcałem itp.samo się stało

Offline gery10000

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #8 dnia: 04-09-2008, 11:39:03 »
Witam.
Uwaga przy odkrecaniu!
Bardzo latwo urwac fragment oski ten z gwintem.

gorek86

  • Gość
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #9 dnia: 06-09-2008, 21:49:21 »
Witam.
Uwaga przy odkrecaniu!
Bardzo latwo urwac fragment oski ten z gwintem.

Ja właśnie przechodzę temat wymiany tylnej wycieraczki, bo jakiemuś idiocie zachciało się ja urwać (+ jeszcze jakimś pięciu autom, które stały obok Y).
I moja rada jest taka, że niekoniecznie trzeba odkręcać całą wycieraczkę.
Mi ta śruba, mimo WD40 i innych specyfików nie puściła (a kojarzę, że ktoś na forum też nie mógł sobie z tym poradzić)
I jeśli ktoś ma podobny problem, to wystarczy ściągnąć tą sprężynę, która jest w tej plastikowej części wycieraczki.
Schodzi wycieraczka z ramieniem bez problemu, a przy zakładaniu nowej wystarczy tylko naciągnąć sprężynę i gotowe (czy to takie łatwe jak w pisaniu, nie wiem bo dopiero mnie to czeka, jeśli wogóle będe wymieniał :-) )

-----------------------------------------------

Czy ma ktoś jakiś sposób na odkręcenie tylnej wycieraczki tzn. tej śruby? Jakieś specyfiki?
Urwali mi już jakiś czas temu, próbowałem rożnymi, WD40 jakieś inne smary i nie chce puścić.
Czy z tą Pepsi to prawda, że to dobry odrdzewiacz?
Muszę odkręcić, bo w zimie bez tylnej wycieraczki ciężko jeździć, a znalazłem na allegro za 60zł pasującą do Yarisa.

Pzdr

scaliłem 2 wiadomości w 1 post
kafara1
« Ostatnia zmiana: 24-11-2008, 11:03:49 wysłana przez kafara1 »

maniek

  • Gość
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #10 dnia: 09-03-2009, 20:52:03 »
U mnie nakrętka się odkręciła ale nie mogę zdjąć ramienia z ośki bo tak się zapiekło. Polałem WD40 ale nic nie dało. Czy ktoś ma jakiś sposób jak zdjąć ramię tylnej wycieraczki ?

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #11 dnia: 09-03-2009, 21:26:50 »
Użyj małego ściągacza do łożysk. Takie miniaturowe w Leroy Merlin widziałem po 19zł.
"I love the smell of flames early in the morning..."

Offline kmach77

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • EKP
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #12 dnia: 10-03-2009, 17:25:24 »
Różnica jest chocby w srednicy osi na ktora montuje sie ramie.

Offline Pasikonik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #13 dnia: 11-03-2009, 19:08:11 »
Ja właśnie przechodzę temat wymiany tylnej wycieraczki, bo jakiemuś idiocie zachciało się ja urwać (+ jeszcze jakimś pięciu autom, które stały obok Y).
Ktoś mi "zaiwanił" zaślepkę i chyba odkręcił nakrętkę z tylnej wycieraczki, ale nie zdążył albo nie potrafił zdjąć ramienia.

Wycieraczka pracuje prawidłowo, trzyma się bardzo mocno. W związku z tym mam pytanie, czy oprócz plastikowej zaślepki nie brakuje tu nakrętki?
Nigdy wcześniej nie demontowałem tylnej wycieraczki, więc nie wiem czy pomiędzy ramieniem a zaślepką ma być nakrętka (bo wygląda jakby miała być) czy nie (bo bez niej ramię trzyma się bardzo mocno).



Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: TYLNA WYCIERACZKA
« Odpowiedź #14 dnia: 11-03-2009, 19:17:13 »
oczywiście że powinna być nakrętka :-)


 

Beesafe.pl