Autor Wątek: Drgania kierownicy - ankieta!  (Przeczytany 119011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

catalunya24

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #30 dnia: 13-02-2008, 00:09:35 »
Mam nastepujacy problem :

autko prowadzi sie wysmienicie ale ... podczas hamowania przy predkosci powyzej 80km/h wyczuwalne sa vibracje na dyskach i trzesie troszeczke kierownica
czy ktos moze pomoc znalesc rozwiazanie ? :)

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #31 dnia: 13-02-2008, 07:28:20 »
Kolego widzę, że jesteś nowy na forum, ale na wszystkich forach dyskusyjnych obowiązują mniej więcej te same zasady. OPCJA SZUKAJ. Dla słabiej widzących 2-gi wątek od góry w formie ankiety :wink:
Ave'00- 2,0 D4D Sol  

catalunya24

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #32 dnia: 14-02-2008, 00:31:48 »
hm... jak na razie nie znalazlem odpowiedzi
ale ... dzieki za zainteresowanie :)

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #33 dnia: 14-02-2008, 07:24:01 »
OK, więc będzie łopatologicznie:
-sprawdzić zawieszenie, czy jakiś luz nie powoduje wibracji tarcz,
-wyważyć wszystkie koła, sprawdzając przy okazji opony, czy nie mają guzów, "esów" itp.
-nie pomoże - przetoczyć tarcze (jeśli jest jeszcze z czego), oczywiście na samochodzie.

I musi być dobrze - powodzenia

A na przyszłość postaraj się już w temacie zasugerować problem / pytanie.
Temat :Moja Toyota... nie przyciąga wielu czytających, jak pewnie zdążyłeś się zorientować.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2008, 07:26:58 wysłana przez jozef01 »
Ave'00- 2,0 D4D Sol  

faria@tlen.pl

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #34 dnia: 14-02-2008, 12:11:37 »
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=13899.0
tu masz dokładny link do tego problemu. był już temat wałkowany dłuuugo.
Problem jednak tyczył się raczej wersji przed FL, czyli juz raczej nie Twojej.... no ale może są jakieś wyjątki:|
Ja tam w swojej różnych rzeczy już próbowałem z tym drganiem poradzić, zrezygnowałem z dalszych prób, jak już
nie znalazłem w Łodzi żadneog miejsca, w którym chcieliby mi koła na aucie wyważyć...
czekam jak się hamulce skończą i wymieniam tarcze.

Pozdrawiam
Q.

comcf

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #35 dnia: 02-03-2008, 10:16:39 »
witam jestem nowy w klubie ale jeździłem avensis 1,6 z rocznika 98 przez 7 lat i miałem takie problemy przy hamowaniu, 2 razy tarcze wymieniane na gwarancji i po kilkuset km to samo przy hamowaniu ze 120 i pow. kierownica napitalała nieźle, bywały takie dni że było ok. Wiem że nowe tarcze w ASO były zawsze legalizowane tzn. przez serwis przetaczane bo to wada tych samochodów, druga wada to kolumna kierownicza w benzynie, stuki przy skręcaniu kierownicą, wystarczyło kolumne raz na jakiś czas przesmarować. Dobór klocków różnych firm też nie pomagał, po nowym komplecie wystarczyło kilka razy ostro zahamować i to samo. Ten typ tak ma i trzeba sie do tego przyzwyczaić , walczyłem z tym tematem długo i sobnie odpuściełem. Układ hamulcowy w benzynie w avensisie w tych modelach był do pupy teraz jeżdżę dieslem kombi w nowej budzie i hamulce są miodzio, tarcze przód i tył koła 16" i troche elektroniki inna jazda. Tamtą toyotą przy mojej dynamicznej jeździe i tych nieszczęsnych hamulcach zaliczyłem  dwa razy dzwona. Trzeba się liczyć z tym że ok. 70% części jest produkcją europejską więc mit o japończyku przeminął z cariną e. POZDRAWIAM

teracon

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #36 dnia: 08-05-2008, 22:45:07 »
Auto to Liftback 2.0 benzyna z 2000 roku (przed FL). Drgania raczej zawsze się pojawiały i praktycznie zawsze pomaga wymiana tarcz i klocków. Parę dni temu założyłem tarcze Zimmermann (zwykłe) + klocki Ferodo (też raczej podstawowe) i pomogło. Poprzedni komplet był z Lucasa i wytrzymał ok 10000km (prawie równy rok)

xmaciek

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #37 dnia: 24-05-2008, 00:35:10 »
witam
1.2004 / 06 - anglik
2. kombi
3. 176 tys
4. 100 - 120 km/h
5.  17 cali
6.  205/45/17
7. ?
8. tak fabryczne
9.?
10. wyważanie, zamiana przod na tył, wymiana przednich opon na nowe. dalej sa drgania pomiedzy 100 a 120 km/h tylko w momencie przyspieszania, w momencie gdy nie przyspieszam jest ok. powyzej 120 problem zanika ponizej tez jest ok. nie ma drgan przy hamowaniu. jakies pomysly ? sugestie ? jak na razie bylem tylko u wulkanizatora. wybieram sie dopiero do jakiegos profesjonalnego serwisu.

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #38 dnia: 24-05-2008, 07:21:05 »
Opony, zmień sprawdź czy nie są zjechane, wyreguluj ciśnienie. Do fachowca może amortyzator jest krzywy gołym okiem nie widać, tylko szpec zauważy reszta będzie chciała wymienić cale zawieszenie  :grin:
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

xmaciek

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #39 dnia: 31-05-2008, 11:16:28 »
No dzieki za rade ale niestety dalej mam problem. Opony sa ok. Wymieniłem dwie na nowe, dwie pozostałe są ok. Wyważanie też nie dało żadnego efektu. Byłem w warsztacie ale chłopaki nic nie stwierdzili. Spróbuje pojechać dzie indziej jeszcze raz ale pomysły mi sie już kończą na to co to może być.

wasylbar

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #40 dnia: 16-06-2008, 10:02:00 »
1. 1997 listopad
2. Liftback
3. 150000
4. przy dohamowaniach
5. 15 cali
6. 195/60/15
7. alu
8. ?
9. tak
10. wymieniłem komplet klocków i tarcze --pomogło!! <brawo>

glubka75

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #41 dnia: 20-06-2008, 14:46:32 »
Avensis 18.i 99.Przebieg 103kkm.Felgi alu 15 +opony firestone(bdb)ale 185/65.Drgania kierownicy występują przy prędkości 120-130km/h.Koła wyważone,ale jeszcze raz pojadę doważyć w środę.Podczas hamowania nie występują drgania,jednakże gdy jadę na wprost a potem robię delikatny" test łosia",czyli ruchy kierownicą na lewo i prawo to czuć drgania przy zmianie kierunku jazdy.Zawieszenie jest okej(sprawdzane w stacji na "szarpakach).

Horry_Piotter

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #42 dnia: 21-06-2008, 23:03:23 »
Kurde, u mnie znowu się popsuło. Podejrzewam, że tarcze są już tak zdegenerowane, że nawet doważanie do końca nie pomaga.Facet w warsztacie (jednyny z Białymstoku co ma doważarkę osiową) patrzy już na mnie jak na wariata. Robi kasuje i kiwa głową na odjezdne.  Aktualnie, znów mam drgania około 120 km/h, słabe, czasami wręcz niewyczuwalne, albo zanikające. Ale są. Toczyłem niedawno tarcze, bo przy hamowaniu kierownica waliła już tak, że zagrażało to bezpieczeństwu jazdy. Myślę, że na zimę chyba wywalę już stare tarcze i kupię jakieś fajne nówki. Mam nadzieję, że to definitywnie rozwiąze ten problem. A tak na marginesie, to toyota strasznego babola strzeliła z tymi drgjącymi kierownicami. Niby taka firma, a tu taka wtopa. Co prawda to nie to samo co samopłonące peugeoty, ale drgania na kierownicy denerwują, zwłaszcza jak się robi 40 kkm w trasie rocznie.
Pozdrawiam.

faria@tlen.pl

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #43 dnia: 07-07-2008, 17:16:30 »
Czesc,
tarcze zmienione:) na poczatku hamulce kiepskie.. ale teraz już lepiej:) ponad 600 km już na nich zroibone:)
tarcze brembo, klocków nie zmieniałem.
oryginalne tarcze drgały, a teraz to az przyjemnie sie jedzie.. zauważyłem tylko ze kierowniica przy 130 (wiecej narazie nie jechałem) lekko drga jak sie jedzie ale to moze być -podejrzenia moje- na nierówna drogę albo kiepskiej jakosci opony z przodu..

pozdr.
Q>

xmaciek

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy - ankieta!
« Odpowiedź #44 dnia: 08-07-2008, 23:22:06 »
Witam ponownie. Niestety po wszelkich zabiegach jakie tylko udało sie wymyślić niestety dalej odczuwam drgania pomiędzy 100 a 120 km/h. Diagnoza postawiona przez trzech niezależnych mechaników, to PółOś, prawdopodobnie przednia lewa, (na 90%)  ale jakoś nikt nie chce zagwarantować ze to to.
Wyglada na to ze musze ja wymienic (: problem polega na tym ze po pierwsze nie jestem w Polsce, po drugie toyota w uk stwierdzila ze taka polos u nich bedzie kosztowac ok 480 funtow+VAT :) niezle co, pogielo ich totalnie. Tak sie zastanawiam gdzie mozna znalesc taka półoś ?
czy to prawda ze wszystkie modele i w zaleznosci od silnika maja różne półosie ? różnia sie koncowkami itp ?
z gory dzieki za pomoc.
pozdr


 

Beesafe.pl