Autor Wątek: ceramizery z allegro  (Przeczytany 26315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 2.0 XL D-Turbo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
ceramizery z allegro
« dnia: 16-05-2007, 12:25:59 »
jak w temacie - czy ktoś stosował u siebie? ja teoretycznie nie mam takiej potrzeby, autko mi nie pali oleju, braku mocy też nie odczuwam, mimo dużego przebiegu, ale zastanawiałem się kiedyś nad "prewencyjnym" użyciem takiego środka.
dajcie znać, czy stosowaliście i z jakim skutkiem...??
Camry 2.0 GLi 1989 56tkm
Maxima QX 3.0 1996
Pajero 3.2 DiD 2001
ex- 2.0 XL-D-turbo sedan 1988
ex- 2.0 GLi kombi 1991 - Siostrowóz
ex- LS400 1992 - so long...

Offline an15

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 23-05-2007, 14:09:40 »
Użyłem ceramizera i jak przyjdzie czas to użyje ponownie. Użyłem ze względu na haczenie skrzyni biegów. Wybrałem zestaw silnik, skrzynia biegów, paliwo.
Silnikowi pomogło na dynamikę i chyba trochę ciszej chodzi, skrzynia przestała haczyć, kropla preparatu wlana do wspomagania zamiast do skrzyni pomogła na piszczenie przy pełnym skręcie. Ostatnio zaaplikowałem zestaw do benzynki, bo jeżdżę na gazie i zaczął mi kiepsko chodzić na benzynie i pomogło.

mister

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 25-08-2007, 10:25:04 »
Miałem problem z dwójką w mojej Toyotce - objawiało sie to problemami z przejściem z jedynki na dwójke - czasami było to zwykłe haczenie, czasami zgrzyt, czasami udało sie wbić bez problemu.
Zmieniłem olej na oryginalny Toyotowski - nic, dodałem 2 tubki dodatku Liqui Moly z dwusiarczkiem molibdenu - również nic, a nawet ciut gorzej.
Postanowiłem zaaplikować ceramizer do przekładni (choć jestem wielkim sceptykiem jesli chodzi o takie cuda) - po wlaniu nie widziałem jakiejś wiekszej poprawy, ale po przejechaniu 300-400 km dwójka zaczeła wchodzic coraz lepiej i teraz wchodzi juz bezboleśnie.
Polecam ten preparat wszystkim, którzy maja podobne problemy - wydatek niewielki (45 PLN), a szanse na polepszenie pracy skrzyni duże.

MISTER

Scaliłem watek z istniejacym

Eddie
« Ostatnia zmiana: 25-08-2007, 15:47:49 wysłana przez eddie »

alworada

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 27-08-2007, 20:57:59 »
Ja tam wlałem ceramizer do benzyny , myślałem że trochę się przeczyszczą  wtryski . Nic nie pomogło .Teraz zastosuję STP do wtrysków  oczywiście benzyna wtryski. Jak to nie da rezultatów to wiem że jjeden na 100% mam do wymiany
 :-) . Może ktoś stosował stp to niech się podzieli info
Pozdrawiam wszystkich

Offline Radex

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Widok - Modzelewscy
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 29-08-2007, 17:21:34 »
alworada - raczej ten specyfik nie czysci wtryskow ...zastosowalem raz STP i byla lekka poprawa wiec do dziela ... poczytalem troche na temat ceramizerow pobiegalem po roznych forach i nigdzie nie moge znalezc negatywnych opinii na temat tego produktu ... gdyby ktos znalaz jakies negatywy prosze o info ...oczywiscie nie chodzi mi o wpis typu "to nie dziala" albo "nie kupuj tego szajsu"  :wink: tylko konkretne wypowiedzi
« Ostatnia zmiana: 29-08-2007, 17:23:40 wysłana przez Radex E9 »

Offline Radex

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Widok - Modzelewscy
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 03-11-2007, 17:07:27 »
a wiec skusilem sie i kupilem CERAMIZER ... o ten http://www.ceramizer.pl/ .. tylko jeden do oleju ...

nie robilem zadnych pomiarow wiec wszystko jest tylko moim odczuciem w czasie jazdy  :wink:
po przejechaniu 1500 km silnik pracuje ciszej rowniej szybciej sie zbiera przy wyprzedzaniu latwiej wspina sie na gorki i mniej pali ... to ostatnie wiaze sie chyba z tym ze nie musze tak czesto machac wajcha od biegow a co a tym idzie autko jedzie najekonomiczniej ... a wiec po kolei jak jest napisane na stronie producenta


Zmniejsza zużycie paliwa od 3 do 15 %.   --->  zauwazalne ..testowano  na trasie Bolesławiec - Szklarska Poręba - Jelenia Góra - Kudowa Zdroj - Jelenia Góra -  Boleslawiec  ... kiedys spalanie 7 - 7,5l/100km teraz 6,5-7l/100km
Zmniejsza zużycie oleju.  --->  nie wiem bo dopiero wymienilem aczkolwiek moja rolka i tak prawie nie pije oleju
Podwyższa i wyrównuje ciśnienie sprężania w cylindrach. ----> nie wiem ... nie mierzylem ale czuc roznice przy wyprzedzaniu  ze jakiegos kopa dostala .. nie jest to ferrari ale idzie jakos latwiej (z wyzszych biegow)
Zmniejsza tzw. "dymienie" silnika. ---> moj nie dymil wiec nie wiem
Eliminuje suche straty i ułatwia rozruch (szczególnie zimą). ----> to fakt ... latwiej uruchamia sie i nie slychac tego suchego tarcia po dwudniowym postoju
Wycisza pracę silnika, zmniejsza wibrację. ---->   potwierdzam ... na biegu jalowym ciszej i rowniej pracuje ... na wyzszych biegach nie czuc szarpania na niskich obrotach jak kiedys
Zwiększa moc, sprawność i dynamikę silnika. ---> na gorki na ktorych do tej pory redukowalem bieg rolka wspina sie  bez problemu (4osoby+bagaz)

jeszcze raz zaznaczam ... nikogo nie namawiam do kupna jak rowniez nie odradzam ... efekty sa jedynie moimi odczuciami i moga byc lekko "podkrecone" checia zauwazenia jakichkolwiek efektow tego produktu po zaplaceniu 70 zl  :grin: ...

AdS

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 19-03-2008, 23:39:01 »
Witam
"Bawił" się ktoś jeszcze tymi specyfikami? Ford Scorpio Team podjęło się niezależnego testu ceramizera do oleju. Z tego co mówili na tvn turbo królikiem doświadczalnym została favoritka. Jednak nie mam pojęcia jak im idzie. Mam chęć wypróbować to cudo, do oleju w polonezie, a w toyocie do układu wspomagania kierownicy - chyba zbyt głośno chodzi... a może po prostu wymienić olej w układzie?
Pozdrawiam

Dagon

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #7 dnia: 20-03-2008, 03:25:26 »
Wymienić olej w układzie a gwarantuję Ci, że żadnego jęku pompy już więcej nie usłyszysz. Tylko zrób płukanko.
Wielu już tak zrobiło a w tym ja, więc z czystym sumieniem mogę polecić.

Co do ceramizerów, to opisana zasada działania na stronach producenta stoi z lekka w sprzeczności z fizyką.
Jakiś czas temu chłopcy z polibudy wzięli to do analizy i wyszło im, że to mieszanka która jedynie zwiększa lepkość oleju ale już ponad rok mija i nigdzie oficjalnej noty... Ja bym się zresztą nie zdziwił.

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #8 dnia: 01-04-2008, 12:52:18 »
Ford Scorpio Team podjęło się niezależnego testu ceramizera do oleju. Z tego co mówili na tvn turbo królikiem doświadczalnym została favoritka.

Silnik się zatarł po przejechaniu bodaj 50 km bez oleju. Swoją drogą głupi to też, już lepiej jakby ktoś wziął auto na hamownie i wszystko by było jasne.
Seat Leon Cupra :D

Dagon

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #9 dnia: 01-04-2008, 13:25:47 »
a ludzie dalej będą wierzyć, że po wlaniu tego specyfiku i 500 km można bez oleju przejechać ;]

EDIT:
Tutaj druga część testu  o którym napisał Sober: http://uk.youtube.com/watch?v=ri0xutCYKpA
« Ostatnia zmiana: 01-04-2008, 14:08:21 wysłana przez Dagon »

juras_ep4

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #10 dnia: 13-11-2008, 10:51:39 »
po przeczytaniu tego wątku i poszperaniu jeszcze w sieci postanowiłem zainwestować w to cudo. Wczoraj dolałem do oleju silnikowego (zaraz po wymianie), na efekty mam podobno czekać min 200 km.
Na pewno już pomogło ........... sprzedającemu, teraz może pomoże mojej Karolci.
O efektach poinformuje.

Dagon

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #11 dnia: 13-11-2008, 12:12:03 »
Oczywiście sprawdziłeś kompresję przed dolaniem specyfiku i pojechałeś na hamownię?
Bo jeśli nie, to na skutek dysonansu podecyzyjnego (pozakupowego :P) spostrzeżenia/odczucia związane z działaniem "caramizera" ulegają identycznemu mechanizmowi (zniekształceniu) jak przy tym złudzeniu optycznym:
« Ostatnia zmiana: 13-11-2008, 12:13:55 wysłana przez Dagon »

juras_ep4

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #12 dnia: 13-11-2008, 13:26:38 »
Nie! Nie sprawdziłem sprężania ani nie byłem na hamowni.
Ale wiem ile mi zużywa paliwa, ile brała oleju i jak głośno pracował zimny silnik przy odpalaniu.

Dagon

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #13 dnia: 13-11-2008, 13:42:14 »
Obecnie po wlaniu ceramizera zagęściłeś olej. Cichsza praca to normalny efekt. Taki sam efekt byś uzyskał wlewając olej o większej gęstości przy najbliższej wymianie.
Olej gęstszy też mniej chętnie schodzi. Sam zobaczysz, że po 2 wymianie oleju okaże się, że ubywa go tyle samo ile ubywało (o ile nie zmienisz oleju, jakim zalewasz silnik).

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #14 dnia: 13-11-2008, 16:37:09 »
Mam to cudo w skrzyni biegów. Biegi wchodzą trochę bardziej "miękko" i mniej haczą. Oczywiście może to być placebo więc ani nie polecam ani nie odradzam :)
Seat Leon Cupra :D


 

Beesafe.pl