Autor Wątek: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl  (Przeczytany 10604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wojtekvst

  • Gość
kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« dnia: 03-03-2007, 20:40:22 »
Witam wszystkich dzis po przejechaniu 100km jazda w miescie zahamowalem zapalila sie komtrolka ABS
i pali sie co to moze oznaczać.Hamulce jednalze normalnie posiadam wiec co moze być przyczyna swiecenie kontrolki ABSu czyzby klocki do wymiany czy co .Prosz eo odpowiedz moze mieliscie cos podobnego

crushfucker

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #1 dnia: 04-03-2007, 03:20:21 »
Moze problem z pompa od ABS. Hamulce dzialaja i bez ABSu.

wojtekvst

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #2 dnia: 04-03-2007, 10:45:04 »
Chyba raczej nie bo ABS tez działa normalnie może ktoś ma jakies inne pomysły

ayrsen

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #3 dnia: 04-03-2007, 21:23:35 »
To może tak - zacznij od resetu komputera, czyli odłącz na parę minut akumulator. Kontrolka powinna zniknąć - jeśli zapali się ponownie - daj znać dokładnie co się działo, gdy sie zapaliła.

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #4 dnia: 05-03-2007, 08:19:32 »
Sprawdź czy się żarówki od stopów nie spaliły.

wojtekvst

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #5 dnia: 06-03-2007, 14:15:13 »
juz wszystko ok klocki wymienione i problem z głowy ale wszystkim dziękuje

wojtekvst

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #6 dnia: 11-04-2007, 10:22:06 »
Chyba jednak nie ok zauważyłem że przy bardzo dynamicznej jezdzie po trzydziestu km czestych hamowan z duzych predkosci 120-150 km zauważylem ze zapala sie kontrolka ABS i sie swieci jak stanie sie na chwile zgasze silnik ,zapali znowu ,kontrolka nie swieci o co tu może chodzic czy poprostu toyota tak ma cz ycos jest nie tak

wojtekvst

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #7 dnia: 16-04-2007, 21:56:22 »
chyba czujnik ABS poszedł dowiem sie w srode po podłączeniu do kompa
okaże sie ile po kieszeni pójdzie

robi68

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #8 dnia: 22-04-2007, 10:09:27 »
Witaj
Ja miałem podobny przypadek, u mnie winien był włącznik swiateł stop, który jednocześnie steruje abs-em. Wyłącznik umieszczony jest pod kolumną kierownicy, wyczyściłem go i jest dobrze. Usterka polegała na tym, że nie za każdym razem po naciśnieciu pedału hamulca zapalały się światła stop, a w momencie kiedy nie zaświecały się, to zapalała się kontrolka ABS i VSC. Moja rada, wsiądź do samochodu naciskaj pedał hamulca i obserwuj światła i kontrolkę.

pozdrawiam

wojtekvst

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #9 dnia: 27-04-2007, 15:34:30 »
sprawdzalem stop mam na komputer pojechalem ale okazalo sie ze mają wgrywac nowy program i cos sie spieprzylo wiec kazali przyjechac za jakis czas... a co do kontrolki to jest róznie przejechalem 500km i nie palila sie teraz od czasu do czasu zapala sie i swieci Zgasze samochód pójde pozałatwiac sprawy zapalam i nie swieci za jakis czas znów sie zaswieci potem pojezdze zgasnie i tak wkółko może dotre do tego co to jest....

wojtekvst

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #10 dnia: 17-05-2007, 12:10:45 »
Robi68 opisz dokładnie gdzie jest ten wyłącznik chociaz u mnie stop jest normalnie ale może warto to przeczyscic i tez bedzie ok z ta kontrolka jest róznie raz sie pali raz nie podczas jazdy zapali zatrzymam sie grzes zgasze samochod jak wracam jest oki wiec dziwne rzeczy ale cóz. noa kompa nie pojechalem bo jakos czasu nie ma a jak znajde to w Qservis cos albo komp im nie dziala zawsze cos

robi68

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #11 dnia: 21-05-2007, 07:07:44 »
Wyłącznik znajduje się pod kolumną kierownicy, dostęp nie jest trudny. Wyłącznik posiada metalową obudowę. Zaglądniesz pod kolumnę kierownicy na pewno zobaczysz. Mocowany jest poprzez wkręcenie go i zakontrowanie nakrętką.

wojtekvst

  • Gość
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #12 dnia: 23-05-2007, 15:27:27 »
powiem ci szukalem i jakos nie wiem gdzie jest  :furious3: nie moge go znalesc niby oczywicte ale chyba nie dla mnie taka prosba mógłbys bardziej to okreslic jezeli sie da oczywiscie albo jakas mala fota tego  :icon_pray:

Offline radmik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: kontrolka abs toyota avensis 2001 fl
« Odpowiedź #13 dnia: 01-05-2008, 15:34:00 »
Witam!!!

Mam problem z ABS-em, a mianowicie jak wsiąde do zimnego auta to kontrolka po odpaleniu ladnie gaśnie i wszystko jest ok. Natomiast jak sie rozgrzeje i pare razy przychamuje zapala sie i wyłącza sie ABS. Byłem na zczytaniu błędów wykazało że czujniki na tylnych kołach ale fachowiec powiedział ze to raczej nie możliwe aby obydwa jednocześnie poleciały. Wykasowal bledy i kontrolka od razu zgasla. Kazal przyjechac jak sie ponownie zapali. Wiec pojechalem i co sie okazalo. Nie mogli polaczyc sie ze sterownikiem ABS caly czas wyskakiwal komunikat ze nie znaleziono sterownika. Dzien wczesniej od razu bylo wszystko ok diagnoza w pare chwil. Mam pytanie czy może ma ktos jakis pomysl co to moze byc. Bo oni zaczeli podejrzewac ze moze gdzie zasilanie ginie a moze cos innego. Przyznam ze troche jakos tak dziwnie sie jedzie ze swiadomoscia ze ABS nie dziala. Poradzcie jak to ugrysc.

pozdrawiam
Rav 4 2.0


 

Beesafe.pl