.: GARAŻ :. > News ze świata Toyoty i nie tylko

Corolla/Auris News

<< < (2/41) > >>

szad:

--- Cytat: El_Chueco ---Ale nie kazdy jezdzi TS'em - mnie osobiscie bardziej sie podoba nowa Corolla niez wersja poprzednia
--- Koniec cytatu ---

heh najfajniejsze jest to ze kazdy ma inny gust. mi sie nowa corollka wogole nie podoba.

Nikolas:

--- Cytat: szad ---
--- Cytat: El_Chueco ---Ale nie kazdy jezdzi TS'em - mnie osobiscie bardziej sie podoba nowa Corolla niez wersja poprzednia
--- Koniec cytatu ---

heh najfajniejsze jest to ze kazdy ma inny gust. mi sie nowa corollka wogole nie podoba.
--- Koniec cytatu ---

Mi sięnajbardzie podobało to w TSach przed fl., ze to cichociemne auta i większośc myslała ze to zwykłe Yarisy i Corollki, a te po fl niestety juz zabardzo sięwyrózniają ...ale kazdy woli co innego :wink:

Ja nawet czerwony napis TOYOTA zamieniłem na srebrny oraz nie dokładałem zadnych spoilerów i jak killuje mocniejsze furki to oni robią ::szczena::

Ernet:

--- Cytat: szad ---
--- Koniec cytatu ---

--- Koniec cytatu ---

Podpisuje sie pod tym. I jak juz pisałem nowa wersja corolli jakoś kojarzy sie mi z koreańczykiem. Hm, takie wrażenie

Jackal:
Auto kupią Ci którym zależy na Corolli, a nie przywiazują wagi do wyglądu - czyli np. firmy.

Trochęzazdroszczęlepszego wyposażenia, ale nie zmienięauta tylko dlatego.

Jackal:
Nowa Corolla c.d.

Silniki
Aktualnie w ofercie Corolli znajdują sięcztery jednostki napędowe: trzy benzynowe i jeden diesel (oznaczenie firmowe D-4D). Wszystkie oferowane silniki spełniają normęczystości spalin EURO IV.

Najmniejszy i najbardziej popularny silnik ma poj. 1.4 litra i moc 97 KM. Uzyskuje on maksymalny moment obrotowy 130 Nm przy 4400 obr/min. Samochód z tą jednostką przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 12 sekund i może jechać z prędkością maksymalną 185 km/h, spalając przy tym średnio 6,7 litra paliwa na 100 km.

Kolejna benzynowa jednostka napędowa ma poj. 1.6 litra z której osiąga moc 110 KM. Maksymalny moment obrotowy tego silnika wynosi 150 Nm przy prędkości obrotowej 4800 obr/min. Tak wyposażony pojazd może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 10,2 sekundy (11,8 sek. ze skrzynią automatyczną). Jego prędkość maksymalna to 190 km/h ( z aut. 175 km/h). Średnie zużycie benzyny kształtuje sięna poziomie 7 litrów na 100 kilometrów (z aut. 7,9 litra).

Najmocniejszy silnik benzynowy ma poj. 1.8 litra i uzyskuje moc 192 KM. Jego maksymalny moment obrotowy ma wartość 180 Nm przy 6800 obr/min. Corolla z tą jednostką osiąga 100 km/h w czasie 8,4 sekundy i rozpędza sięmaksymalnie do 225 km/h. Model ten spala średnio 8,3 litra paliwa na dystansie 100 km.

Jedyny diesel w tym zestawieniu ma pojemność 2 litrów. Osiąga on moc maksymalną 116 KM, a jej maksymalny moment obrotowy wynoszący 250 Nm uzyskiwany jest przy 2400 obr/min. Toyota z tym silnikiem przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 10,6 sekundy i może jechać z prędkością maksymalną 185 km/h. Średnie zużycie oleju napędowego wynosi 5,6 l/100 km.

W ofercie Corroli znajdują siętrzy rodzaje skrzyni biegów: dwie manualne – pięcio i sześciobiegowa oraz jedna automatyczna z czterema przełożeniami. Zaznaczyć trzeba że skrzynia automatyczna dostępna jest wyłącznie z silnikiem benzynowym o poj. 1.6 litra, a manualna sześciobiegowa jedynie z najmocniejszą 192-konną jednostką.

Nowością jest silnik wysokoprężny o poj. 1.4 litra, który ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Kolejną nowością ma być także 4-stopniowa przekładnia automatyczna z możliwością sekwencyjnej zmiany biegów, która będzie dostępna z tym silnikiem. Tak wyposażona Corolla będzie mogła przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 13,3/14,5 sekundy (w zależności od zastosowanej skrzyni biegów) oraz uzyskać prędkość maksymalą 180 km/h, spalając średnio zaledwie 4,8/4,7 litra oleju napędowego na 100 kilometrów. Silnik ten również spełnia wysoką normęczystości spalin EURO IV.

Wyposażenie

Toyota Corolla dostępna jest w sześciu wariantach wyposażenia: Terra, Dynamic, Luna, Sol, Prestige i T Sport.

W „najuboższej” wersji Terra znajdują sięm. in: elektryczne regulowane i podgrzewane lusterka boczne, elektrycznie sterowane szyby przednie, wspomaganie kierownicy, centralny zamek z pilotem, wielofunkcyjny komputer pokładowy oraz radioodtwarzacz kasetowy z czterema głośnikami. Ponadto w każdym modelu standardowo oferowane są systemy bezpieczeństwa: ABS + EBD i cztery poduszki powietrzne.

OdmianęDynamic charakteryzują elementy zewnętrzne mające na celu podkreślenie sportowych aspiracji modelu. Należą do nich halogeny przeciwmgielne oraz spojlery umieszczone na progach i dachu. We wnętrzu znalazła sięskórzana gałka zmiany biegów, kurtyny powietrze i klimatyzacja manualna z filtrem przeciwpyłkowym. W standardzie występuje również radioodtwarzacz z CD.

Wersja Luna została dodatkowo wyposażona w: lusterko wsteczne samościemniające, czujnik deszczu, klimatyzacjęautomatyczną, wskaźnik temperatury zewnętrznej oraz dwa dodatkowe głośniki (w sumie sześć).

Sol zawiera w standardzie systemy bezpieczeństwa: ESP, TC i BAS. W osłonach przeciwsłonecznych znalazły siępodświetlenie lusterek kosmetycznych. Zewnętrznie pojazd odróżnia sięmontowanymi w tej wersji piętnastocalowymi felgami aluminiowymi.

Wariant Prestige wyróżniają zamontowane dodatkowo elementy podnoszące komfort podróży, do których należy elektrycznie otwierany szklany dach i tempomat.

Wersja T Sport - jak sama nazwa wskazuje - jest najbardziej usportowioną odmianą tego modelu Toyoty. Dostępna jest wyłącznie z najmocniejszym silnikiem benzynowym o mocy 192 KM. Zamontowano w niej sportowe, obniżone zawieszenie i 16-to calowe felgi aluminiowe. Podobnie jak w wersji Dynamic, na progach i na dachu znalazły sięwystylizowane spojlery. Standard wyposażenia jest zgodny z wersją Sol.
W opcji dokupić można m. in: skórzaną tapicerkęoraz zestaw nawigacji satelitarnej.

Toyota Corolla posiada dużo elementów podnoszących bezpieczeństwo podróżujących. Maksymalnie pojazd może być wyposażony w sześć poduszek powietrznych: dwie czołowe, dwie kurtynowe i dwie boczne poduszki powietrzne dla osób siedzących na przednich fotelach. Nad prawidłowym prowadzeniem samochodu czuwają: system antypoślizgowy ABS z korektorem siły hamowania EBD, system stabilizacji toru jazdy ESP (VSC – Vehicle Stability Control), który współpracuje z kontrolą trakcji TC (Traction Control) oraz systemem wspomagającym gwałtowne hamowanie BA (Brake Assist). Na każdym miejscu montowany jest bezwładnościowy, trzypunktowy pas bezpieczeństwa. Przednie pasy wyposażone są dodatkowo w regulacjęwysokości oraz pirotechniczne napinacze. Na tylnej kanapie zamontowano sytem montowania fotelika dziecięcego typu ISOFIX. W testach zderzeniowych przeprowadzanych przez organizacjęEuroNCAP Toyota Corolla zdobyła cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali.

Ceny

Za najtańszą Corollęhatchback z trzydrzwiowym nadwoziem w wersji Terra, z silnikiem o poj. 1.4 litra trzeba zapłacić okrągłe 55 000 zł. Model z benzynowym silnikiem o poj. 1.6 l w tym samym wariancie wyposażenia kosztuje 57 400 zł. Przyjemność podróżowania dieslem wymaga zostawienia u dilera minimalnej kwoty 78 200 zł (silnik dostępny od specyfikacji Luna). Za 90 000 zł dostępna jest wersja T Sport z trzydrzwiowym nadwoziem (niedostępna w sedanie i kombi). Dopłata do sedana i kombi wynosi odpowiednio: 3 000 i 4 000 złotych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej