Autor Wątek: Lpg do picnica?  (Przeczytany 6525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robak

  • Gość
Lpg do picnica?
« dnia: 04-04-2007, 23:22:54 »

Witam.
Moja TOYOTKA (2 litry, automat) jedzie do Polski, a ja szukam różnych informacji  na jej temat. Niewiele tego w necie.

Macie w swoich autach zamontowany gaz? jak jeżdżą na gazie? Da się zamontować zbiornik lpg w miejscu koła zapasowego? jaka instalacja jest zalecana? Może ktoś ma instrukcję obsługi picnica? Jakieś linki do stron poświęconych tym samochodom?
Pozdrawiam!

lopezm

  • Gość
Odp: Lpg do picnica?
« Odpowiedź #1 dnia: 05-04-2007, 20:36:20 »
Gaz jak najbardziej, i to instalacja mieszalnikowa II generacji(lub dla wymagających wtrysk sekwencyjny). A w miejsce koła zawsze można zamontować zbiornik tylko nie pamiętam o jakiej pojemności.

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Lpg do picnica?
« Odpowiedź #2 dnia: 18-07-2007, 15:29:29 »
Silnik w picnicu jest tem sam co w carinie E avensis. 3S-FE i bardzo dobrze znosi LPG. Warunek jak zawsze lepiej ciut więcej LPG niż ciut za mało. Ale generalnie bezproblemowo. I bezwarunkowo sekwencję przy tych cenach, mniejsze spalanie niż na II gen i większa dynamika ;D
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

iwka_001

  • Gość
Odp: Lpg do picnica?
« Odpowiedź #3 dnia: 25-08-2007, 00:55:25 »
Moja Toyotka spisuje się świetnie na LPG. Gaz montowano we Francji (tylko wlew jest w beznadziejnym miejscu) instalacja Lavato. zbiornik w miejscu koła zapasowego pojemość o ile się nie mylę 47litrów. Ma niezłe pociągnięcie, chodzi cichutko, od maja zrobiłam nią 8 tysiączków i nie mam żadnych powodów do marudzenia. Spalanie średnio 11l/100km.


 

Beesafe.pl