Autor Wątek: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane  (Przeczytany 118151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomBe1

  • Gość
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #15 dnia: 22-05-2007, 14:33:25 »
W Japan Cars na Zakopiańskiej. Jest tam taki gość co zajmuje sie takimi rzeczami. Poszpera w katalogach i coś ci dobierze i doradzi.

suchy2004

  • Gość
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #16 dnia: 20-05-2008, 16:48:49 »
A  ja mam pytanie co do hamulców...Czy wie ktos czy dobre sa tarcze firmy ate??
Krzykneli za komplet 130 zl
Czy to dobra cena, i czy jesli sprzedaja w sklepie tarcze to komplety czy i pojedyncze sztuki. Bo chyba pojedynczych sztuk sie nie zaklada?
A moze ma ktos lepsza oferte dla mnie??:D:P i jakies klocki niedrogo??
Moj model to sedan z grudnia 96' 4A-FE z ABS-em wersja po lifcie...Wiem ze sa 2 rodzaje tarcz do tego modelu...czym sie rozniai czy jak podam vin to bedzie ktos wiedzial jakie pasuja do mojej??
Pozdrawiam

Offline Zigi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 528
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #17 dnia: 25-05-2008, 18:56:31 »
powiem tak ATE sa swietnie bo to orginały toyotoskie a jezeli nawet sie mysle to sa to preferowane przez nich czesci zamienne, jednak twoja cena sprawia ze sznasa na to ze sa to tarcze o ktorych pisze jest rzadzna........sklonny jestem sadzic ze zaproponowali ci tarcze ATE Mikoda polskiego producenta ktorego niestety na podstawie przeczytanych opini polecic nie moge
!!!!WROCEK!!!!

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #18 dnia: 25-05-2008, 22:46:40 »
130 za komplet ???  Bałbym się na tym wyjechać z garażu.
O ile mnie pamięć nie zawodzi to tyle płaciłem za szt. chińszczyzny w JC.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

PBMK

  • Gość
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #19 dnia: 13-06-2008, 09:02:22 »
Wszystko fajnie, lecz mam pytanie czy jakiś użytkownik wymieniał tarcze i klocki w Cari GTi??

Pozdro

suchy2004

  • Gość
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #20 dnia: 07-07-2008, 22:49:40 »
Witam
Mam pytanie troche z innej beczki a nie chce zakladac nowego watku...
Mam do kupienia jarzma od kolegi z forum tylko zastanawiamy sie czy beda pasowac....
Mam carine e 1,6 grudzien 96' po lifcie a on ma jarzma z anglika rowniez po lifcie ale 2,0
klocki ktore kupilem wg instrukcji pasuja do 1,6 i 2,0 jak myslicie jarzma beda takie same?
pozdrawiam

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #21 dnia: 19-07-2008, 15:18:04 »
130 za komplet ???  Bałbym się na tym wyjechać z garażu.
O ile mnie pamięć nie zawodzi to tyle płaciłem za szt. chińszczyzny w JC.
Pozdro.

Hej!

Popieram - też bym się bał ;)

Dzwoniłem do Toyoty - tam JEDNA tarcza = 382 złote, a komplet klocków = 353 złote.

Teraz pytanie: czy ktoś kupował części w serwisie www.peze.pl ? Jakieś opinie - chodzi o solidność firmy, terminy dostaw itd.

Wybrałem tam do mojej Cariny tarcze ATE (2x136zł) i klocki tej samej firmy (106zł).
Zastanawiam się, czy doślą mi to na środę (najpóźniej) jeśli dziś zamówię i pchnę kasę - w przyszłym tygodniu jadę do Niemiec i wolę mieć sprawne hamulce.

I jeszcze jedno pytanie - co sądzicie o takim zestawie?

Perzan - ta cena jest OK?  :grin:

Pozdrowienia

Mat

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #22 dnia: 22-07-2008, 00:05:25 »
[...]Zastanawiam się, czy doślą mi to na środę (najpóźniej) jeśli dziś zamówię i pchnę kasę - w przyszłym tygodniu jadę do Niemiec i wolę mieć sprawne hamulce.

Niemcy, autostrady, ostra jazda ? A kiedy czas na docieranie/układanie ? :P

Cytuj (zaznaczone)
I jeszcze jedno pytanie - co sądzicie o takim zestawie?

Perzan - ta cena jest OK?  :grin:

O takim zestawie nic nie sądzimy, bo go nie znamy ;)  Opowiesz nam jak się spisuje :)
Cena... wygląda przyzwoicie ;)
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline mario987

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #23 dnia: 22-07-2008, 20:11:20 »
ja wlasnie urzytkuje tarcze i klocki ATE jesli chodzi o hamowanie to przyzwoicie ale czasami przy lekkim hamowaniu troszke mi piszcza

suchy2004

  • Gość
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #24 dnia: 16-08-2008, 21:46:34 »
Witam
Mam pytanie troche z innej beczki a nie chce zakladac nowego watku...
Mam do kupienia jarzma od kolegi z forum tylko zastanawiamy sie czy beda pasowac....
Mam carine e 1,6 grudzien 96' po lifcie a on ma jarzma z anglika rowniez po lifcie ale 2,0
klocki ktore kupilem wg instrukcji pasuja do 1,6 i 2,0 jak myslicie jarzma beda takie same?
pozdrawiam

Odpowiem sobie sam bo widze ze nikt nie wie, a moze przyda sie to komus.Zalozylem jarzma od 2.0 do 1.6 i pasuja idealnie.Smigam na nich bez problemu.
Druga sprawa, w sklepie probowali mi wmowić ze tarcz do mojego modelu sa dwa rodzaje, sprzawdzilem oba pasuja do mojej cari. Jarzma sa te same, klocki te same, tarcze roznia sie gruboscia, ale tak naprawde i jedne i drugie nie trą.Konstrukcja wyglada identycznie.

czupryn

  • Gość
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #25 dnia: 23-12-2008, 00:35:13 »
Na e bay UK kupilem tarcze za 30 funtow,plus klocki ferodo(troszke piszcza) 19 funtow(sklepowe),zrobilem ok 5000tys w dwa miesiace km po mokrej Anglii i nic nie tlucze i nie bije jak odnajde nazwe tych tarcz to dam znac jakiej firmy sa,bo jak patrze ile kasy wydajecie na tarcze to az sie wlos skreca,pozdro.

Offline adpre

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 918
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #26 dnia: 26-05-2009, 11:10:31 »
jarzma od 2,0 sa szersze w srodku, o ok 3-4mm od jarzma z 1,6
jesli przyjdzie wam montowac jarzma od 1,6 do 2,0 przy nowych tarczach i klockach moze pojawic sie problem...
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec.
(George Carlin)



Piłeś -  nie jedź!
Nie jedziesz - wypij.

Offline wojber

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 332
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #27 dnia: 01-03-2010, 14:12:23 »
a czy ktos słyszał o takich tarczach? cena całkiem całkiem i ta dozywotnia gwarancja....

http://www.allegro.pl/item932249217_sport_tarcze_toyota_carina_e_1_8_16v_2_0_td_wer_gt.html

Offline zuoo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 992
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #28 dnia: 01-03-2010, 14:43:41 »
Z tego co widzę to są to ATM Mikoda, których wyżej nie polecali, bo są kiepskie.

Chyba, że zmieniła się jakość od tamtej pory.

Ja jeżdżę na czymś takim : http://www.allegro.pl/item933973686_tarcze_trw_przod_toyota_carina_e_1992_1997.html  poprzednio z klockami TRW Lucas również, ale skrzypiały i tak mnie irytowały, że zmieniłem je na klocki Boscha .. swoją drogą nie umywają się do tamtych.

Ale na tarczach TRW Lucas i klockach TRW i dobrej oponie zimowej to szczerze mówiąc hamowało super. Mogę spokojnie polecić.
Chyba, że ktoś szuka czegoś extra, ale jak dla mnie wystarczało.
« Ostatnia zmiana: 01-03-2010, 14:48:10 wysłana przez portagen »
cZŁOwiek  .. zło jest w każdym z Nas ..

Dagon

  • Gość
Odp: tarcze hamulcowe/perforowane/nawiercane
« Odpowiedź #29 dnia: 01-03-2010, 23:56:10 »
Mikoda.... o bleeee.... Masakra... Słyszałem wiele negatywnych opinii ale uznałem, że ryzykować nie będę jak zobaczyłem pęknięta ich tarcze u kolegi w golfie...

Chcesz coś do swojej Cari? Polecam Speedmaxy (nacinane) + EBC GreenStuff. Świetny zestaw. Jestem naprawdę mocno zadowolony a kilometrów natłukłem na nim, że hej :P

Speedmaxy kupisz w Inter Cars. Kod produktu: C32100JCTU
Albo wejdź na Inter Cars Tuning Division i tam sobie znajdź. Od razu będziesz miał zdjęcie... Ja też gdzieś na tym forum wrzucałem zdjęcie tych tarcz. Na pewno są one w wątku o "Daginie".


 

Beesafe.pl