Autor Wątek: Łożysko z piastą tył  (Przeczytany 1826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ssww

  • Gość
Łożysko z piastą tył
« dnia: 14-02-2007, 12:03:59 »
Witam.
 Posiadam AVE 99r 2.0TD hatchback z ABS i zdarzył mi się przykry incydent, mianowicie wpadłem w poślizg i uderzyłem prawym tylnym kołem (felgą) w krawężnik. Podczas wizyty u mojego mechanika dowiedziałem się , iż mam do wymiany łożysko z piastą. I tu moje pytanie - czy te zdarzenie mogło mieć wpływ na  uszkodzenie innych części typu drążki, itp? Chciałbym uniknąć sytuacji, że po wymianie łożyska stanę przed faktem ponownej jego wymiany ze względów wymienionych wyżej. Czy macie jakieś sugestie, może schemat tylnego zawieszenia w celu analizy pod kątem uszkodzenia innych części.
Dodam, że jechałem jakieś max 20km/h. Za wszystkie rady z góry dziękuję.

Acha, do serwisu nie jeżdżę:
1. mam daleko
2. jest drogo
3. mam ograniczone zaufanie do ASO

przemo2.0td

  • Gość
Odp: Łożysko z piastą tył
« Odpowiedź #1 dnia: 14-02-2007, 18:04:54 »
chyba widział auto skoro wymieni piastę i łozysko to pewnie lożysko sie juz nie uszkodzi jezeli piasta bedzie ok .Jak masz wądpliwości czy jest ok po wymianie to na regulacje zbieznosci  pojedz póżniej  napewno nie zaszkodzi. Piasta jest uszkodzona(co jej jest??pękła??) a łożysko szymi???co mu jest bo nic nie wynika z twojego pytania?? Z drązkami w ave to na regulacji zbierznosci sobie poradzą

Qba

  • Gość
Odp: Łożysko z piastą tył
« Odpowiedź #2 dnia: 15-02-2007, 09:17:16 »
Jeżeli łożysko z piastą są rzeczywiście do wymiany wskutek uderzenia, to bezwzględnie należy również skontrolować geometrię (pełną, nie tylko zbieżność). Z tym trzeba pojechać do dobrego specjalisty albo do ASO (koszt podobny - ok. 200 zł za kompletną regulację). Oszczędzanie na geometrii jest bez sensu i najczęściej daje efekty odwrotne do oczekiwanych.

Ja sam ustawiałem geometrię w ASO w trzech różnych Toyotach. Za każdym razem byłem bardziej niż zadowolony.

ssww

  • Gość
Odp: Łożysko z piastą tył
« Odpowiedź #3 dnia: 15-02-2007, 10:33:35 »
Mechanik zdiagnozował łożysko do wymiany ( słychać szum ), wydaje się ,że może być piasta skrzywiona :( - na razie poszukuję części - najtaniej gdzie się da. Po robocie dam znać co i jak. Na razie za odzew dziękuję i pozdrawiam oraz smacznego pączka :)


 

Beesafe.pl