Autor Wątek: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?  (Przeczytany 7643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lawcu

  • Gość
Ostanio zanurtował mnie pewien szczegół. Czy w Ave '00 przed FL było montowane podświetlenie przełaczników do sterowania szybami i ustawienia lusterek. Nie świecą i czasami teraz jak jest ciemno trochę się gubię :-)

ayrsen

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #1 dnia: 27-11-2006, 21:22:45 »
Podświetlenie sterowania lusterkami nie... :|
Podświetlenie szyb elektrycznych - w T22 Linea Terra świeci sie guzik "Auto" w panelu kierowcy... :wink:

Lawcu

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #2 dnia: 27-11-2006, 21:26:42 »
Mam właśnie tą wersję SZKODA :oops: u mnie nie ma AUTO  :oops:
« Ostatnia zmiana: 27-11-2006, 22:31:25 wysłana przez Lawcu »

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #3 dnia: 28-11-2006, 18:10:56 »
Podświetlenie szyb elektrycznych - w T22 Linea Terra świeci sie guzik "Auto" w panelu kierowcy... :wink:

W SOL po FL tez tylko Auto swieci. Niestety...  :|

Lord D4

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #4 dnia: 28-11-2006, 19:07:05 »
I linea terra też ma AUTO i też tylko ono świeci --> sprawdzone empirycznie w starej 1.6.
Ale może kolega ma kolejną "dziwną" wersję (była już SOL z bębnami z tyłu) i nie ma funkcji AUTO. Wtedy może się nic nie świecić :oops:

Lawcu

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #5 dnia: 28-11-2006, 21:18:07 »
Już się świeci przycisk AUTO - wystarczyło przeczyść  :-) plastik w środku który przenosi światło z diody.

Qba

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #6 dnia: 29-11-2006, 13:51:14 »
T22, wersja SOL, przed i po FL - świecą się wszystkie klawisze w panelu kierowcy (tzn. trudno to nazwać świeceniem - raczej ledwo się tli w zupełnej ciemności - TTTM* ), ale tylko wtedy, kiedy odblokowane są szyby pasażerów. Jeżeli blokada szyb pasażerów jest wciśnięta, świeci się tyklo klawisz szyby kierowcy.

T25 - świecą się wszystkie klawisze we wszystkich drzwiach lub tylko klawisz szyby kierowcy, zależnie od położenia przycisku blokady szyb pasażerów. Jasność zauważalnie lepsza, niż w T22.

Jeszcze jedno - OIDP tam jest żarówka, nie LED. Jeżeli jednak jest tam LED, to wystarczy zmienić rezystor na mniejszy i będzie jaśniej. 5kΩ powinno wystarczyć (przy 20 mA LED-y świecą bardzo jasno). Jeżeli jest żarówka, można ją zastąpić LED-em z rezystorem.
Tylko uwaga - przy takim prądzie na rezystorze będzie się wydzielać ok. 2W mocy - rezystor powinien być duży i będzie ciepły.

qwerty123

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #7 dnia: 29-11-2006, 14:43:30 »
ja u siebie w Carinie mam normalnie zamiast zarowek wsadzone diody i zadnych zmian nie robilem. Jedynie wcisnalem zamiast zarowki :) Czy jest cos o czyms nie wiem ? Swieca bardzo dobrze !

Qba

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #8 dnia: 29-11-2006, 23:35:37 »
ja u siebie w Carinie mam normalnie zamiast zarowek wsadzone diody i zadnych zmian nie robilem. Jedynie wcisnalem zamiast zarowki :) Czy jest cos o czyms nie wiem ? Swieca bardzo dobrze !

Wsadziłeś gołe LED-y, czy takie w oprawkach, "udające" żarówki (już z rezystorem)? Bo jeśli to pierwsze, to znaczy, że Japończycy obniżyli napięcie zasilające żarówki. W normalnych warunkach podłączenie LED bezpośrednio do 12V skutkuje natychmiastowym zniszczeniem diody.

wojtekvst

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #9 dnia: 26-12-2006, 22:07:49 »
Man pytanie posadam Ave d4d 2001 i zatanawiam sie czy u was jest podswietlony przycisk awaryjnych i ogrzewania tylnej szyby bo jak jest ciemno trzeba po omacku tego szukac.Jak ogrzewanie tylnej szysby sie włączy to na przycisku scieci sie pomarańczowy prostokącik ale chodzi o podswietlenie samego przycisku

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #10 dnia: 26-12-2006, 22:26:02 »
Wszystkie przyciski powinny byc podswietlane po wlaczeniu swiatel.
Mozliwe, ze przepalily Ci sie zaroweczki. Na temat ich wymiany jest w Kompendium...
« Ostatnia zmiana: 26-12-2006, 22:27:54 wysłana przez MaŁy_RaDeK »

ayrsen

  • Gość
Odp: Podświetlenie przycisków i przełączników - czy jest?
« Odpowiedź #11 dnia: 27-12-2006, 08:27:52 »
Jak ogrzewanie tylnej szysby sie włączy to na przycisku scieci sie pomarańczowy prostokącik ale chodzi o podswietlenie samego przycisku
I tak ma być, ponieważ w tym przycisku są dwie żaróweczki - jedna od podświetlenia, jedna od kontrolki włączenia ogrzewania szyby... Tą drugą masz sprawną... :wink:
Reszta tak jak napisał RaDeK - w KOMPENDIUM... :-P


 

Beesafe.pl