Autor Wątek: ? Nie da się położyć oparcia tylnej kanapy ? Ave Sedan 2004  (Przeczytany 2660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adasko Żory

  • Gość
:huh:
Siemka. Jestem troszkę zniesmaczony ponieważ odkryłem, że w mojej Aventce Sedan 2004 nie da się złożyć tylnej kanapy. Myślałem, że Japończycy to bardzo praktyczny naród i nie odstawią takiej kaszanki...
Mam instrukcję obsługi, gdzie narysowane są 3 sposoby połozenia oparcia: jakieś przesuwane blokady w oparciach, do których można się dostać od strony bagażnika, lub przyciski obok zagłówków.

Ja nic takiego nie posiadam !  :angry:

Obawiam się, że moje auto jest w wersji "rodzinnej" ponieważ mam zamontowane na tylnej kanapie 2 systemy Isofix do fotelików dziecięcych i jakieś gniazda kotwiące "normalne" foteliki. Gniazda te mieszczą się na tylnej półce.
Dodatkowo zauważyłem, że w bagażniku jest stała zasłona z grubego filcu, którą udało mi się odchylić. Zamiast tylnej kanapy, zobaczyłem tylko jakąś stalową konstrukcję z rur - prawdopodobnie mocowanie fotelików systemem Isofix.

Jak pisałem w tytule jestem zniesmaczony, ponieważ już dwukrotnie miałem potrzebę przewiezienia półtorametrowych elementów i guzik. W życiu niespodziewałbym się takiej wersji samochodu. Jeździłem już róznymi markami samochodów, niemieckimi, hiszpańskimi, czeskimi itp. ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem...

Mam pytanko, czy jest ktoś na forum, kto ma taką wersję auta jak ja i jakoś udało mu się złożyć te fotele ?
Jeżeli nie, to pokombinuję z zamianą tylnej kanapy na inną i to dzieloną, a co, jak trza to trza  :grin:

pozdro i narka. Howk
 

 

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: ? Nie da się położyć oparcia tylnej kanapy ? Ave Sedan 2004
« Odpowiedź #1 dnia: 25-07-2007, 13:22:31 »
Witam!

nie wiem czy dobrze pamietam, ale masz moze ave t25 w podstawowej wersji??
tak mi sie cos kojarzy ze podstawa nie miala wlasnie skladanych oparc tylnych...

u mnie w sol rowzniez z 2004 kanapa normalnie skladana....

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Adasko Żory

  • Gość
Odp: ? Nie da się położyć oparcia tylnej kanapy ? Ave Sedan 2004
« Odpowiedź #2 dnia: 25-07-2007, 14:12:49 »
Heyka.
Być może to wersja podstawowa, ale autko jest sprowadzone z Holandii i ma 9 poduszek powietrznych, jak w wersji SOL, ale znowu ma klimę ręczną...

Trudno porównać moją holenderską wersję do jakiejś sprzedawanej w Polsce. Zwróciłem się do ASO z prośbą o identyfikację wersji po nr VIN, ale kazali mi się wypałować, bo auto nie było sprzedane w Polsce...

Trochę przykro, bo taki koncern jak Toyota słynie z samych superlatyw. Co im szkodzi, żeby skontaktować się z dealerem w Holandii i o wszytsko wypytać. Chciałem pokryć wszystkie koszty - nie rusza ich to. A kij im w oko. Jak poszlifuje abgielski to sam zapytam.

Dzięka za info i pozdro.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: ? Nie da się położyć oparcia tylnej kanapy ? Ave Sedan 2004
« Odpowiedź #3 dnia: 25-07-2007, 14:31:26 »
Adasko powiem Ci ze troche zle podejscie...

co bylooby by Ci po tym jka by ustalili ze ta wersja nazywala sie w Holandi np HOLA (tak jak u nas sa sol itp...)
nic to okreslenie by Ci nie pomoglo.....

jka widac taka poprostu masz wersje i tyle...

proponuje poszukac na allegro foteli - bo sa czesto w sprzedazy i kupic sobie kanape rozkladana...

wedlug mnie na 99% bedize pasowala bez zadnych problemow!

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

robertog

  • Gość
Odp: ? Nie da się położyć oparcia tylnej kanapy ? Ave Sedan 2004
« Odpowiedź #4 dnia: 25-07-2007, 14:40:25 »

Zwróciłem się do ASO z prośbą o identyfikację wersji po nr VIN, ale kazali mi się wypałować, bo auto nie było sprzedane w Polsce...

Dzięka za info i pozdro.

napisz maila do TMP z prośbą o informacje, jakie posiadają nt. tego samochodu. może wszystkiego Ci nie powiedzą , ale zawsze to coś :roll:
mi o mojej cari coś tam naskrobali - troszkę a po dokładniejsze informacje kazali się zgłosić osobiście z dokumentem potwierdzającym własność auta a wtedy powiedzą wszystko co wiedzą :cool:


 

Beesafe.pl