Autor Wątek: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan  (Przeczytany 11204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adriax

  • Gość
Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« dnia: 16-12-2006, 09:02:06 »
Witam wszystkich Wczoraj zakupilem toyote starlet 95 rok 1,3i Wg mnie samochodzik w bardzo dobrym stanie technicznym nic nie stuak nic nie puak silniczek chodzi plynniebrak wyciekow Jestem 2 wlascicielem :) Jedank nowe auto to masa pytan, przegladalem forum jednak neiktore posty zawieraja tzw krzaczki nei wiem jak wy aj nie moge tego rozczytac dlatego prosil bym o pomoc w nastepujacych sprawach.

O dziwo wszysto w mojej starletce dziala sa tylko 2 mankamenty.

1 Swiatlo na podsufitce jezeli jest w pozycycji on to dziala jednak gdy przestawie na drzwi i je otworze swiatelko nei dziala (dziwne bo zezeli mam wlaczone swiatla i otworze drzw to brzeczy) co to moze byc gdzie mam zajrzec?

2 Zamek od kierowcy sei zamyka ale juz nie otwiera Troche by mi zalezalo na tym aby ten zamek za wszelka cene naprawic poniewaz mam 1 kluczyk do wszystkiego i chce aby tak pozostalo. Jezeli ktos sie zajmowal zamkiem moze mi cos doradzi ew jak bezpiecznie rozmontowac cale drzwi tak aby dostac sie do zamka (chodzi mi o boczki) (a i jescze dosc wazna uwaga ajk zamykam to tak dziwnie strzela jak by wogole nasamrowany nie byl i ogolnie to sie cieszko zamyka)

Co do zamka wystarczylo tylko nasmarowac go preparatem i juz dziala. Jednak nadal jestem zainteresowany jakas instrukcja jak zdajc te boczki.


A teraz garsc pytan

3 Czy posiada ktos dokladna rozpiske bezpiecznikow zarowno tych pod maska jak i kolo kierowcy?

4 Gdzie dokladnie znajduje sie ekonomizer czy on u mei nie dziala czy ja go poprostu nie mam? Nie swieci mi sie zadna zielona ani zadna czerwoan lampka jak jade!

Z gory dziekuej za wszystkie odpowiedzi i sugestie

Widze nikt nie pomoze. No nic trudno
« Ostatnia zmiana: 17-12-2006, 10:19:04 wysłana przez adriax »

Jumpjet

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #1 dnia: 17-12-2006, 14:14:42 »
Co najwyzej podpowiem w pierwszym punkcie, ponieważ mam EP91 i nie chcę narobić zamieszania odnośnie bezpieczników i ekonomizera (którego de facto nie posiadam).
Przychyliłbym się w stronę przerywacza w drzwiach i jego obwodu. Nie napisałeś czy problem jest tylko po Twojej stronie, czy również nie zapala się, gdy otwarte są drzwi pasażera. Sam przełącznik oświetlenia kabinowego też nie zawsze jest bez winy - czasem po prostu nie ma na nim styku gdy jest przełączony na maxa w którąś stronę.
A brzęczyk przy włączonym oświetleniu zewnętrznym i otwartych drzwiach to zupełnie inna bajka... :-).
Pzdr
P.S. Zamki to najczęściej wymieniana przypadłość starletek - po prostu trzeba je regularnie konserwować, bo wiele więcej sie nie wymyśli

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #2 dnia: 17-12-2006, 14:36:15 »
Jak zdjąć boczki z drzwi to już gdzieś chyba było opisywane, ale z tego jak ja robiłem to wygladało to mniej więcej tak:
Odkręcasz uchwyt zamykania drzwi (ten "podłokietnik")..
Potem czeka Cie najciekawsze czyli zdjęcie korbki od podnoszenia szyb... Korbka ta jest zamocowana tylko taką spinką z drutu w kształcie znaku Omega. Więc możesz wetknąć cienki srubokręt miedzy korbkę a tapicerke i delikatnie obracjac korbką wyczuć moment kiedy ta spinka sie przyhaczy na śrubokręcie.. Nastepnie jeszcze delikatniej kręcisz korbką, bo jak Ci ta spinka gdzies wystrzeli to "szukaj wiatru w polu".. Ja wsadziłem zamiast srubokręta kawałek szmaty jakiejś i kreciłem korbką licząc ze ta spinka zostanie w tej szmacie... ale przeliczyłem sie i pewnie do tej pory leży gdzieś w trawniku ;)
Jak juz sie uporasz z tą korbką to cała reszta tapicerki jest tylko na zatrzaski, wiec znow delikatnie, zeby nie połamac wyciagasz je z drzwi.. Klamka zdejmuje sie bardzo łatwo, więc tu nie ma co tłumaczyć..
Ot i tyle ;)

AL

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #3 dnia: 17-12-2006, 21:43:27 »
u mnie wskaźnik ekonomicznej jazdy to dwie lampki znajdujące się na obrotomierzu - gdy pali się zielona oznacza ekonomiczne spalanie. Ale gwiazdki są też bez obrotomierzy a tam nie wiem czy jest ekonomizer.

adriax

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #4 dnia: 18-12-2006, 13:59:44 »
Nie napisałeś czy problem jest tylko po Twojej stronie, czy również nie zapala się, gdy otwarte są drzwi pasażera.
Po 1 to dziekuje za odp. Swiatelko rowniez nie zapala sie gdy otworze drzwi pasazera. Ogolnie mowiac to jakos bardzo mi to nie przeszkadza bo, kiedy mam potrzebe to moge sobie sam wlaczyc swiatlo :D

Coobah81 Dzieki za info. A co do wczesniejszego opisu to tak jest ale sa tam znaczki typu &%#& i nie moge tego rozczytac twoja instrukcja mi wystarczy dzieki.

A co do ekonomizera to obrotomierza nie posaidam i cos mi sie zdaje ze poprostu posiadam wersje bez tego cuda. No nic jakos sie obejdzie. Mam dosc lekka noge wiedz nie powinno byc problemu

Wszystkim dziekuje za pomoc

P.S. Odnosnie bezpiecznikow to tak sie o nie pytam poniewaz pod kierownica. Tzn gdzie jest puszka z bezpeicznikami, jest taka prostokatna puszka i tam sa bezpeiczniki i zaraz kolo tego po lewej stronie mam taki dolaczony owalny plastik gdzie sa 2 miejsca na bezpieczniki I ja poprostu zadnych bezpiecznikow w tych gniazdach nie mam a wy? Moze ktos sprawdzic i powiedziec czy wogole cos takeigo ma a jezeli tak to jakie te bezpeiczniki tam sa!

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #5 dnia: 18-12-2006, 16:54:50 »
Adriax, w mojej Starlecie ekonomizer działał... Teraz podświetla sie cały czas na zielono... Jak mocno nie deptałbym prawą nogą to i tak jadę ekonomicznie :D

Odnośnie tych bezpieczników to wkleję Ci tu dwie foty jak to wyglada u mnie...
Druga fota przedstawia pokrywę tej puszki z bezpiecznikami.. Na odwrocie są oznaczenia jaki bezpiecznik odpowiada za co.. Ale tych dwóch po lewej jakos nie moge rozszyfrować... Ważne, że bezpieczniki są, a auto jeździ bez problemów :D



Yaz

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #6 dnia: 19-12-2006, 07:28:18 »
U mnie w tych dwóch, wolnych miejscach są prawdopodobnie zworki.
Są czarne i wyglądają jak bezpieczniki, ale nie mają żadnych oznaczeń.
Wg schematu rozmieszczenia wygląda, że są to zworki.

Redils

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #7 dnia: 19-12-2006, 09:08:29 »

1 Swiatlo na podsufitce jezeli jest w pozycycji on to dziala jednak gdy przestawie na drzwi i je otworze swiatelko nei dziala (dziwne bo zezeli mam wlaczone swiatla i otworze drzw to brzeczy) co to moze być gdzie mam zajrzeć?


Witaj!
Miałem to samo. Sprawdzałem wszystkie możliwe przełączniki, aż w końcu dałem sobie spokój. Żeby było ciekawiej to jeszcze czasami oświetlenie potrafiło działać poprawnie, tzn. wysiadam wieczorem: działa, wsiadam rano: nie działa :) Prawdopodobnie jest to jakiś problem z masą, ale gdzie go znaleźć?! :)

adriax

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #8 dnia: 19-12-2006, 16:32:55 »
Druga fota przedstawia pokrywę tej puszki z bezpiecznikami.. Na odwrocie są oznaczenia jaki bezpiecznik odpowiada za co..

Zeby nie bylo ze jestem jakis przyciemny ale poprostu nie mam pokrywy tej puszki Nie wiem czy komus sie spodobala czy cos ale poprostu nie ma i tyle :)

Dobrze ze sa tacy mili ludzie jak Coobah81 i podpowiedza.

Jescze taka jedna prosba mozesz cykanc fotke licznika zebym zoabczyl gdzie ta lampeczka powinna sie swiecic? (economizer)

BTW. Taki OT dzis bylem w urzedzie celnym i musze to skomentowac POLSKA TO JEDNO WIELKIE BAGNO Moze wystarczy nie bede tu pisal &@$%$@$ bo to i tak nic nie da Ale zaluje ze sie tu urodzilem :(
« Ostatnia zmiana: 19-12-2006, 16:35:25 wysłana przez adriax »

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #9 dnia: 19-12-2006, 16:52:51 »
w miejscu ktore wskazuje żółta strzała ja mam podswietlony na zielono ekonomizer


AL

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #10 dnia: 19-12-2006, 20:38:19 »
u mnie z obrotomierzem w tym miejscu są lampki zielona i pomarańczowa


rozmieszczenie bezpieczników jest opisane w książce obsługi
jeżeli nie masz jak będę miał czas w pracy zrobię skan
« Ostatnia zmiana: 19-12-2006, 21:37:44 wysłana przez AL »

adriax

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #11 dnia: 19-12-2006, 22:36:06 »
rozmieszczenie bezpieczników jest opisane w książce obsługi
jeżeli nie masz jak będę miał czas w pracy zrobię skan

Czyli amm rozuemic ze amsz takei obrodziejstwo jak ksiazka obslugi!!!

Gdy bys mogl zrob jak anjwiecej skanow bo zarowno mi jak i wszystkim z forum takowa pomoc by sie przydala.
Z gory dzieki :wink:

Co do economizera To niestety mam wersje bez obrotomierza Niestety cos trzeba bedzie tam grzebnac A moze to przez te 2 bezpieczniki (co moze oznaczac ecu-ig i def-i/up) Dzis juz za ciemno ale moze jutro tam zajrze (bezpieczniki juz kupilem) Jednak gdy koszt naprawy bedzie spory to zrobie tak jak ze swiatelkiem na podsufitce sam sobie bede rzadzil :)

Pozdrawaim i dziekuje chlopaki za pomoc

born2ride

  • Gość
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #12 dnia: 19-12-2006, 22:42:58 »
Coobah81 moze ci sie po prostu kontrolka swiatel swieci na zielono :wink:


Zgadzam sie z adriax'em , jak mozesz AL zapodaj jak najwieksza ilosc skanow z ksiazeczki obslugi, wypasem bylaby calosc ale nie bedziemy cie zbytnio fatygowac :grin:


A tak przy okazji, nie ma ktos namiarow na licznik z obrotomierzem do gwiazdki rocznik '97 (o ile to jakas roznica)???  :wink:

pozdrOOfka
« Ostatnia zmiana: 19-12-2006, 22:45:59 wysłana przez born2ride »

Offline Coobah81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 765
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #13 dnia: 19-12-2006, 23:08:47 »
Coobah81 moze ci sie po prostu kontrolka swiatel swieci na zielono :wink:

No nie! Cały czas jeżdzę ekonomicznie, bo napis "economy" świeci na zielono.. Swego czasu zmieniał sie tez na czerwień/pomarańcz, ale aktualnie już tylko zieleń.. Moze to specjalnie, żeby mnie uspokoić jak zerkam na wskaźnik paliwa ;)

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Nowy uzytkownik gwiazdki kilka pytan
« Odpowiedź #14 dnia: 20-12-2006, 20:08:48 »

co moze oznaczac ecu-ig i def-i/up

ecu-ig - napiecie na sterownik silnika po stacyjce
def-i/up - zdaje sie ze podbrzewana szyba


 

Beesafe.pl