Autor Wątek: po wymianie zderzaka woda w bagażniku  (Przeczytany 6138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

enertp

  • Gość
po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« dnia: 19-05-2007, 17:21:00 »
Witam!

Toyota Avensis Sedan2001r

Miałem lekkie bum z tyłu,skończyło się na nowym lakierze i wymianie zderzaka tym przykręcanym na 4 śruby ,dolny zderzak został pomalowany.Po tym w bagazniku mam pełno wody,leci przez wszystkie otwory niezaślepione a także przez taki rozprężnik z gumowa membraną który jest po obu stronach w komorach koło lewarka.wcześniej tego nie było,nigdy grama wody nawet podczas mycia wężem .
W warsztacie w którym był naprawiany mówią ze nic nie robili w bagażniku oprócz wymiany zderzaka.
Proszę o inf. bo nie wiem co robić

PS.czy między zderzakiem a karoserią jest jakaś uszczelka?

tyski77

  • Gość
Odp: po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« Odpowiedź #1 dnia: 20-05-2007, 20:57:07 »
woda zapewne leci przez te odpowietrzniki po obu stronach. gdy zdjeli zdrezak pewnie zruszyli je i teraz te odpowietrzniki sie ruszają.trzeba je ułozyć w ospowiedni sposób oraz dookoła zakleic sylikonem.Niestety trzeba zdjac zderzak jednak nie jest to takie trudne. Miałem podobny problem ponieważ woda w bagażniku w duzej ilosc modeli sie pojawia.

enertp

  • Gość
Odp: po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« Odpowiedź #2 dnia: 24-05-2007, 21:04:55 »
Dzięki "Tyski77"!

Dzisiaj w warsztacie zdjeli zderzak i faktycznie okazał się że odpowietrznik na małym odcinku jest lużny co mogło powodować przeciek,mechanik wyjął go i cały zasilikonawał.mam nadzieję ze to było przyczyną bo nic innego nie widać.

4domel

  • Gość
Woda w pokrywie bagaznika Avensis liftback
« Odpowiedź #3 dnia: 24-01-2010, 16:56:10 »
hej,

Szukam porady ponieważ mam problem.

Problem mój dotyczy przeciekania wody w /w modelu Toyoty. Po każdym deszczu zbiera mi się woda w prawej przestrzeni bagażnika, tam gdzie normalnie leży schowany lewarek. Czasami tej wody jest aż tyle że przedostaje się do miejsca gdzie leży koło zapasowe.

Uszczelka od pokrywy bagażnika wygląda normalnie.

Czy ktoś miał już taki problem i orientuje się gdzie szukać rozwiąania w/w problemu.

Pozdrawiam

domel

Offline piasek101

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 669
Odp: Woda w pokrywie bagaznika Avensis liftback
« Odpowiedź #4 dnia: 24-01-2010, 18:12:34 »
Co prawda czas (temperatura) nie sprzyja, ale w takich wypadkach - jeśli nigdzie nie wyśledzisz zacieków - to ktoś włazi do bagażnika (oświetlonego) a inna osoba polewa samochód wodą.
Gdzieś (chyba na tym forum) ktoś pisał o nieszczelnych światłach.
Jeśli woda o której piszesz jest brudna to podejrzewaj chlapanie od dołu.

Czekaj może inni napiszą bardziej dokładnie.

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: Woda w pokrywie bagaznika Avensis liftback
« Odpowiedź #5 dnia: 24-01-2010, 20:54:29 »
to nie przez światła. z czasem pracujące blachy nadwozia powodują puszczanie lakieru miedzy zgrzewami i masa uszczelniająca, woda cieknie pomiędzy zgrzanymi blachami. trezba zdjąć tapicerę plastiki, polać wodą budę w pobliżu wycieku i zobaczyć gdzię się sączy, silikon do eki i po sprawie
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Karool

  • Gość
Odp: po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« Odpowiedź #6 dnia: 07-03-2010, 19:21:14 »
Miałem podobny problem, a nie mogłem znaleźć miejsca przecieku zdemontowałem tapicerkę z całego bagażnika, opruszyłem cały bagażnik talkiem, papierosek, wąż z wodą  i polewanko namiętnie z każdej strony ciśnieniem dużym i małym po zakończonej operacji otwieram klapę i jeeeeest bardzo ładnie widać, uszczelnienie to już kwestia wyboru ja zrobiłem to silikonem dekarskim zachowuje plastyczność przez cały czas co prawda klei się do niego wszystko a zwłaszcza kurz ale pod tapicerką nie widać a chodzi przede wszystkim o skuteczność

faria@tlen.pl

  • Gość
Odp: po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« Odpowiedź #7 dnia: 08-03-2010, 13:50:44 »
Hej,
to gdzie jest ta nieszczelność którą trzeba zatkać? rozumie, że musze odkręcić cały boczek z prawej strony, a potem? co zakleić?
pzodr.
Q>

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« Odpowiedź #8 dnia: 08-03-2010, 13:58:14 »
sądze, ze trzeba sprawdzić osobiście, tj w każdym aucie moze byc inaczej..
Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

faria@tlen.pl

  • Gość
Odp: po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« Odpowiedź #9 dnia: 09-03-2010, 09:25:16 »
;/ no szkoda.. myslalem ze to unowersalnie w kazdym jest tak samo...:) ok jak sie cieplej zrobi i bede mial czas to zobacze:)
pzodr.
Q>

sebmet

  • Gość
Odp: po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« Odpowiedź #10 dnia: 02-04-2010, 09:13:24 »
Witam.
Umieszczenie i sposób montażu wywietrzników w przestrzeni bagażnikowej jest unormowany co do modelu.
Przecieki powstają w trzech miejscach: uszkodzona lub zmurszała uszczelka przy wywietrzniku (ja dodatkowo miałem urwany uchwyt wywietrznika po tym jak mi ktoś lekko pukną w tył, a w aso tego mi nie wymienili przy wymianie przytartej listwy na zderzaku :cry: ). Drugim miejscem gdzie powstają przecieki to mocowanie lamp tylnych, tam też jest uszczelka i po czasie lub gdy ktoś nieumiejętnie wyjmował całą lampę to mógł ją uszkodzić. Trzecim miejscem to miejsce mocowania zderzaka do nadwozia (te co je widać jak się podniesie klapę).
W przypadkach 2 i 3  najczęściej cieknie do wnęki na koło zapasowe i lewarek, a w przypadku 1 to mamy wodę w przestrzeni dla lewarka
Rozwiązaniem na ten problem jest zdjęcie zderzaka i lamp, wyjęcie wywietrzników, wyczyszczenie wszystkiego, a następnie poskładanie z użyciem silikonu uszczelkowego. Ja tak to zrobiłem i od tego momentu jest jak ręką odjął.
Dodatkowo jako pomoc to mogę podpowiedzieć iż chłopacy z forum: avensis.info już ten temat poruszali (http://avensis.info/viewtopic.php?t=2441&highlight=woda) i jest nawet instrukcja jak do tego się dobrać.
Pozdro
Sebmet

Offline nurek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: po wymianie zderzaka woda w bagażniku
« Odpowiedź #11 dnia: 08-04-2010, 08:33:48 »
No to ja dodam jeszcze jedno miejsce. Po zdjęciu zderzaka po obu stronach sa łączenia (zgrzewy) pasa tylniego z bocznymi elementami idące w kierunku błotników (wszystko karoseria auta) Po uszczelnieniu tych łączeń woda w bagażniku i bocznych schowkach zniknęła. Korzystając z okazji rozebranego juz zderzaka uszczelniłem tez kratki odpowietrzające (ale to nie tam ciekło). Wszystko za pomocą uszczelniacza dekarskiego. Śmierdzi dwa/trzy dni, ale da się wytrzymać. Pozdrawiam
"Jedynymi osobami, z którymi powinieneś wyrównać rachunki są ci, którzy ci pomogli."
John E. Southard


 

Beesafe.pl