.: GARAŻ :. > News ze świata Toyoty i nie tylko

Wpadki Toyoty

(1/27) > >>

Jackal:
W Toyota ogłosiła w Niemczech trzecią już, a drugą w bieżącym roku, akcjęserwisową dotyczącą modelu Avensis.

W samochodach wyprodukowanych pomiędzy 25 czerwca a 7 lipca 2004 roku wadliwie może zadziałać jeden z czujników systemu stabilizacji jazdy VSC (ESP), co powoduje, że system nie spełnia swojej funkcji. Akcja dotyczy 678 samochodów.

To nie pierwsza tego typu akcja Toyoty w Niemczech. Latem tego roku w 8400 samochodach usuwano usterkęukładu kierowniczego, a trzy lata temu 2500 egzemplarzy Avensis odwiedziło serwisy celem usunięcia wycieku w komorze silnika, który mógł prowadzić do pożaru.

ZACHARY:
a czy ktoreś z tych 678 samochodów trafiło do polski???

Jackal:
Tamte są z Nimieckiego rynku, więc z tych 678 pewnie żaden, ale z tego samego okresu produkcji mogły trafić.

JAk znam życie właściciela tych Ave dostali/ną pismo z TMP z zaproszeniem do serwisu. Jeśli nie  ... powinni sięupomnieć, bo zostani olani.

Jackal:
Toyoty też siępsują

Praktycznie wszyscy producenci od czasu do czasu wzywają do serwisów właścicieli samochodów, w których wykryto usterki.

Co zastanawiające w ostatnim okresie jest coraz więcej takich przypadków. Czyżby jakość samochodów malała zamiast rosnąć? Usterki wykryto ostatnio nawet w... Toyotach!

Japoński koncern poinformował, że w ponad pół milionie aut różnych modeli wyprodukowanych między 1999 a 2004 rokiem (m.in. w Priusach) wykryto wadęprzełącznika świateł hamulcowych. Efektem usterki może być niezapalanie sięświateł stopu.

Jackal:
Toyoty też siępsują  - ciąg dalszy

Właściciele Toyot Prius i Lexusów RX300 zostaną wezwani do serwisu w związku z możliwością wadliwego działania przełącznika świateł stopu.

Usterka przełącznika powodować może opóźnienie w zapalaniu sięświateł stopu Priusów i RX300 wyprodukowanych w roku 2004.  

- Wada przełącznika nie musi w pojazdach wystąpić. Chcąc jednak zapobiec takiej możliwości postanowiliśmy dokonać wymiany podzespołu – mówi Mirosław Bendzera z Toyoty Motor Poland.

W Polsce konieczność wizyty w serwisie dotyczy około 200 właścicieli aut.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej