Autor Wątek: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań  (Przeczytany 57671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vo2max

  • Gość
"chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« dnia: 01-08-2007, 21:56:55 »
Witam,

Coraz bardziej dojrzewam o kupna Camry , ale mam trochę wątpliwości , więc piszę i pytam:

Podoba mi się , i ze względów budżetu - w grę wchodzi rocznik 94-95 .

Silnik , z tego co czytam , to będzie mi pasował 3.0 v6 ;-)  , np wersja LE (sedan)
Samochodu nie chcę "gazować" - bo to będzie mój 2 wóz , często jeżdżę służbowym , więc
nie będą to aż tak wielkie przebiegi ...

0/ To ma być "rodzinny dupowóz" - może lepiej po prostu 2.2 ?

1/ NA co zwrócić uwagę przy kupnie , czy warto brać auto na przegląd do ASO Toyoty ?

2/ JAk wyglądała wasza przesiadka na automat, przyznam się - że wcześniej nie miałem do czynienia
z taką skrzynią , czy mam się bać jej stanu , czy w ogóle łatwo się na nią przestawić ?

3/ Czy auto w tych rocznikach, za 13-14 tys , to warte uwagi, czy raczej  sobie odpuścić , bo padaka i szukać
droższych ?

4/ Może ktoś z grupowiczów jest z Poznania i okolic i pomoże na miejscu ?

pozdrawiem,
vo2max .



Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 01-08-2007, 22:10:23 »
0) jak ma być dupowóz, i nie masz żadnych ambicji wyprzedzenia wszystkiego na drodze, to kup 2.2 - jest tańsza w utrzymaniu ( zaraz mi się dostanie że "nie, bo cośtam" )

1) LE, to amerykan, warto wybrać się do ASO, ale na cuda nie licz.  raczej spróbuj znaleźć kogoś kto Camry jeździł, i ma o tym pojęcie - często będzie w stanie powiedzieć więcej niż niejedna ASO

2) nie wyglądała, jeździłem, nie chcę - tylko manual, jak dla mnie :D
wsiadasz, wrzucasz D, i jedziesz... nie chcę :D
poza tym automat to często jedna wielka niewiadoma - popatrz na forum, ile jest postów w stylu "stuka", "nie jedzie", "szarpie" i tym podobnych... jestem chyba jedyną osobą na forum, która robiła coś z manualną skrzynią w Camry - zmieniałem synchro...

3) warte, pod warunkiem że nie zajechane ( a i takie bywają, ale chodzą raczej po 6-10 )

4) nie wiem... jak trafisz jakąś pod krakowem, to wal jak w dym - obejrzę, zrobię fotki, sprawdzę... itp

pzdr
3VZ.pl



owca

  • Gość
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 02-08-2007, 08:14:56 »
0)  Jak to ma byc drugi woz to bralbym 3.0 - fajny dzwiek silnika, calkiem zrywna i zawsze niewstydzisz sie przed kims otworzyc maski i powiedziec ze jezdzisz 3.0 a nie jakims zapyzailym 1.6 ;)  Jesli natomiast chcesz tym samochodem jezdzic duzo to juz jednak 2.2 dlatego ze ceny czesci sa o wiele wiele nizsze (np rozrzad to 260zl) - o spalaniu ni ebede dyskutowal bo wiele osob pisze jak malo pali ich 3.0 - ja mialem taka i wcale malo nie palila a nie mam ciezkiej nogi, teraz przesiadlem sie na 2.2 i palila mi na trasie okolo 10 l benzyny a po miescie dochodzilo do 15, natomiast spalanie w 3.0 mialem 13-14 na trasie i 17-20 po miescie !

1) w aso niestety ale beda traktowali ten samochod juz jako bardzo stary i wszystko beda robili na odwal sie, czyli albo placisz duuzo albo nie wiem. Najlepiejsie pytac kogos kto tym jezdzil i reperowac u jakiegos mechanika co juz robil v6

2) a dla mnie automat to bajka - jak szukalem samochodu to zaznaczalem w wyszukiwarkach automat a reszta mnie nie interesowala. W solarze skrzynia jest w rewelacyjnym stanie - przy zmianie na postoju nie ma nawet drgniecia samochodu, w czasie jazdy nie wazne czy wolno czy dynamicznie nie rzuca nic a nic a jedynie widze ze zmieniaja mi sie obroty (ale ten smochod nie byl zajezdzony) natomiast w camry mialem skrzynie ktora wiele przeszla, jak ja kupilem to przy zmianie biegow na postoju samochodem rzucalo na wszystkie strony, po wymianie filtra i oleju rzucanie to zmniejszylo sie bardzo, ale dalej bylo odczuwalne. Poza tym nie mialem nigdy problemu ze skrzynia - a o jej zaletach w korku czy nawet na dlugiej trasie nie trzeba sie rozpisywac. Jesli lubisz sportowa jazde, to oczywiscie automat to nie dla ciebie, jesli jednak jezdzisz normalnie - to tylko automat (koniec ze staniem w korku i zmiana 1-2-1-2-1-2)

3) To jest dobra cena i na pierwszy rzut oka sugeruje ze wlasciciel sobie ceni autko - ale takie "chwyty" marketingowe sa normalne (notabene placenie dziadkom zeby sprzedawali auto jako ich wlasne po to ze niby jezdil nim tylko do kosciola, samochod sprzedawany pilnie bo wlasciciel wyjechal do anglii/irlandi, samochod spzedawany bo wlasciciel wrocil z wojska/iraku/zagranicy i ma kase zeby kupic cos lepszego, albo wlasnie speciajlnie zawyzona cena bo niby ile to bylo robione i wcale jej nie chce sprzedawac)

4) ja w weekendy moge ci pomoc ogladac jakas w radomiu (obejrze baaardzo dokladnie i natrzaskam fotek), ewentualnie na tygodniu w warszawie

pitermi

  • Gość
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 02-08-2007, 12:52:35 »
Na temat v6 nic nie powiem bo mam 2.2 ale co do przesiadki na automat to 2 dni jazdy i już zapominasz  o sprzęgle.
Tylko przez pare dni miałem ciagle nawyk - uparcie rano wciskałem hamulec przy ruszaniu .
Nawyk sprzęgła.
Łatwiej sie przesiąść na automat jak odwrotnie.

olo23

  • Gość
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 02-08-2007, 21:18:56 »
Zgadzam się z owcą. Jako drugie auto to kup 3.0. Tym autem nie będziesz jeździł dużo więc jak już zdecydujesz się na weekendowy wypad to niech jazda sprawia wielką przyjemność co gwarantuje ci silnik v6 + automatyczna skrzynia biegów (niesamowita wygoda). Cena około 15 tys PLNów to dość sporo ale sugeruje że auto jest w niezłym stanie. Pozdro...

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
« Ostatnia zmiana: 02-08-2007, 21:50:11 wysłana przez SZYMON14 »


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 02-08-2007, 22:10:15 »
natomiast spalanie w 3.0 mialem 13-14 na trasie i 17-20 po miescie !
Owca,
nie dawaj swojej camry jako punktu odniesienia - była skatowana jak dzika a takiego spalania nie wyrabia mój lesio  - V8, 4.0 290KM i ołowiane buciki w standardzie :-) (16,5 miasto i 12,0 trasa (PB)
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: 02-08-2007, 22:24:40 »
0/ To ma być "rodzinny dupowóz" - może lepiej po prostu 2.2 ?
To camry 3.0 się nadaje bardziej na wilka w owczej skórze - szczególnie do kasowania łepków w golfikach i innych bemewajach ze świateł  ;-)

1/ NA co zwrócić uwagę przy kupnie , czy warto brać auto na przegląd do ASO Toyoty ?
Tylko na: papiery na rozrząd i potwierdzenie uczciwego serwisowania (oleje, płyny, skrzynia) + to czy nie była bita tak, że jest krzywa (podłużnice, podłoga w bagażniku, wahacze) Stłuczkami się nie przejmuj, bo to prawie nie do uniknięcia. Popatrz czy na blacharce nie ma oznak rdzy - to dowód, że auto bite - camry nawet 15 letnia nie rdzewieje !. Na pasie przednim przed chłodnicą MUSI być nabity numer - to świadczy o oryginalności tego elementu - podróby nie mają tej dużej wytłoczki. Wycieki z silnika i skrzyni świadczą o zaniedbanym aucie - camry powinna mieć pod maską sucho jak pierprz.


2/ JAk wyglądała wasza przesiadka na automat, przyznam się - że wcześniej nie miałem do czynienia
z taką skrzynią , czy mam się bać jej stanu , czy w ogóle łatwo się na nią przestawić ?
MarcinM jest zboczony więc go nie słuchaj - jeździ po autostradach więc czy automat czy manual to mu wisi.. :-) Ale w polskich realiach to tylko automat a przy 3.0 jest bardzo dobrym zestawieniem. Sporadycznie zdarzają się awarie - wynikają TYLKO z katowania skrzyni i/lub braku serwisowania. Poczytaj na stronie automat.pl jak powinno się sprawdzić skrzynię i czego się po niej spodziewać.
[/quote]
3/ Czy auto w tych rocznikach, za 13-14 tys , to warte uwagi, czy raczej  sobie odpuścić , bo padaka i szukać droższych ?
[/qoute]
Wydaje mi się, że za ten rocznik to cena optymalna. Drożej =przepłacisz, dużo taniej = kupisz padakę.

4/ Może ktoś z grupowiczów jest z Poznania i okolic i pomoże na miejscu ?
Kiedyś znajomy mechanik (wspominany tyle razy kolega z Wołomina) powiedział, że jeśli kupować auto to tylko z okolic Wawy. A to dlatego, że niestety mieszkańcy tego miasta mają trochę więcej kasy i z reguły stać ich na serwisowanie samochodu. I powiem szczerze (mimo, że parę razy oponowałem przeciw tej teorii) jest to bliskie prawdy. Więc gdybyś znalazł jakieś auto w Wawie to w wolnej chwili możesz liczyć na moją pomoc.

BTW. Kolega, który 2 lata temu kupił ode mnie camry 3.0, sprzedał ją rok temu bo zamienił na 'młodszą' avensis - zgadnijcie co robi w tym miesiącu ? :D Dzwonił do mnie by pomóc mu kupić camry, ponieważ ave 'to nie to' :-)))) Camry przyzwyczaja i uzależnia..
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

Arek_R

  • Gość
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #8 dnia: 03-08-2007, 09:42:13 »
Zgadzam sie z maniek_ls400. Ja mam Camry 3.0 z gazem na Blosie . 17 litrow to mi pali na gazie i to w korkach. Ostatnio zrobilem nia trase i jak policzylem to wyszo mi ze 400km zrobilem na 52 litrach gazu z predkosciami 120-140 czyli spalanie 13litrow . Ogolnie srednio moja Klamerka pali mi 14-15 litrow zaznaczam ze gazu z tego co wiem SGI pali mniej . Zaznacze ze nie jezdze jak emery ale nie trzymam tez gazu w podlodze jezdze przecietnie .Nie oszukujmy sie silnik 3.0 i jego prawie 200km plus masa musi palic. Wydaje mi sie jednak ze silnik 2.2 i jego 136km to troche za malo. Mialem kiedys audi z silnikiem o podobnej mozy ale ona wazyla 1100kg i powiem ze tez wielkich rewelacji nie bylo.
Powiem szczerze ze kupilem Camry troche w ciemno , nie znam jej usterek nie wiedzialem na co zwracac uwage okazalo sie ze ten model ktory mam teraz akurat mial uzytkownik tego forum "ddow". Samochod mechanicznie byl zadbany tak jak mowil maniek_ls400 pod maska sucho i zakurzono to dosc wazne bo co nie ktorzy potrafia umyc dobrze silnik przed sprzedaza. Osobiscie bylem zwolennikiem Audi chociaz strasznie podbala mi sie Avalonka miala tez ten silnik co Camry ale ja jezdzilem nia w latach 98 kiedy auto mialo 3 lata i pamietam ze koszty (auto słuzbowe) były potworne zwlaszcza ze wtedy czesci do tych aut nie nalezaly do tanich zamiennikow te nie za bardzo bylo. Jak przejechalem sie Camry mowie zaryzykuje, uwazam ze nigdy do konca sie nie zabezpieczysz kupujac auto uzywane. W sumie za nie duze pieniadze kupujesz luksus i mala awaryjnosc. Co do ognisk rdzy zdarzaja sie(delikatne otarcie na parkingu i nie zadbanie o to) i to nie zawsze oznacza ze auto bylo bite. Ja zawsze zagladam tez pod dywanikami te w bagazniku tez, najczesciej blachaze od srodka sie nie przykladaja wiec mozna sie zorientowac.

Offline sienio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #9 dnia: 03-08-2007, 10:25:00 »
Hej. To i ja wtrącę dwa zdania.

Wersje europejskie to zwykle 2.2 (GL) i 3.0 (GX), amerykańskie / kanadyjskie to biedne XL, bogate LE i najbogatsze XLE. Szukaj wersji kanadyjskiej. Ma pewne "smaczki" których nie mają inne, szczególnie europejskie. Chociaż europejskie w przeciwieństwie do USA mogą mieć spryskiwacze reflektorów i regulację wysokości reflektorów. Jednak w kanadzie masz automatyczne światła "dzienne" i inne ciekawe gadżety. Nawet fotele się różnią między wersjami.

Co do napędu, to 3.0 masz w wersji 3VZ-FE (starsza, także Lexus ES300) i 1MZ-FE (nowsza, także Lexus ES300 i Toyota Avalon). Niestety osobiście miałem "przeboje" ze skrzyniami w obu wersjach, jednak nauczony doświadczeniem wybrałbym 3VZ. Zwyczajnie jest ich więcej i w przykrym przypadku łatwiej dostać skrzynię. Pamiętaj jednak że 1MZ to nowsza wersja - nie ładujesz kasy w przewody wysokiego napięcia  :)

0/ Nie kupuj 2.2. Dźwięk silnika w 2.2 w zestawieniu z dźwiękiem 3.0 jest nie do przyjęcia :) Inne rzeczy - spalanie, przyśpieszanie, kultura pracy, (BEZ)awaryjność - to wszystko także przemawia za V6. Naprawdę V6 może palić w mieście 15l LPG!
Ja nie miałem zastrzeżeń do prostej instalacji II gen. Ponadto taką samą mam teraz w 2.2 - spisuje się bez zarzutu.

W zeszłym roku pojechałem 3.0 z przyczepą kempingową nad Adriatyk. Na autostradzie ustawiłem na tempomacie 100 km/h. Automat zmieniał sobie sam biegi (w końcu "plecak" ważył prawie tonę), utrzymywał elegancko prędkość. Zrobiłem 3500 km. Tylko w górach spalił mi 20 litrów, na autostradzie 15 litrów LPG.
W tym roku pojechałem "solówką" 2.2. W sumie wszystko OK, ale mając obycie w jeździe 3.0, to w 2.2 wszystko mi przeszkadzało.
Brak automatu, brak tempomatu, brak dwóch cylindrów, inne fotele (!), sztywniejsze zawieszenie... (dobra dobra, maluchem kiedyś też jeździłem). Aha, spalił mi średnio 12 litrów LPG, przejechałem 3434 km.

2/ Tylko V6 automat. Subiektywnie: kupuj 3.0 w automacie, albo ostatecznie 2.2 w manualu. Wszystkim tak mówię, nawet xmikołajowi  :)
Co do przestawienia się, to tak jak pisał pitermi: ja po tygodniu wsiadłem w polo i... odpaliłem na biegu, a potem hamując przed skrzyżowaniem też zapomniałem o sprzęgle.


P.S. Co do ceny części to miejmy nadzieję że będą to tylko materiały eksploatacyjne, a tu już nie ma zbyt dużych różnic w cenie.

owca

  • Gość
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #10 dnia: 03-08-2007, 12:30:36 »
Co do przestawienia się, to tak jak pisał pitermi: ja po tygodniu wsiadłem w polo i... odpaliłem na biegu, a potem hamując przed skrzyżowaniem też zapomniałem o sprzęgle.

zrobilem to samo ostatnio tylko ze w corolli ;)

vo2max

  • Gość
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #11 dnia: 05-08-2007, 21:00:24 »
Dzięki za interesujące uwagi. Sam niestety nie jestem w stanie ocenić stanu Camry, szczególnie stanu
skrzyni , więc jeśli nie pojedzie ze mną jakiś właściciel, to raczej wizyta w ASO celem sprawdzenia stanu auta
będzie nieunikniona - jestem zresztą na to przygotowany.

Póki co, wybieram się chyba tutaj:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2576663

Widzicie jakieś podejrzane szczegóły ?
Cena trochę niska, ale zobaczyć można. Właściciel twierdzi, że to jest samochód zostawiony w rozliczeniu (warszawskie pochodzenie)  więc chce szybko sprzedać . Podobno bez żadnych usterek, -jedyna jakaś rdza przy listwie (nie wiem jakiej?) . Cały czas na syntetyku ...

Samochód został sprowadzony z USA w 1995 r, ale nie dowiedziałem sie, jaka to wersja ...




etz257

  • Gość
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #12 dnia: 06-08-2007, 09:44:26 »
Nie wyglada xle te autko chyba ma na klapie bagaznika poważną rdzę po prawej stronie, ale ze zdjęć reszty trudno wynioskować. Wygląda na nie bitą ale przebieg pomnóż przez 2 :) to może będziesz bliżej prawdy :)
Chociaż auto ne wyglda na perełkę to chyba katowane też nie było ale to tylko moje domysły z fotek :)
On ma jeszcze amerykańskie lampy więc albo czeka cię przekładka albo "umiejętność" przechodzenia przeglądów ;)
Sprawdź czy cała elektryka działa bo antenka jest na stałe wysunięta więc być może ona już nie działa.
Pewnie będzie do poprawek lakierniczych. Myślę że warta oglądnięcia chociaż to już 12 letnie auto więc czeka Cię przy nim sporo pracy żeby doprowadził do ładu pewne sprawy.

Offline Łukasz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #13 dnia: 06-08-2007, 10:33:27 »
Cytuj (zaznaczone)
On ma jeszcze amerykańskie lampy więc albo czeka cię przekładka albo "umiejętność" przechodzenia przeglądów Wink
Swiatla wygladaja na przerobione na europejczyki, zreszta boczne postojowki tez wymienione.
Kierownicy i wytartych foteli nie widac, mozesz obejrzec zdjecia mojej camry jak to wyglada po 400tys. i mnie wiecej przebieg bedziesz znal. Jezeli przebieg prawdziwy to bedziesz dlugoooo jezdzil.

vo2max

  • Gość
Odp: "chyba" chcę Kupić Camry V6 - kilka pytań
« Odpowiedź #14 dnia: 06-08-2007, 21:08:30 »

Samochód został sprowadzony z USA w 1995 r, ale nie dowiedziałem sie, jaka to wersja ...



Oczywiście się poprawiam. wersja LE , czyli ameryka ,  z tego co czytam - wtedy już 1MZ-FE ...


 

Beesafe.pl