Autor Wątek: Głośne zawieszenie AVE01 kombi (głuche stuki przód i tył)  (Przeczytany 2126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

demar

  • Gość
Witam!
Mam problem z zawieszeniem w ave 01 kombi D4D 160kkm. Pracuje ok, nie ma luzów na wahaczu (opinia ASO) lecz nawet na niwielkich nierównościch głucho stuka. Najgorzej jest w mieście przy niewielkich predkościach - każdy kamyk, dziurka, próg lub inne - stuka przód i tył. Nie wiem od czego zacząć, nie mam u siebie (Łomża) mechanika który spotkał się z problemami w takim aucie, nie chce aby któs "uczył się" na moim. Z analizy schematu stwiam na odboje amortyzatorów. Czy ktoś z Was wymieniał to osobiście??? czy te elementy wypracowane mogą powodować luzy pionowe na kolumnie oraz stuki??
Proszę o opinię
Pozdrawiam!
Marcin

przemo2.0td

  • Gość
Odp: Głośne zawieszenie AVE01 kombi (głuche stuki przód i tył)
« Odpowiedź #1 dnia: 28-02-2007, 22:07:14 »
To co w ave czasem się psuje w zawieszeniu to amory, górne mocowanie amora, łączniki stabilizatora , gumy stabilizatora skrzypią i wszystko. górne mocowanie z przodu sam możesz sprawdzić : maske otwierasz, wyjmujesz aślepki z tworzywa po obu stronach gdzie jest mocowany amortyzator i silnie naciskasz to miejsce jednocześnie nasłuchując luzu jak będzie pukać to jest do wymiany. Może być to takze amortyzator jeżeli są delphi to wymieniaj na kayaby nie ma na co czekać bedzie inne auto.

Equation

  • Gość
Odp: Głośne zawieszenie AVE01 kombi (głuche stuki przód i tył)
« Odpowiedź #2 dnia: 25-04-2007, 19:30:34 »
u mnie były górne mocowania amortyzatorów, wstawiłem zamienniki bo były o polowe tańsze, ale stukało dalej, musiałem sie wysępić na oryginały, jak ręka odjął ....


 

Beesafe.pl