Autor Wątek: Piski przy zimnym silniku  (Przeczytany 12206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Juwisz

  • Gość
Piski przy zimnym silniku
« dnia: 11-11-2006, 23:12:40 »
Po nocnym lub dluzszym postoju pod chmurka po odpaleniu silnika wyraznie slychac piski z okolic paska. Po ok 10 minutach lub przejechaniu kilku kilometrow piski znikaja. Silnik 1,3 z klima, 2005 r. Problem pojawil sie kilka miesiecy po zakupie autka, przerabialem kilkakrotnie temat z ASO. Wymieniono pasek na nowy oraz rolki. Pomoglo na ok miesiac. Problem pojawia sie wraz z nastapieniem jesieni - tak bylo w zeszlym roku, tak jest teraz. Prawdopodobnie wilgoc dostaje sie na gumowy pasek lub rolki i dopiero po nagrzaniu (odparowaniu wody) piski ustaja. W ASO rozkladaja rece i pytaja co maja jeszcze wymienic. Podejrzewam, ze piski moze powodowac klima, a dokladniej lozyska, ktore napedza pasek (nawet przy wylaczonej klimie). Ma ktos w Yarisku podobny problem? Nie znalazalem w postach odpowiedzi na to pytanie.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: 12-11-2006, 00:45:46 »
u mnie tak sie zrobilo jakis miesiac po odbiorze auta!;)
najpierw naciagali pasek, pozniej go wymienili, pozniej wymienili pasek i rolki, a na samym koncu jeszcze jakies napinacze/naciagacze??

teraz mam juz spokoj....... - ale bylem w aso z tym kilkukrotnie.....
dodam tylko ze Y z tego samego rocznika '05!;)



----EDIT
dodam zebyly to paski i inne pierdooly od sprezarki klimatyzacji.....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Juwisz

  • Gość
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: 12-11-2006, 12:28:57 »
Tak wlasnie podejrzewalem, ze to wina domontowanej klimy, najprawdzopodobniej sprezarki. Gosc w ASO zapytal w koncu co maja mi jeszcze wymienic, moze sprezarke klimy. I ze wiele silnikow 1,3 ma ten objaw i nikt nie wie dlaczego. Najpierw spryskali mi pasek silikonem, czego nie powinni robic. Pozniej wymieniono pasek na nowy - pomoglo na kilka miesiecy. Przy okazji wymieniono niektore rolki, specjalnie sciagane z Holandii, bo moje "mialy luz". Zobacze co bedzie dalej, wraz z nadejsciem mrozow. Dzieki za podpowiedz.

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: 12-11-2006, 13:30:43 »
Ten problem jest także w YII 1,4D4D z domontowywaną klimą .

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: 12-11-2006, 13:53:34 »
a co to znaczy 'domontowana' klima??
ja swojego kupowalem z klima prosto z fabryki i tez piszczala.....

nie sadze aby znaczenie mialo kto ta klime montowal - czy aso czy fabryka - tylko o to ze albo wypuscili jakas serie czegos wadliwego, albo tak im wyszlo i teraz beda to wymieniac tym co sie zglosza!
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Juwisz

  • Gość
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: 12-11-2006, 17:43:24 »
Klima z tego co dowiedzialem sie nie byla montowana ani w fabryce ani w ASO (przynajmniej tam gdzie kupowalem samochod), tylko gdzies na granicy - ze wzgledu na clo. Tak przynajmniej twierdzi gosc z serwisu Toyoty. W sumie nie jest to istotne gdzie, tylko jak zostala zamontowana.
Dzisiaj wsiadlem do samochodu po ulewie i znowu uslyszalem pisk (metaliczny - cos w rodzaju jakby lozysko bylo zardzewiale i krecilo sie z oporem). Dodatkowo na zimnym silniku zauwazylem, ze przy mocniejszym wcisnieciu gazu pojawia sie ten sam odglos tylko glosniejszy, jakby pasek byl luzny (pasek byl pol roku temu regulowany).

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #6 dnia: 12-11-2006, 17:57:23 »
obiawy ktore opisujesz sa DOKLADNIE takie same jak u mnie!!

u mnie aso poradzilo sobie z usterka wiec niech nie sciemniaja i jak nie wiedza co wymienic to nich wymienia caly silnik....

ja osobiscie nigdy nie przyjmowalem tlumaczenia ze nie wiedza co to itp...... - ja place za auto i ma 'dzialac' wszystko poprawnie, a jka to zrobia nigdy mnie nie interesuje.....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

marmat

  • Gość
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #7 dnia: 13-11-2006, 07:37:50 »
witam
Mam to samo!
Zawsze gdy na dworze robi się zimno. Auto ma dwa lata, silnik 1.0 z klimą. Nie myślałem, że to może być z klimą związane, ale jak widać na wątku piszczy w autach, które są w nią wyposażone.
Rok temu w ASO powiedzieli, że sprawdzili paski, coś tam nasmarowali - ucichło. W tym roku znowu piszczy. Niedługo jadę na przegląd, nieomieszkam o tym wspomnieć!

Offline jurapan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #8 dnia: 08-12-2009, 20:30:10 »
Szanowni Panowie-posiadam Yaris z 2004 roku d4d i piski z okolicy paska są od czasu gdy ją kupiłem.Wymieniałem 2 x pasek , naciągałem go i po kilku dniach problem wraca. Samochód jest wyposażony w klimę.Trochę wstyd jak żona wsiada pod szkolą do auta i słychać bardzo mocny metaliczny pisk który ustępuje po 2-3 min. Proszę o pomoc. W sobotę auto znów jest odstawiane do mechanika który ma zdjąć pasek i kręcić każdym z kółek oddzielnie.Pozdrawiam J.P.
P.s Jeżeli któremuś z panów serwis coś wymienił i pomogło to proszę o informację.

Offline jurapan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #9 dnia: 16-12-2009, 13:49:23 »
Szanowni Panowie-jestem po kolejnej wizycie u mechanika i rozwiązanie naszego problemu jest prozaicznie proste.Wielu z panów wskazywało na klimatyzację i tak po części jest.Kółko od klimatyzacji jest bardzo nisko osadzone nad podłożem i ono wciąga kurz i nieczystości na rowki znajdujące się na pasku i innych kółkach-to natomiast powoduje piski na pasku.Od czasu do czasu trzeba przeprowadzić czyszczenie paska i kółek. Pozdrawiam serdecznie J.P.
P.S. Naprawa kosztowała 20 zł.

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #10 dnia: 16-12-2009, 14:19:36 »
Pytanie czy ktoś to robił sam w domu ( lub zamierza to robić)?


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #11 dnia: 16-12-2009, 17:41:18 »
szkoda tych 20pln ponieważ za kilka dni piski powrócą

Offline jurapan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #12 dnia: 28-02-2010, 19:15:36 »
Macie Panowie rację-piski po 2 tygodniach powróciły.

yarisek

  • Gość
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #13 dnia: 03-03-2012, 21:11:53 »
Witam, chciałbym odświeżyć temat może ktoś zna rozwiązanie tego problemu. Posiadam yariskę I z 2005 r. silnik 1.0 i mam te same objawy co powyżsi użytkownicy. U mnie w aucie wymieniane było łożysko napinacz paska na chwilę ucichło ale nie całkiem i znowu pojawiły się te świerszczenia.

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piski przy zimnym silniku
« Odpowiedź #14 dnia: 04-03-2012, 07:43:37 »
Witam, chciałbym odświeżyć temat może ktoś zna rozwiązanie tego problemu.
jak widzisz tego problemu jak na razie nikt jeszcze nie rozwiązał od 11-11-2006


 

Beesafe.pl