.: GARAŻ :. > News ze świata Toyoty i nie tylko

Nowe modele Toyoty

(1/23) > >>

Jackal:
Nowy minivan Toyoty

Toyota zaprezentowała nowego minivana przeznaczonego na rynek japoński. Pojazd nosi nazwęIsis, a jego cechą charakterystyczną ma być duża funkcjonalność i możliwość kształtowania wnętrza.

W Isis zastosowano system Panorama Open Door. Oznacza on, że tylne drzwi po stronie pasażera są przesuwne, co w połączeniu z przednimi otwieranymi tradycyjnie daje otwór wejściowy o szerokości... metra i 89 cm!

Samochód posiada trzeci rząd siedzeń, który można łatwo złożyć tworząc podłogębagażnika. Gdy fotele są rozłożone Isisem może komfortowo podróżować siedem osób.

Samochód może być napędzany silnikami VVT-i (o zmiennych fazach rozrządu) o pojemnościach 1.8 i 2.0 l.

W Isisie po raz pierwszy na świecie zastosowano również system, który ostrzega o możliwości najechania na przeszkodę. Pobiera on dane z czujników umieszczonych w przedniej części samochodu, analizuje kąt skrętu kół i na tej podstawie przewiduje możliwość kolizji.

Jackal:
Toyota planuje hybrydową gamęmodeli
 
Toyota Motor Corp. planuje wersje hybrydowe każdego modelu w swojej ofercie. Paliwooszczędne hybrydy wykorzystują do napędu kół zarówno silnik spalinowy wewnętrznego spalania, jak i silnik elekryczny. Ale harmonogram nie został jeszcze ustalony. Decyzja o montażu hybrydowej Toyoty Prius w Chinach zaburzyła poprzedni harmonogram wprowadzenia hybryd na rynek.

Dyrektor zarządzający Toyoty do spraw rozwoju produktu, projektowania i administracji technicznej, Kazuo Okamoto twierdzi, że harmonogram zależy od potrzeb klientów, ale w ciągu następnych 20-40 lat całość oferty Toyoty będzie oparta na hybrydach i również inni producenci postąpią tak samo.

Jackal:
Toyota Fortuner

Toyota Motor Thailand wprowadziła nową wersjęHiluxa Vigo, nazwaną Fortuner. Auto
bazujące na pick-upie, stylistycznie nawiązuje do Lexusa RX300 i posiada 7 miejsc .

Fortuner oferowany jest z dwoma silnikami: 2.7-litrowym benzyniakiem (118 KM i 241 Nm) oraz 3-litrowym D4D turbo-dieslem (120 KM i 343 Nm). Skrzynie biegów mogą być 4- lub 5-biegowymi automatami.

Jackal:
Trzecia generacja luksusu

Już w lutym tego roku klienci w USA będą mogli nabyć nową ToyotęAvalon. Podczas odbywających sięwłaśnie w Detroit, największych amerykańskich targów motoryzacyjnych, japończycy zaprezentowali większą i bardziej luksusową generacjęswojego sedana.

Od dziesięciu lat model ten stanowi szczyt oferty Toyoty. Ponad nim są już tylko auta terenowe, a dla spragnionych jeszcze większego luksusu przeznaczona jest marka Lexus. Również w Polsce, pochodzące z prywatnego importu Avalony, cieszą siępopularnością i opinią aut niezawodnych.

Stworzenie nowej wersji zajęło 18 miesięcy, podczas których styliści, inżynierowie i marketingowcy pracowali w Toyota Calty Design Research w Kaliforni. Jak widać, efekt to auto kontynujące ideętypowo amerykańskiego formatu "full-size sedan". Model ten, jak przypadło na okręt flagowy, ma przyciągać nabywców lukusowym wykończeniem, technologią i elegancją.

Auto oferowane będzie w czterech stopniach wyposażenia, z których pierwszy to XL. Na pokładzie zainstalowano między innymi radio z dziewięcioma głośnikami, dwustrefową klimatyzacjęi system uruchamiania bez kluczyka. Z kolei sportowy Touring wyposażony będzie dodatkowo w skórzane fotele, kierownicęi dźwignięzmiany biegów, wraz z kokpitem wykończonym aluminium. Przedostatni poziom wyposażenia - XLS - zaoferuje pasażerom otwierany dach, regulowany elektrycznie fotel pasażera, zmieniacz na 6 płyt CD i ogrzewane lusterka zewnętrzne. Na szczycie możliwości plasuje sięwersja Limited. Znajdziemy w niej system nagłośnieniowy JBL z 12 głośnikami, elektryczną kurtynętylnej szyby, podgrzewane i przewietrzane fotele przednie oraz pamięć ich ustawienia.

Wszystkie warianty Avalona napędzane będą przez 3.5-litrowy silnik V6. Połączona z pięciobiegowym, sekwencyjnym automatem jednostka, dysponuje mocą 280 KM, co pozwoli na więcej niż sprawne poruszanie sięprawie dwutonowego auta. Dość powiedzieć, że ma ono przyspieszać do 100km/h poniżej 7 sekund. Będzie tak dzięki zastosowanemu, znanemu już z innych modeli koncernu Toyota, systemowi VVT-i (inteligentne, zmienne starowanie zaworami).

 :arrow: Fotki

T.N.:
Avalon! Jaki piękny samochód! Mam nadzieję, że ktoś w Toyocie wpadnie na pomysł sprzedawania go w Europie jako następcy Camry  :). Ciekawe, czy będzie kombi?

T.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej