Autor Wątek: Wpadki Toyoty  (Przeczytany 132710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #15 dnia: 22-07-2005, 15:56:35 »
Cytat: Jackal
Niedawno Peugeot też zapraszał (palące sięsilniki modelu 307), ale serwisy nie zostały o tym poinfromowane i zdarzało się, że klienci byli odprawiani z kwitkiem.

żeby tylko peugeot ...

vert

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #16 dnia: 22-07-2005, 18:35:05 »
W mojej Ave D4D z 2004 juz tydzień temu wymieniono wężyk podciśnienia. Pojechałem do serwisu zaraz po otrzymaniu listu z TMP. Cała czynność trwała 15 minut i tyle o sprawie. Oczywiście żadnych różnic w zachowaniu auta po wymianie przedmiotowego wężyka.Pozdro dla malkontentów jakości Toyoty.

lifeson

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #17 dnia: 22-07-2005, 19:06:26 »
Cytat: vert
W mojej Ave D4D z 2004 juz tydzień temu wymieniono wężyk podciśnienia. Pojechałem do serwisu zaraz po otrzymaniu listu z TMP. Cała czynność trwała 15 minut i tyle o sprawie. Oczywiście żadnych różnic w zachowaniu auta po wymianie przedmiotowego wężyka.Pozdro dla malkontentów jakości Toyoty.

a jakie chcialbys roznice? jedyna roznica jest to, ze teraz mozesz zakladac ze nie zawioda cie hamulce, czego nie mogles zrobic wczesniej :)
spoko, jestem malkontentem :)

Pan_CzÂłowiek

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #18 dnia: 23-07-2005, 00:28:48 »
Szkoda, że nie mogą produkować Carin  :(    :(    :(   w czasie kiedy je produkowali to przez taką usterkękogoś by wywalili z pracy. A w tych czasach hajczący siępeugeot to chleb powszedni

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #19 dnia: 23-07-2005, 11:49:40 »
NEW AVE D4D PO CHIPIE mojegop przyjaciela, przejechane 135kkm wymienione tarcze i 3 razy klocki i płyny, oprócz tego nic, absolutnie nic!!
W CARINIEGTI: ( MADE IN JAPAN) prócz zaniedbania uszczelki pod głowicą poprzedniego użytkownika, i oprócz standardowych rzeczy, które mogły siąść po 200kkm w zawieszeniu, nic więcje z elektryki, żadnych rzeczy nietypowych!!
W Yarisie D4D obecnie użytkowanym- widać już niedokońca spasowanie, jak to było chociażby w Carince, ale 26kkm bez żadnych problemów

Zolty

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #20 dnia: 24-07-2005, 20:40:48 »
Szkoda, że nie napisano czegoś w stylu: "W niektórych Toyotach w wyniku normalnej eksploatacji mogą pojawić sięproblemy z przekładnią kierowniczą i tarczami hamulcowymi... itd" - pewnie 90% użytkowników Ave trafiłoby do serwisów.  :(

YOTA

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #21 dnia: 25-07-2005, 06:31:45 »
Cytat: Zolty
Wysłany: 2005-07-24, 21:40      




Szkoda, że nie napisano czegoś w stylu: "W niektórych Toyotach w wyniku normalnej eksploatacji mogą pojawić sięproblemy z przekładnią kierowniczą i tarczami hamulcowymi... itd" - pewnie 90% użytkowników Ave trafiłoby do serwisów.

 Toyota by z torbami poszła!!!

cyprian

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #22 dnia: 26-07-2005, 09:01:56 »
Witam
Jest jeszcze jedna mała uwaga dotyczy to Toyot z silnikem Diesel`a, o czym nie ma mowy w komunikatach na onecie i interii.

pozdrawiam

Jackal

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #23 dnia: 26-07-2005, 10:10:49 »
Toyoty do naprawy

(Umieszczęto w końcu w odpowiednim watku, bo już chyba z 5 razy pisaliście o wpadce nie tam gdzie trzeba :-) )

Niektóre modele samochodów Toyota mogą być dotknięte wadami fabrycznymi. O usterkach stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia konsumentów poinformował Prezesa UOKiK producent pojazdów.

W samochodach Toyota:
• Avensis (wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii, w okresie od 21 lutego 2003 r. do 24 listopada 2004 r.),
• Corolla (wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii, w okresie od 1 kwietnia 2003 r. do 14 marca 2005 r.),
• Corolla (wyprodukowanych w Turcji, w okresie od 7 czerwca 2004 r. do 17 marca 2005 r.),
w wyniku intensywnej eksploatacji w wysokich temperaturach może ulec deformacji przewód podciśnieniowy. W konsekwencji może to doprowadzić do wydłużenia drogi hamowania.


Z kolei w samochodach Toyota Land Cruiser 90/95 wyprodukowanych w Japonii w okresie od 22 maja 2001 r. do 30 września 2002 r. w wyniku poluzowania przegubu kulowego łączącego dolny wahacz ze zwrotnicą koła może dojść do utraty kierowalności pojazdu.

Zgodnie z zapewnieniami Toyota Motor Poland, wszyscy właściciele wadliwych pojazdów zostaną poinformowani listownie o konieczności przeprowadzenia badań kontrolnych. Jednocześnie producent zobowiązał siędo dokonania bezpłatnej wymiany wadliwych elementów przez autoryzowane stacje obsługi technicznej.

Koncern nie poinformował Urzędu, ile wadliwych pojazdów trafiło na rynek polski. Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent, jak i dystrybutor zobowiązany jest powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy uzyskał informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny.

vert

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #24 dnia: 26-07-2005, 10:28:02 »
A  może powiedziałbyś nam jaka to mała uwaga ?

YOTA

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #25 dnia: 26-07-2005, 13:10:11 »
pewnie sypiące sięsprzęgła /D4D/ :roll:

Zolty

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #26 dnia: 26-07-2005, 13:31:44 »
Sprzęgła? To chyba nie tylko w D4D - 2 miesiące temu przy 58 tys. km wymieniłem drugi komplet w 1.6 VVTi - juz po gwarancji   :(   (pierwszy po 15 tys. km był na gwarancji).

ToyMan

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #27 dnia: 26-07-2005, 15:26:50 »
Cytat: cyprian
Witam
Jest jeszcze jedna mała uwaga dotyczy to Toyot z silnikem Diesel`a, o czym nie ma mowy w komunikatach na onecie i interii.

pozdrawiam


Gdyby to było napisane np tak:
W komunikatach ... nie ma mowy o tym, że sprawa ... dotyczy tylko Toyot z silnikiem Diesel'a, to pewnie nie byłoby pytań o małą uwagę.

Inna sprawa, to skąd wiesz o tym szczególe. Ja czytałem komunikat UOKiK i jest tam mowa o miejscach i datach produkcji, których dotyczy ta usterka z wężykiem.Nie doczytałem sięniczego o silnikach.

olo

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #28 dnia: 27-07-2005, 07:48:45 »
Cytat: CarinaGTI
NEW AVE D4D PO CHIPIE mojegop przyjaciela, przejechane 135kkm wymienione tarcze i 3 razy klocki i płyny, oprócz tego nic, absolutnie nic!!

Potwierdzam w całej rozciągłości. W mojej Ave D-4D oprócz źle wytoczonej tylnej tarczy hamulcowej, wadliwej sprężarki klimatyzacji, wyjącej skrzynii biegów ( teraz będą 2 raz wymieniać elementy), rozlatujących sięsamoistnie osłon przeciwsłonecznych, skrzypienia plastyków deski rozdzielczej - ABSOLUTNIE NIC !!

lifeson

  • Gość
Odp: Wpadki Toyoty
« Odpowiedź #29 dnia: 27-07-2005, 09:43:51 »
Cytat: olo
Cytat: CarinaGTI
NEW AVE D4D PO CHIPIE mojegop przyjaciela, przejechane 135kkm wymienione tarcze i 3 razy klocki i płyny, oprócz tego nic, absolutnie nic!!

Potwierdzam w całej rozciągłości. W mojej Ave D-4D oprócz źle wytoczonej tylnej tarczy hamulcowej, wadliwej sprężarki klimatyzacji, wyjącej skrzynii biegów ( teraz będą 2 raz wymieniać elementy), rozlatujących sięsamoistnie osłon przeciwsłonecznych, skrzypienia plastyków deski rozdzielczej - ABSOLUTNIE NIC !!


  :athunbsup     :-DD


 

Beesafe.pl