Autor Wątek: Niezniszczalna E9  (Przeczytany 1976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnich

  • Gość
Niezniszczalna E9
« dnia: 28-11-2006, 20:09:37 »
Jest ze mną 11lat 220kkm,zeszłej zimy po ciężkich mrozach,w części padło ogrzewanie/ciepło tylko dmucha na szybę/,podejrzewam,że zesunął się jakiś wąż,jak tam się dostać?E9 nie nauczyła mnie wiele,nigdy się nie psuła.Teraz daje znać dojrzały wiek.

kolego mnich - prosze nastepnym razem zamieszczac posty w dziale do tego odpowiednim....ankietownia jest od...ankiet :wink: i odpowiednio tytulowac swoje watki :wink:
poza tym polecam opcje "szukaj" w gornym prawym rogu lub poczytanie FAQ  przed napisaniem pytania


                                                                                       pzdr Radex E9
« Ostatnia zmiana: 28-11-2006, 20:57:41 wysłana przez Radex E9 »

Offline Radex

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Widok - Modzelewscy
Odp: Niezniszczalna E9
« Odpowiedź #1 dnia: 28-11-2006, 21:03:05 »
 :oops: niestety nic nie wiem na temat twojego silnika ale tu znajduje sie obieg cieczy chlodzacej w E9 1,6 4A-FE ---> http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,13047.0.html  ...moze masz identyczny

poza tym moze nie jakis waz ale cieglo przy sterowaniu w srodkowej konsoli spadlo lub cos sie obluzowalo ....czesciowo mozna zagladnac pod kierownice z prawej strony

moze jakas klapka w srodku sie nie domyka lub gabeczka uszczelniajaca sie wykruszyla ze starosci i zamias cieple to zimne powietrze daje

czy cieple leci tylko na szybe czy srodkowymi otworami tez ?
« Ostatnia zmiana: 28-11-2006, 21:05:55 wysłana przez Radex E9 »

mnich

  • Gość
Odp: Niezniszczalna E9
« Odpowiedź #2 dnia: 29-11-2006, 21:03:16 »
 Witam ,dla tak świeżego jak ja jestem w obsłudze komputera/mój pierwszy, jest 2 tyg .ze mną/,za zamieszanie przepraszam,co do niezniszczalnej, to 1,3 2EE, dmucha tylko na szybę.Pozdrawiam. Chyba nie namieszałem znowu?

Offline qbutek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 160
    • http://www.corollaclub.org
Odp: Niezniszczalna E9
« Odpowiedź #3 dnia: 07-12-2006, 17:22:30 »
Rozbierałem ostatni taka Corollę doszczętnie i prawdopodobnie spadło Ci cięgno przy sterowaniu nawiewami. Czy masz opór przy przełączniu między opcjami??
Jeżeli jest mniejszy to jeszcze mogło spasć to cięgno na drugim końcu.

Gdyby cos było z nagrzewnicą to nigdzie by nie było ciepłego powietrza.
Sprzedam części z Corolli GTi 1987-1991.

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Odp: Niezniszczalna E9
« Odpowiedź #4 dnia: 10-12-2006, 17:43:17 »
Tez stawiał bym na ciegno, musisz rozebrac konsole najlepiej cały srodek, poszukaj w FAQ jest duzo o E9 acha i uwazaj na plastki lubia sie łamac, zwłaszcza przy kierownicy...
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

Offline Radex

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Widok - Modzelewscy
Odp: Niezniszczalna E9
« Odpowiedź #5 dnia: 22-12-2006, 09:27:07 »
Cytuj (zaznaczone)
w części padło ogrzewanie/ciepło tylko dmucha na szybę/,podejrzewam,że zesunął się jakiś wąż,jak tam się dostać?

mialem ten sam problem....musisz koniecznie rozebrac cala konsole i czesciowo boczki (kolo pedalu gazu i z drugiej strony)...dostep spod kierownicy tez wskazany .... z braku czasu nie rozebralem doszczetnie ale....gdzies tam w srodku popukalem postukalem i grzalo mi we wszystkich wylotach nawet jak temp silnika jest minimalnie powyzej dolnej kreski...prawdopodobnie cos sie przyblokowalo (jakas niedomknieta klapka)....jak poruszalem wszystkimi przelacznikami ogrzewania problem powrocil ...prawdopodobnie jakis syf w srodku lub ciegla nasmarowac trzeba ...pukne stukne w srodku i problem znika....bede mial wiecej czasu to to rozbiore doszczetnie i wyczyscze ( teraz moje rece wygladaly jakbym przerzucal wegiel bez lopaty ) ...postaram sie o fotki :)
« Ostatnia zmiana: 22-12-2006, 09:31:22 wysłana przez Radex E9 »


 

Beesafe.pl