Autor Wątek: wymiana oleju  (Przeczytany 2988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Medyc

  • Gość
wymiana oleju
« dnia: 03-05-2007, 20:07:32 »
mam pytanko jak lepiej wymieniac olej -odkręcając korek spustowy z dołu czy poprzez zasysanie? Która metoda jest lepsza?

Offline Arco

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymiana oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 03-05-2007, 23:32:44 »
Myślę że tradycyjna spustowa bo prawie wszystko spłynie w99%,gdyż korek znajduje się w najniższym miejscu miski olejowej.Metodą przez sasysanie nie miałbym tej pewności.

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymiana oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 04-05-2007, 08:24:36 »
Moim zdaniem metoda "korka" jest lepsza :-). Podobno warto przekrcić rozrusznikiem "podobno" :oops:


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Medyc

  • Gość
Odp: wymiana oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 04-05-2007, 15:49:02 »
znalazłem takie coś i dlatego ten temat....To mnie zaciekawiło-
Statyczna wymiana oleju polega na spuszczeniu oleju ze skrzyni korkiem (korkami) spustowymi, lub miską olejową ( przy braku korka spustowego), zdjęciu filtra oleju (o ile znajduje się pod miską olejową) i odczekaniu pewnego czasu na swobodny wyciek oleju. Taka procedura nie zapewnia pełnej wymiany oleju zużytego na olej nowy. Zazwyczaj przy zastosowaniu takiej procedury wymianie podlega około 40% do 60% całkowitego stanu oleju w skrzyni biegów.
Wiem,że tu pisza o skrzyni biegów  ale może coś w tym jest? Mnie interesuje jak na wstępie wymiana oleju w silniku
« Ostatnia zmiana: 04-05-2007, 15:50:39 wysłana przez Medyc »

Offline Arco

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymiana oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 05-05-2007, 15:15:19 »
Medyc gdyby tak było to do silnika weszło by 1,5l zamiast prawie 3l oleju,a mnie wchodzi niecałe 3l.
znalazłem takie coś i dlatego ten temat....To mnie zaciekawiło-
Statyczna wymiana oleju polega na spuszczeniu oleju ze skrzyni korkiem (korkami) spustowymi, lub miską olejową ( przy braku korka spustowego), zdjęciu filtra oleju (o ile znajduje się pod miską olejową) i odczekaniu pewnego czasu na swobodny wyciek oleju. Taka procedura nie zapewnia pełnej wymiany oleju zużytego na olej nowy. Zazwyczaj przy zastosowaniu takiej procedury wymianie podlega około 40% do 60% całkowitego stanu oleju w skrzyni biegów.
Wiem,że tu pisza o skrzyni biegów  ale może coś w tym jest? Mnie interesuje jak na wstępie wymiana oleju w silniku

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymiana oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 06-05-2007, 10:31:29 »
Dokładnie a na dodatek olej w skrzyni jest o wiele gestrzy wiec faktycznie moze byc tak jak piszą.

Aha co do krecenia rozrusznikiem podczas wymiany oleju pisalem kiedys ze tak robilem i w gruncie rzeczy gdy wydawalo sie ze olej juz nie splywa nagle lalo sie jak z sprysznica - to fakt. Ale niedawno przeczytalem ze nie wolno tak robic wiec juz tego nie praktykuje!
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Medyc

  • Gość
Odp: wymiana oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 06-05-2007, 21:01:40 »
dalej nie wiem czy jechać do tego warsztatu co ostatnio na wymiane oleju czy nie.Tam mają wszystkie oleje ale wymiana jest poprzez zasysanie/tak polecają/ może by mi spuścili też z korka? kto wie?Ale co lepsze i jaki olej nadal nie wiem.Obecnie mam Castrol RS 0-40 i nie wiem czy nie zmienić naa Mobil 1 0-40 który tak tu zachwalacie....

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymiana oleju
« Odpowiedź #7 dnia: 06-05-2007, 22:40:10 »
Wydaje mi sie ze lepsza jest metoda korka. Ale prawda jest taka ze jek sie nie przyloza porzadnie to jakiej metody by nie uzyl to bedzie niedokladnie spuszczony/wyssany olej wiec 3eba patrzec na łapy.
A skoro MY wszyscy polecamy mobila to....
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymiana oleju
« Odpowiedź #8 dnia: 07-05-2007, 00:05:19 »
Medyc jedz do tego wrsztatu popros aby wyssssssli a nastepnie zeby odkrecili korek i wtedy Ty jak i my  przekonamy sie czy jeszcze cos zostalo.


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.


 

Beesafe.pl