Autor Wątek: opona się zdziera  (Przeczytany 12133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ucybucy

  • Gość
opona się zdziera
« dnia: 22-07-2007, 19:43:17 »
Chcialem kupic camry z 1993 roku 3.0 V6 na gaz. Jednak zdziwilo mnie, że prawa opona od zewnątrz sie zdziera. Wlasciciel powiedzial, ze to kwestia wymiany sworznia w prawym kole. Co o tym sądzicie? Czy nie ma to nic wspólnego z geometrią?

ucybucy

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #1 dnia: 22-07-2007, 20:10:38 »
I drugie pytanie: camry sie grzeje, tzn. jak sie jedzie wiecej jak 80km/h na trasie przez długi czas to sie zaczyna gotować w chłodnicy woda. Co może być tego przyczyną? Właściciel mówi, że to pewnie kwestia wymiany chłodnicy...

Arek_R

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #2 dnia: 22-07-2007, 21:45:30 »
Chcialem kupic camry z 1993 roku 3.0 V6 na gaz. Jednak zdziwilo mnie, że prawa opona od zewnątrz sie zdziera. Wlasciciel powiedzial, ze to kwestia wymiany sworznia w prawym kole. Co o tym sądzicie? Czy nie ma to nic wspólnego z geometrią?
Ja stawiam na geometrie. Ale jezeli masz jakiś sensowny warsztat to niech podniosa do gory Toyote i obejrza sworznie najczesciej jest to zbierznać a sworzen to raczej bedzie uderzał i bedziesz to slyszal w zawieszenu. Moje doświadczenia z sworzniami oraz zbierznoscia pochodza z innych samochodow niz camry w niej jeszcze nic nie naprawialem.

Co do drugiego pytania to masz dwie mozliwosci pompa oraz chlodnica dobrze by było ustalić czy poprzedni wlasciciel wymienil przy rozrzadzie pompe wodna , chlodzenia bo roznie to bywa z uzytkownikami Camry to dosc dorogi samochod oczywisice wtedy kiedy trzeba go naprawic a nie ktorzy lubia oszczedzac 200 pln kiedy wymiana rozrzadu to duzo wieksza kwota. 

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #3 dnia: 22-07-2007, 23:47:48 »
I drugie pytanie: camry sie grzeje, tzn. jak sie jedzie wiecej jak 80km/h na trasie przez długi czas to sie zaczyna gotować w chłodnicy woda. Co może być tego przyczyną? Właściciel mówi, że to pewnie kwestia wymiany chłodnicy...
Jeśli w zbiorniku wyrównawczym po dodaniu gazu pojawiają się bąble powietrza lub na korku wlewu oleju jest 'masło' to może być to uszczelka pod głowicą a to już większe pieniądze :-(
Co do zdzierania opon - auto może mieć np krzywy wahacz po dzwonie itp. dobrze radzi  Arek_R - jechać do speców od zawieszeń niech się wypowiedzą..
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

Offline sienio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #4 dnia: 23-07-2007, 11:30:23 »
Ucybucy, nie wiem skąd jesteś, ale grzej do Lublina. Mamy tu dwie Camry do sprzedania, bez takich  "niespodzianek".

ucybucy

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #5 dnia: 23-07-2007, 11:53:04 »
Mam taka oferte do kupienia:
camry 1993 3.0 V6 + gaz z tym, że nie działa wcale w nim benzyna (facet mówi, że jak zakładali gaz to cos sie spieprzylo z przepływomierzem i ze teraz jest tylklo na gazie). Tak jak mowilem opona prawa przednia sie od zewnatrz zdziera, jest słaby hamulec reczny, i grzeje sie tak jak mowilem w duze upały.
Koszt 4500, co wy na to? warto?

Arek_R

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #6 dnia: 23-07-2007, 12:47:46 »
Mam taka oferte do kupienia:
camry 1993 3.0 V6 + gaz z tym, że nie działa wcale w nim benzyna (facet mówi, że jak zakładali gaz to cos sie spieprzylo z przepływomierzem i ze teraz jest tylklo na gazie). Tak jak mowilem opona prawa przednia sie od zewnatrz zdziera, jest słaby hamulec reczny, i grzeje sie tak jak mowilem w duze upały.
Koszt 4500, co wy na to? warto?
NIe wiem jaka to instalacja gazowa ale jesli nie sekwencyjna SGI to gaz mogl strzelic w przeplywomierz i jest do wymiany , w recznym moze byc roznie poczynajac od linki poprzez wymiane okladzin , ale ogolnie ja proponuje jak radzi sienio grzej do Lublina albo szukaj Camry z znaną przeszloscią , facetowi zaczela sie sypac i dlatego sprzedaje tak naprawde to nie wiesz co jeszcze cie czeka do wymiany moze byc za chwile komplet amorkow tarcze i okaze sie ze lacznie wyjdzie ponad 10000. Apropo gazu jeszcze to mysle ze facet sciamnia bo jesli by mi zakladali gaz i by cos spieprzyli to tak dlugo by naprawiali az by naprawili a On co odposcil i jezdzi tylko na gazie , benzyna pozatym przydaje sie w zime no i zawsze wiesz ile masz jej w zbiorniku , a bym auto odradzal no chyba ze obejzy je jakis spec od camry i powie ze wloysz 2000-3000 pln i nie bedzie problemu to wtedy moze warto , ja kupowalem swoja za 11000 ale mialem wszystkie faktury co bylo robione ogladalem auto kilka razy wiadomo jak kupisz uzywke to jest roznie ja i tak musialem robić hamulec i wszyszlo 1700 wiec dobrze sie zastanow.

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #7 dnia: 23-07-2007, 13:10:09 »
Mam taka oferte do kupienia:
camry 1993 3.0 V6 + gaz z tym, że nie działa wcale w nim benzyna (facet mówi, że jak zakładali gaz to cos sie spieprzylo z przepływomierzem i ze teraz jest tylklo na gazie). Tak jak mowilem opona prawa przednia sie od zewnatrz zdziera, jest słaby hamulec reczny, i grzeje sie tak jak mowilem w duze upały.
Koszt 4500, co wy na to? warto?

Nie warto.Na samochodzie sie nie oszczedza!! Lepiej teraz wydaj wiecej niz pozniej maja Cie spotykac niespodzianki na ulicy   :|

Grzej do Lublina. I ciesz sie jazda Camry bez niespodzianek


owca

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #8 dnia: 23-07-2007, 14:29:36 »
Mam taka oferte do kupienia:
camry 1993 3.0 V6 + gaz z tym, że nie działa wcale w nim benzyna (facet mówi, że jak zakładali gaz to cos sie spieprzylo z przepływomierzem i ze teraz jest tylklo na gazie). Tak jak mowilem opona prawa przednia sie od zewnatrz zdziera, jest słaby hamulec reczny, i grzeje sie tak jak mowilem w duze upały.
Koszt 4500, co wy na to? warto?

oczywiscie ze nie warto, przezylem to samo i wiem jak mozna sie pozniej denerwowac. U mnie praktycznie te same objawy byly. Nie dziala na benzynie - przeplywomierz rozwalony - pewnie jechal i jak mu jebło !! (ja tak mialem i kawalek przeplywki zablokowal przepustnice i malo sie nie zabilem), koszt uzywki to 450 zl, reczny nie dziala - komplet okladzin, sprezynek , ogolnie caly zestaw dla dwoch kol, lacznie z robocizna to nawet i 700 zl (jak mechanikowi sie wysypie caly hamulec to napewno ci nie policzy 100zl za robote ;) ), jesli cos nie tak w zawieszeniu to cie czeka najwiekszy koszmar - bedziesz wymienial po koleji kazda czesc a i tak okaze sie ze cos jeszcze nie halo, jesli sie niertowno zuzywa opona tzn ze nie ma zbieznosci, czyli powybijane np tuleje wachacza (tuleja to koszt okolo 80 zl, niewiadomo ile poszlo i musisz doliczyc koszty robocizny) sprawdz tez np rozpedzajac sie do 140 i ostro hamujac czy nie rzuca kierownica, bo od wybitych tuleji krzywia sie tarcze !!!!

przez rozwalony przeplywmoierz + jazde na gazie slabszym niz sekwencja masz na bank powypalane gniazda zaworow na ostatnich cylindrach (czyli tych najblizej lewej strony patrzac w strone samochodu). Ceny do 3.0 sa dosyc droge + koszmarna wymiana kazdego elementu ze wzgledu na upakowanie silnika (np u mnie przy wymianie uszczelek pod kolektorem wydechowym z wewnetrznej glowicy nie obylo sie bez opuszczania silnika ! ) - ta camry w zlym stanie to koszmar i strata pieniedzy, dodatkowo bedzie ci chlala gazu jak wol a objezdzac cie beda jakies samochociki z silniczkami 1.6 - zastanow sie powaznie nad jej zakupem !!!!

Arek_R

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #9 dnia: 23-07-2007, 17:04:39 »
Takze masz odpowiedz na swoje pytanie , to ze samochod jezdzil na zwyklym gazie to nie jest tragednia to duzy mocny silnik i sporo wytrzyma ale jesli ktos dba a mnie sie wydaje ze w tym wypadku uzytkownik poprzedni nie dbal szukaj czegos innego pozatym camry za 4500 to podejrzana cena  :laugh:

ucybucy

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #10 dnia: 23-07-2007, 18:29:24 »
Jakie macie te camry w tym Lublinie? Jakieś fotki? prosiłbym też o jakieś dane nt samochodu najlepiej na e-mail.
pozdro

Offline sienio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #11 dnia: 24-07-2007, 12:45:11 »
Chętnie odpiszę, ale na forum powiem że nie często trafiają się zadbane i sprawne egzemplarze w cenie poniżej 10000zł.
Po prostu ludzie cenią sobie camry.
Moj pierwszy zakup camry to 10-letnia sztuka za połowę ceny giełdowej. Po 6 miesiącach wsadziłem 5000 w skrzynię, po kolejnym miesiącu 1500 w silnik. Stare czasy, ale czujność zachowaj i oglądaj auta z kimś kto już ma doświadczenie w tym temacie.

pitermi

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #12 dnia: 24-07-2007, 23:09:38 »
Można kupic taniej i nie takie złomy jak ten co opisujesz.
Ja za swego dałem 5.5 tys a kupiłem go w maju.  do tej pory włożyłem w niego 500 zł to co musiałem zrobić od ręki. Wymieniłem blaszki w rozruszniku bo nie zawsze łapał, klemy w akumulatorze i  polowe obudowy od filtra powietrza. No i reanimacja klimy.
Przejechałem nim już 2 tys mil od kupna i jestem nim zachwycony sprawuje sie znakomicie,
Auto też jest z gazem i to automatycznym staruje na benzynie i sam sie przełącza na gaz.
Klima działa jak należy po reanimacji u fachowców. co prawda czeka mnie jeszcze troche wydatków bo blacharka wymaga trosze roboty lewy tylny błotnik rdza wychodzić zaczyna  i klapa jest podróbą made in china zaczyna rdzewieć.

Też miałem problem ze zbieżnością ale za 50 zł znajomy mechanik ustawił mi na bazie pks zbieznośc i jest już wsio ok.
poszukaj może znajdziesz coś sensowniejszego w cenie 6-7 tys bo za tyle można już kupic taka Camry która jeszcze pojeżdzi

Offline sienio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #13 dnia: 25-07-2007, 11:41:29 »
Blacharka do roboty... w camry?? No tak, camry za 6000 zł. Ale co tam, obyś nie miał problemów ze skrzynią jak etz (trochę kasy wydał), a Twój przebieg 160000 MIL dla skrzyni modelu 2.2 może być niepokojący.
Ponadto widzę że chcesz wydać kolejny 1000 zł na koła. Pewnie coś znajdziesz. Zastanawia mnie za ile zrobisz blacharkę, może 500, może 1000 zł? Ostatecznie ciekaw jestem czy odważyłbyś się sprzedać swój samochód po kilku miesiącach jazdy jakiemuś znajomemu. Wyobraź sobie że są ludzie jeżdżący jedną camry, którą sami sprowadzili wydając worek pieniędzy na (wówczas) nowy samochód, albo jeżdżą 5 lat i znają go na wylot. Nie mają problemu z zakitowanym dolotem czy innymi chińskimi podróbkami, bo nie kupili okazyjnie samochodu a nieuczciwy sprzedający czegoś im nie powiedział!

Czy uważasz że poniższy samochód (wersja XLE) zostanie sprzedany za 6 do 7 tysięcy?
Nie, nie zostanie.


pitermi

  • Gość
Odp: opona się zdziera
« Odpowiedź #14 dnia: 25-07-2007, 12:14:16 »
Ja akurat ten samochód znam od lat poprzedni właściciel to znajomy i sprowadzał go sam z usa.
Facet dbał o niego bo to jego pierwsze pożądne auto
Był bity i wiem o tym doskonale , cena dlatego taka niska. Ja nie kupowałem auta na całe życie.
Chce tym autem pojeżdzic rok czy 2, I tak muszę kupić opony wiec doloże troche i można kupić razem z alumami
Blachaż mi wycenieł 500zł za 2 elementy maskę i ten felerny tylny błotnik bo wiecej nie ma ognisk korozji a auto było malowane w 2005 roku w kwietniu.
O skrzynie wiem ze to moze byc problem ale był zawsze wymieniany olej co 10 tys mil w silniku i w skrzyni.
wiec może nie bede miał niespodzianek.
a ceny aut 14 letnich 10 tys to przesada. na zachodzie i nawet na wschodzie na przykład na  Litwie to sa w granicach 6-7 tys wiec   troszke przesada wywalic za auto 14 letnie 10-12tys!!


 

Beesafe.pl