Autor Wątek: ceramizery z allegro  (Przeczytany 26289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dgolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 837
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #15 dnia: 18-11-2008, 21:32:56 »
Do skrzyni może kiedyś zapodam ale do silnika never!!!! Dałem się kiedyś nabrać na to, że mam dorżnięty silnik pewnie z przebiegiem 400 000km i jeden parszywy mechanik wlał mi takie g...o do oleju półsyntetycznego. Jak klekotał, tak klekotał. Okazało się, że to była głupia sprężynka kasująca luz między wałkami. Kiedy Toya dostała w tyłek trasą do Warszawy, po zajechaniu na miejsce zaczęła na zimnym silniku klekotać. Pozostało tak do dziś. Wylałem to badziewie i teraz jeżdżę na mineralnym, bo zalanie półsystetyka po takiej zupie mogłoby się źle skończyć. Widocznie olej był zbyt gęsty, gdzieś na moment zabrakło smarowania przy obrotach ok 6000 wiadomo, co się dzieje.

Kiedyś w Carusie też zalałem, wyciszył się ale jak olej brał, tak brał. W końcu po kilku dolewkach musiało się to wypłukać. I znów klekotał jak dawniej. Metoda 100-procentowa, to wymiana silnika lub remont.
Cari II, Mazda 626, Ave T25

Dagon

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #16 dnia: 18-11-2008, 21:37:54 »
dgolf, efekt będzie taki, że jak zapodasz ten cudowny środek do skrzyni, to co najwyżej biegu nie będziesz mógł rano wyjąć jak w nocy temperatura spadnie poniżej -25 stopni  <diabel>

Zachęcam do wygooglania co chłopcom z polibudy wyszło, po wrzuceniu tego specyfiku na analizę.  <zalamka>

Offline maluch

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 348
  • Płeć: Mężczyzna
    • Praca
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #17 dnia: 20-11-2008, 10:33:14 »
Kiedyś coś podobnego czytałem. Nie mogę niestety w czeluściach internetu tego wyszukać  :| Mógłbyś podać jakieś dokładniejsze namiary? Która Polibuda etc. może natrafisz na konkretny link, byłbym wdzięczny. Z chęcią bym poczytał.

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #18 dnia: 20-11-2008, 10:54:36 »
Dagon pisząc o polibudzie pewnie miał na myśli Politechnikę Warszawską

Dagon

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #19 dnia: 20-11-2008, 12:20:11 »
Dokładnie tak, jak napisał Bis24: Politechnika Warszawska. Było o tym trochę na jednym z ichniejszych for, ale link mi się gdzieś zapodział i albo szukam złej frazy, albo temat jest niedostępny. Przed chwilą wpisałem kilka fraz w googlu i nic nie znalazłem. Pewnie jakaś kopia gdzieś funkcjonuje, ale trzeba mocniej poszperać. Może w przyszłym tygodniu w wolnej chwili dam radę się tym zająć. Na pewno hondziarze odnosili się do tych wyników w jednym z wątków (ale nie pamiętam na którym forum).
« Ostatnia zmiana: 20-11-2008, 12:21:49 wysłana przez Dagon »

Offline maluch

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 348
  • Płeć: Mężczyzna
    • Praca
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #20 dnia: 20-11-2008, 14:38:29 »
To chyba na to trafiłem, ale po wejściu w link, przenosi do listy użytkowników forum. Nic, szukam dalej. Jak znajdę podzielę się wynikami. Jak komuś się uda, to miło by było jakby podrzucił link.

izotopek

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #21 dnia: 03-03-2009, 22:03:06 »
Hms przecież to zwykły zagęszczacz tylko w innej formie. Coś ala Moto Doktor. Tylko, że inna forma i z tond droższa cena. Olej gęstnieje i zwiększa się kompresja, rośnie moc i elastyczność.

juras_ep4

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #22 dnia: 24-03-2009, 14:31:10 »
Nie działa! Nie działa u mnie.
Zastosowałem do silnika zgodnie z załączoną instrukcją, przejechałem odpowiednia ilość kilometrów zgodnie z instrukcją i bez większych efektów.
Silnik przy rozruchu się wyciszył ale tylko przez pierwsze 2 tygodnie. Teraz pracuje tak samo jak wcześniej.
Zużycie oleju na pewno nie zmalało. Mocy nie przybyło, zużycie paliwa nie zmalało.
Podsumowując: raczej nie warto w to inwestować.

izotopek

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #23 dnia: 26-03-2009, 02:19:09 »
Ja zalewam moto doktor do starej corolli e9 w dieslu. Bo olej brała nazbyt natarczywie. Z moto doktorem przestaje brać olej. Mocy kapkę przybywa. Jednak jak wiadomo rozruch zimą lekko utrudniony, z czasem też mimo moto doktora olej zrzednie i będzie dalej to samo co wcześniej.

Wiadomo, że ceramizer itd daje jednym słowem G***o.

Znam też przypadki jak Kombajn zbożowy marki Bizon jeździł tylko na moto doktorze. Zero oleju:D. Musiał przepracować jeden sezon...a po prostu silnik się skończył przed sezonem bo facet miał dziurawy filtr powietrza. No i było kilka litrów moto doktora. I ciśnienie oleju się pojawiło.

Ogólnie moto doktor lałbym z obawą do aut klasy....maluch, cinquecento...z racji małych pomp olejowych. Jak malucha zapalimy w zimę na Moto doktorze to słychać jak pompa nie wyrabia i wyje.
W naszym kaszlu, ciśnienia na wale w ciepłe dni, nie ma już około 8 lat. I 8 lat na MD jeździ i ciśnienie jest. Także jak ktoś nie ma czasu na remont, a ma silnik już skończony to można lać śmiało MD.
Cudów się nie spodziewajcie...ale ciśnienie poprawicie (na wale).

A tak szczerze to wystarczy zrobić podkładki pod panewki...robiliśmy tak jak ktoś chciał odszykować sprzęt na sprzedaż. Ciśnienie też rosło. Ba nawet wracało do norm fabrycznych.

Sorry za ot :D   

Robsajson

  • Gość
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #24 dnia: 26-03-2009, 23:12:56 »
To jest link do filmu z testu Skody Favorit:
http://www.youtube.com/watch?v=k5SBxsC9KNk
52km i dowidzenia.
Tutaj jest jeszcze jeden z kaszlakiem:
http://www.youtube.com/watch?v=3NX5C_J74PU&feature=related
Ponoć po przejechaniu 3000km.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2009, 23:18:17 wysłana przez Robsajson »

Offline PRZEMEK2525

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #25 dnia: 28-11-2012, 12:15:56 »
Ostatnio kupiłem ceramizer do silnika i układu wspomagania,żeby się przekonać czy to kolejna lipa!Wlałem go zgodnie z zaleceniami producenta z nie dowierzaniem nie licząc na jakikolwiek efekt.Czytałem dużo artykułów na ten temat,test 15 letniej Hondy,jazdy BEZ OLEJU W SILNIKU po zastosowaniu ceramizera na odcinku Raszyn - Katowice ok 500km .Czysty absurd!!!Postanowiłem sprawdzić to osobiście.Pompa wspomagania po 10min wyciszyła się do poziomu nowej pompy w nowym samochodzie a już dokuczała.Silnik po przejechaniu ok 300km zmienił się nie do poznania.Dynamika wyraźnie wzrosła-jakby przeżywał drugą młodość mimo przebiegu 252tyś km i 15 lat, ma ochotę jechać.Ciekaw jestem jak przełoży się to na spalanie oleju-nie było w prawdzie z tym problemu ok 1l na 10 000 km.Producent obiecuje bardzo wiele -czas pokaże jak to przełoży się w praktyce.Na chwilę obecną jestem naprawdę mile zaskoczony mimo swojego sceptycznego podejścia do tego typu produktów.Jeśli się sprawdzi na wiosne zastosuje ceramizer do skrzyni begów.Ponoć też ma sprawić cuda.Jeśli mieliście doświadczenia z tym środkiem napiszcie kilka słów czy nie są to tylko moje wyobrażenia o tym środku. :-)
>TOYOTA CARINA E 2.0 3S-FE<

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #26 dnia: 28-11-2012, 12:59:36 »
To powiedz jaki dokładnie kupiłeś bo ja miesiąc po ceramizerze wymieniałem panewki  :cheesy:

                             www.FotoSzopa.pl

Offline PRZEMEK2525

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #27 dnia: 28-11-2012, 13:13:21 »
>TOYOTA CARINA E 2.0 3S-FE<

Offline ArteK86

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 326
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #28 dnia: 28-11-2012, 20:11:17 »
Ciekawe co będzie jak zmienisz olej w silniku...
> Moja Carina <

"The only thing necessary for the triumph of evil, is for good men to do nothing" - Edmund Burke

Offline PRZEMEK2525

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: ceramizery z allegro
« Odpowiedź #29 dnia: 28-11-2012, 23:27:18 »
Ciekawe co będzie jak zmienisz olej w silniku...

Zobaczymy....jeszcze prawie rok....na chwile obecną jestem zadowolony
>TOYOTA CARINA E 2.0 3S-FE<


 

Beesafe.pl