Autor Wątek: Nadmierne zużycie oleju  (Przeczytany 107875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andnn

  • Gość
Nadmierne zużycie oleju
« dnia: 24-06-2004, 08:52:54 »
Witam, widzę że jako pierwszy zaczynam dyskusję na forum Avensis  :lol:
Ponieważ mam to autko dopiero dwa tygodnie, więc moja wiedza na jego temat jest czysto teoretyczna i chciałbym aby ktoś rozwiał trochę moich wątpliwości, które nachodza mnie po lekturze postów zamieszczanych na starym forum. Moja Avensis ma 3 lata (2001 rok) i silnik 1.6 VVTI. Przeglądając stare posty zauważyłem,że częśc użytkowników skarżyła się na znaczne cytuję "wpier..." oleju przez samochody z tymi silnikami. W związku z tym moje pytanie - czy ten problem był rzeczywiście powszechny czy po prostu trzeba miec pecha. Jak na razie nie moge sie wypowiadac na temat mojego samochodu z powodu krótkiego użytkowania.
Pozdrawiam szanowne forum  :D
And
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 16:39:49 wysłana przez janmor »

Darus

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 24-06-2004, 17:11:09 »
Z tego co wiem to w tych autach dosc czesto pojawial sie ten problem... wiec nie trzeba miec pecha zeby sie tak dzialo
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 16:40:02 wysłana przez janmor »

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 24-06-2004, 19:15:51 »
skoro masz na gwarancji, więc wymuś na nich by ci to zrobili, toyka dopuszcza chyba wciąganie 1l na 1000km niestety  :lol:
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 16:40:21 wysłana przez janmor »

andnn

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 25-06-2004, 07:35:10 »
Grunt to jednak optymizm  :lol:
ja jestem jednak zdania że moja Toyotka  nie zrobi mi takiego kuku i nie bedę dolewał litra oleju na 1000km.  :lol:
Jesli chodzi o gwarancję to moja AVE jest z marca 2001 i niestety już minęła  :cry:
A swoją droga nasuwa mi sie pytanie - jeżeli potwierdzono by wadę fabryczą określonej partii samochodów to czy ASO nie powinno usuwac tej wady bezpłatnie nawet jeżeli ujawniła sie po upływie gwarancji? Nie każdy robi 50000km rocznie i wada może dac o sobie znac po upływie magicznych pierwszych trzech lat. Moja Toyotka ma przejechane 55000km i na razie (odpukac) nic sie nie dzieje...

And
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 16:41:42 wysłana przez janmor »

Iceman

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 25-06-2004, 08:49:59 »
Nie jest to wada tych samochodów. Tak były zaprojektowane ze zużycie oleju miało prawo wystąpić i występuje w każdym z tych silników. Róznica polega na sposobie explatacji tych silników. Im silniej cisniesz tym wieksza szansa na to ze olej bedzie ubywal. Ma na to wpływ również to jakiego oleju używasz do tego sinika jak również jakiej benzyny. Niestety ludzie bardzo często tankują paliwo na kiepskich stacjach i przegrzewają zawory i uszczelniacze a na skutki nie trzeba długo czekać.

Senser

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 28-06-2004, 10:32:42 »
Cytat: andnn
Witam, widzę że jako pierwszy zaczynam dyskusję na forum Avensis  :lol:
Ponieważ mam to autko dopiero dwa tygodnie, więc moja wiedza na jego temat jest czysto teoretyczna i chciałbym aby ktoś rozwiał trochę moich wątpliwości, które nachodza mnie po lekturze postów zamieszczanych na starym forum. Moja Avensis ma 3 lata (2001 rok) i silnik 1.6 VVTI. Przeglądając stare posty zauważyłem,że częśc użytkowników skarżyła się na znaczne cytuję "wpier..." oleju przez samochody z tymi silnikami. W związku z tym moje pytanie - czy ten problem był rzeczywiście powszechny czy po prostu trzeba miec pecha. Jak na razie nie moge sie wypowiadac na temat mojego samochodu z powodu krótkiego użytkowania.
Pozdrawiam szanowne forum   
And

Oj chyba to troszke nie tak troszke tak :-)
Prwdopodobnie, jeśli sie dobrze przyjrzysz to posty o "wpie...niu" oleju (w tym moje) dotyczyły Ave przed 2000 r. Tych Ave, które nie posiadają silników VVT-I Ty taki masz i to dobrze, więc może ciebie takie problemy nie tykną??

No a przy okazji mój post jest drugi...to fajnie, jeszcze ścisła czołówka :-)
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 16:42:57 wysłana przez janmor »

Senser

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 28-06-2004, 10:34:19 »
Cytat: Iceman
Nie jest to wada tych samochodów. Tak były zaprojektowane ze zużycie oleju miało prawo wystąpic i występuje w każdym z tych silników. Róznica polega na sposobie explatacji tych silników. Im silniej cisniesz tym wieksza szansa na to ze olej bedzie ubywal. Ma na to wpływ również to jakiego oleju używasz do tego sinika jak również jakiej benzyny. Niestety ludzie bardzo często tankują paliwo na kiepskich stacjach i przegrzewają zawory i uszczelniacze a na skutki nie trzeba długo czekac.

Ja już pisałem wcześniej...nie w tym tkwi podstawa tego problemu...
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 16:44:14 wysłana przez janmor »

Iceman

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #7 dnia: 19-07-2004, 09:53:29 »
A w czym jeżeli można spytać bo problem mnie zainteresował.

andnn

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #8 dnia: 26-07-2004, 07:30:00 »
Witam ponownie, dzięki za wszystkie opinie. Po prawie dwóch miesiącach (przejechane 3000 km) eksploatacji samochodu mogę sie pochwalic że nie ubyła ani kropla oleju. Mam nadzieje,że tak już zostanie   :aclap  

Pozdro  :aslyer

And
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 16:45:18 wysłana przez janmor »

rm

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #9 dnia: 19-12-2004, 22:11:08 »
Mam pytanko... :(
Czy spotkał się może ktoś z przypadkiem, że po przejechaniu 15 000 km miarka w misce olejowej nie sięgneła oleju ?
Przebieg smochodu 45 000 km.
Smutne pozdrówka



____________________________________________________
Wątek scaliłem z już istniejącym o podobnej tematyce...
MaŁy_RaDeK
« Ostatnia zmiana: 22-10-2006, 14:59:31 wysłana przez MaŁy_RaDeK »

baniak

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #10 dnia: 19-12-2004, 22:41:25 »
u mnie je "dużo". na 15 tys. litrów zjada ok. 3 litrów. rocznik 99. przebieg 150tys.

serwisSJ

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #11 dnia: 20-12-2004, 09:13:45 »
Pewno:) Ja sie spotykam z tym na codzień... rekordzista to 33tys km. z zarznietym silnikiem.

Zombie

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #12 dnia: 20-12-2004, 12:32:07 »
Kurdę, ja wiem że reklama dźwignią handlu, ale bezawaryjne Toyoty i puste serwisy to już przesada.

Psują sięjak wszystkie inne pojazdy a do tego jeszcze mają kupęwad fabrycznych :-(

A więc, kupą mości Panowie na Konstruktorską!!!
Nie będzie nam pluł Angol w twarz  :evil:

Adrian

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #13 dnia: 20-12-2004, 20:19:18 »
Smutne rzeczy piszecie Panowie  :asmiliecry . Przecierz 3 litry w silniku 1.6 to przeszło połowa :shock: . Zdrdżcie mi, jakim cudem samochód może palić tyle oleju (szczególnie z tak małym przebiegiem)?

rm

  • Gość
Odp: Nadmierne zużycie oleju
« Odpowiedź #14 dnia: 20-12-2004, 21:02:07 »
Cytat: Adrian
Smutne rzeczy piszecie Panowie  :asmiliecry . Przecierz 3 litry w silniku 1.6 to przeszło połowa :shock: . Zdrdżcie mi, jakim cudem samochód może palić tyle oleju (szczególnie z tak małym przebiegiem)?



Witam ponownie :(
..wywołałem ten temat .. bo u mnie serwis stwierdził fabryczna wadępierścieni zgarniających - zapieczone (ałe szczęście, że jescze jest końcówka gwarancji),
no i chciałem sie dowiedzieć czy ktos już miał taki przypadek, i czy warto ryzykować rozbebeszeniem całego silnka w celu wymiany ww. pierścieni.


Pozdrówka


 

Beesafe.pl