Autor Wątek: YII - akcja przywolawcza  (Przeczytany 22579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tmtk

  • Gość
YII - akcja przywolawcza
« dnia: 14-05-2007, 23:19:05 »

Przedsiębiorca Toyota Motor Poland Company Limited sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody Toyota model Yaris wyprodukowane we Francji mogą powodować zagrożenie dla użytkowników.

W niektórych samochodach modelu Yaris podczas kolizji może dojść do całkowitego wysunięcia zagłówka z oparcia fotela tylnego lub przedniego. Ponadto boczna poduszka powietrzna może nie napełnić się prawidłowo w odpowiednio krótkim czasie.

Kampanią objęte są samochody Toyota Yaris, wyprodukowane od 4 listopada 2005r. do 31 lipca 2006r.

zrodlo:
http://www.uokik.gov.pl/pl/ogolne_bezpieczenstwo_produktow/ogloszenia/powiadomienia_przedsiebiorcow_o_/art110.html

w sumie okolo 7tys. egzemplarzy sie kwalifikuje. coz, nienajlepsza to wiadomosc.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #1 dnia: 14-05-2007, 23:25:48 »
w koncu to francuz......... wiec mnei to nie dziwi.........
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

bigman

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #2 dnia: 15-05-2007, 22:39:13 »
w koncu to francuz......... wiec mnei to nie dziwi.........
a jakie to ma znaczenie? nie ma teraz aut japońskich, niemieckich ani francuzkich ... wszystko jest składane z klocków, które mogły być wyprodukowane na końcu świata

darku

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #3 dnia: 15-05-2007, 23:00:39 »
Kolego tmtk po co straszysz forumowiczow?:> . Jak napisałes "Kampanią objęte są samochody Toyota Yaris, wyprodukowane od 4 listopada 2005r. do 31 lipca 2006r." to chyba jasne ze juz wszystko jest ok :). Pozdrawiam D.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #4 dnia: 15-05-2007, 23:05:30 »
no chyab jednak sie z Toba bigman kompletni enie zgodze!!

mialem oba Y zarowno z japoni jka i francuza i francuz pod kazdym wzgledem odstepowal od oryginalu!!

po za tym nie zawsze istotne jest to z czego auto jest zlozone, a istotne jest to kto to skladal, lub gdize bylo skladane....

toyotami w rodzinie jezdzi sie od zawsze i moge z cala odpowiedizalnoscia powiedizec ze z roku na rok sa co raz gorsze!!

pierwszym naszym autem byla rolka z japoni i to byla prawdziwa toyota!!

wszystkie toyki skladane we francji to buble (niestety zmuszeni jestesmy do jazdy takimi - sam taim smigam obecnie i zdaje sobie z tego sprawe....)

wielokrotnie tez juz mowilem ze nie kupie wiecej auta innego jka prawdziwy japonczyk - np honda.....

wiec mowienie ze to czy z francji czy nie nie ma znaczenia jest dla mnie nie za bardzo!!

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

bigman

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #5 dnia: 15-05-2007, 23:20:28 »
no chyab jednak sie z Toba bigman kompletni enie zgodze!!

mialem oba Y zarowno z japoni jka i francuza i francuz pod kazdym wzgledem odstepowal od oryginalu!!
ja mam francuza z pierwszego wypustu - poza tandetnymi plastikami nie mam mu nic do zarzucenia

być może trafiłeś na minę

po za tym nie zawsze istotne jest to z czego auto jest zlozone, a istotne jest to kto to skladal, lub gdize bylo skladane....
istotne jest z czego i kto,
IMHO materiały użyte w yarisach są bardziej tandetne niż w innych autach w tej klasie

toyotami w rodzinie jezdzi sie od zawsze i moge z cala odpowiedizalnoscia powiedizec ze z roku na rok sa co raz gorsze!!
to niestety jest prawda, z dobrych i w miarę tanich masówek - toyota stała się drogą masówką aspirującą do premium

a miejsce toyoty powoli zaczyna zajmowac KIA ...

jedovaty

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #6 dnia: 16-05-2007, 12:08:19 »
wielokrotnie tez juz mowilem ze nie kupie wiecej auta innego jka prawdziwy japonczyk - np honda.....

Red_Point... zobacz co znalazłem na stronach UOKiK.

"Przedsiębiorca Honda Poland Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody Honda Accord, Jazz i FR-V (modele benzynowe), mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników.
Spółka poinformowała, że ze względu na wadliwy przekaźnik zastosowany w układzie paliwowym do zasilania pompy paliwa, może dojść do zerwania się uzwojenia w jego wnętrzu a w konsekwencji – zatrzymania pracy silnika. Nagłe zatrzymanie się pojazdu może być niebezpieczne dla uczestników ruchu drogowego".

Każdemu się zdarza. Nie ma samochodów idealnych. Ja mam już drugiego Yarka produkcji francuskiej i nie narzekam. Zdarzały się jakieś niedociągnięcia, ale Toyoty są z nami w rodzinie od 1989 roku i jakoś nikt nie chce innej marki (aktualnie: Avensis 2005 i 2002, Carina 1997 i 2x1994, Yaris 2006).

Pozdrawiam zadowolonych i mniej zadowolonych użytkowników Toyek.

tmtk

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #7 dnia: 16-05-2007, 18:11:42 »
Kolego tmtk po co straszysz forumowiczow?:> . Jak napisałes "Kampanią objęte są samochody Toyota Yaris, wyprodukowane od 4 listopada 2005r. do 31 lipca 2006r." to chyba jasne ze juz wszystko jest ok :). Pozdrawiam D.


wszystko ok? to moze dla tych co dopiero niedawno kupili yarka.
a ci ktorzy jezdza samochodami wyprodukowanymi w tym wlasnie okresie (np. ja)? chyba lepiej jest wiedziec o takiej akcji. jak twierdzi toyota, akcja objetych jest okolo 7 tysiecy egzemplarzy, wiec nie tak znowu malo.

jedovaty

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #8 dnia: 16-05-2007, 22:12:28 »
a ci ktorzy jezdza samochodami wyprodukowanymi w tym wlasnie okresie (np. ja)?

I ja też... tmtk dzięki za info o tej akcji serwisowej. Za miesiąc będę w serwisie na przeglądzie, to się upomne :)

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #9 dnia: 17-05-2007, 10:59:59 »
IMHO materiały użyte w yarisach są bardziej tandetne niż w innych autach w tej klasie

Co racja to racja - wszędzie spasowanie kokpitu jest lepsze i nie trzeszczy tak. :(

Za to bezawaryjność została :)
Seat Leon Cupra :D

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #10 dnia: 17-05-2007, 22:45:12 »
Co racja to racja - wszędzie spasowanie kokpitu jest lepsze i nie trzeszczy tak. :(
Za to bezawaryjność została :)

Y1.0 1999 ,Y1.0 2000 ,Y1.3 2004 - w zadnym nigdy nic nie trzeszczalo ,spasowanie elementow kokpitu tez OK ,w ostatnim czasem skrzypi sprzeglo

darku

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #11 dnia: 17-05-2007, 23:07:52 »
Kolego tmtk jesli zostało napisane ze zostało objete akcja to uwierz ze zostało poprawione chocby na stacjach. Pomysl co by było gdyby cos sie stało jakiemus klientowi przez taka wade. Toyota by zbankrutowała:). Wiec dlatego napisałem ze jest wszystko ok:)

bigman

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #12 dnia: 17-05-2007, 23:57:58 »
Pomysl co by było gdyby cos sie stało jakiemus klientowi przez taka wade. Toyota by zbankrutowała:). Wiec dlatego napisałem ze jest wszystko ok:)
chyba nie piszesz tego poważnie?

ford w latach 60 robił takie wyliczenia dla modelu Pinto (przy najechaniu na tył auta - wybuchało) - tansze bylo dla nich wyplacanie odszkodowan dla rodzin ofiar niz poprawianie wady konstrukcyjnej w autach klientow

tutaj rachunek ekonomiczny jest podobny ale czasy sie zmienily i firmy nie moga sobie na to pozwolic ze wzgledow wizerunkowych

mamolek

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #13 dnia: 18-05-2007, 20:44:52 »
tansze bylo dla nich wyplacanie odszkodowan dla rodzin ofiar niz poprawianie wady konstrukcyjnej w autach klientow
Jakos mi sie fight club przypomnial.

Wlasnie dzisiaj przy okazji pobytu w seriwsie, spytalem i sie okazalo, ze sie lapie na akcje. Jednak jako, ze nie mieli jeszcze okazji tego robic z zadnycm autkiem, to umowilem sie, ze pocwicza na innych i dadza znac jak juz bedzie to robic z zamknietymi oczami.

tmtk

  • Gość
Odp: YII - akcja przywolawcza
« Odpowiedź #14 dnia: 18-05-2007, 21:13:02 »
Kolego tmtk jesli zostało napisane ze zostało objete akcja to uwierz ze zostało poprawione chocby na stacjach.

kolego darku,
po to zostala ogloszona akcja przywolawcza zeby to dopiero poprawic na stacjach, w kazdym 7tys. potencjalnie usterkowych egzemplarzy. jasne?


 

Beesafe.pl