Autor Wątek: szum wiatru  (Przeczytany 3571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zylka

  • Gość
szum wiatru
« dnia: 08-02-2007, 09:16:58 »
Witam wszystkich! Niedawno stałem sie posiadaczem ave T22 2.0TD 1999r sedan... mam mały problem bo w czasie jazdy przy predkosci ponad 100km/h zaczyna szumiec wiatr w okolicy górnego rogó dzrzwi kierowcy... Taka jakby te drzwi nie przylegały szczelnie do uszczeliki w tym miejscu.. Amoze to jes sos z szybą, moze sie nie domyka.. Przy predkosci ok 140km/h te odgłosy juz naprawde zaczynaja wkurzac.. Jezeli ktos sie z czyms takim spotkal to prosze opomoc!

dajoda

  • Gość
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #1 dnia: 08-02-2007, 09:53:06 »
mam podobnie. trochę lepiej jest po założeniu owiewek

Zolty

  • Gość
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #2 dnia: 13-02-2007, 11:44:21 »
Przerabialem to, i dopiero po jakims czasie doszedlem do przyczyny:
Ktos odgial ramke szyby do zewnatrz - dlaczego? a dlatego, ze nie podobalo mu sie walenie drzwiami Avensis T-22, zeby je zamknac. W efekcie drzwi zamykaly sie lepiej, ale: swist/szum w miejscu o ktorym piszesz, a do tego trzeszczenie plastikow w okolicy slupka podczas hamowania i przyspieszania. 
Oczywiscie tym ktoremu przeszkadzalo walenie drzwiami bylem ja, a drzwi dogial zaprzyjazniony ASO Toyoty.
Pamietaj o calkowitym opuszczeniu szyby w drzwiach zanim zaczniesz doginac ramke w strone samochodu. Im bardziej dogniesz tym bedzie przylegala uszczelka, ale jednoczesnie tym ciezej beda zamykac sie drzwi.

zylka

  • Gość
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #3 dnia: 25-02-2007, 10:07:59 »
Dzieki bardzo Zolty, jutro sie do tego zabiore i zobacze co z tego bedzie! :)

Offline operculum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #4 dnia: 26-04-2008, 20:02:04 »
Dołączam do klubu, myślałem ,że tak byc musi, ale chyba nie. Ja niczego nie doginalem, ale szum wiatru daje się we znaki. Ciekawym jak u innych Ave-maniaków :-)? W mojej favoritce rocznik 92' nie ma tych problemów, pomijam fakt, że w niej trudno jechac powyżej 110km/h   :grin:

EDDY

  • Gość
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #5 dnia: 26-04-2008, 21:24:23 »
Ja u siebie miałem to samo. Drzwi zamykały się opierając na zamknięciu (podnosiły się lekko do góry). Dopiero po wymianie zawiasów mam spokój. Trzaskać nie trzeba i nic nie szumi, a szum przy 100km/h był nie do zniesienia.

Offline operculum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #6 dnia: 26-04-2008, 21:43:11 »
Eddy, wymiana zawiasów?? :-o A ile Cię ta nie-przyjemnośc kosztowała?Cholera, myślalem, że jest inne, prostsze wytłumaczenie. Muszę się dokładnie przyjrzec, bo wydaje mi się , że od strony drzwi kierowcy, skąd szumy dochodzą, uszczelki jest jakby za dużo-wystaje za linię karoserii.
 

Offline sandr

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #7 dnia: 27-04-2008, 07:52:10 »
Może być jeszcze inna przyczyna, u mnie szumiało jak jasny gwint (od 80km/h) - znajomy lakiernik stwierdził wypracowanie prowadnicy szyby.
Podczas podnoszenia, występujący luz sprawiał, że szyba pod koniec minimalnie "ukosowała" i de facto pozostawała ciut niedomknięta. Coś podkleił w prowadnicy i już nie szumi...

Offline operculum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #8 dnia: 27-04-2008, 10:16:40 »
Moja przedna boczna szybka też popiskuje,możliwe, jak pojadę na przegląd do czrodzieja to będę się narzucał,dzięki.

EDDY

  • Gość
Odp: szum wiatru
« Odpowiedź #9 dnia: 29-04-2008, 21:56:54 »
Eddy, wymiana zawiasów?? 
Można to zrobić na dwa sposoby: albo dotoczyć sworznie zawiasów (ja tak u siebie zrobiłem), albo kupić używane zawiasy, ale trzeba uważać, żeby nie kupić takich samych :|. U mnie drzwi były wyraźnie opadnięte od strony kierowcy. Po podłożeniu podkładek pod zawiasy (pomoc doraźna) przy 80 km/h szum był nie do zniesienia.
Koszt dotoczenia to przysłowiowy browar (śruba hartowana), tylko pracy dla dwóch. Kupno zawiasów roboty trochę mniej, ale też dla dwóch. :-)


 

Beesafe.pl