Autor Wątek: ave d4d 2000 drganie auta w momencie przyspieszania ??  (Przeczytany 17945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tionn

  • Gość
 :oops:Witam moja toyka d4d 2000r w momecie przyspieszania zaczyna drgac cala kola sa wywazone sprawdzalem podejrzewam jakas poduszke, ale na jalowym biegu po dodaniu gazu nie trzesie co to moze byc poejrzewam jeszcze poloske czy ktos sie z tym spotkal i jakie moze sa koszty ?? :huh:  :icon_pray:
« Ostatnia zmiana: 04-01-2013, 13:17:22 wysłana przez eddie »

Ryder

  • Gość
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #1 dnia: 23-08-2007, 11:46:33 »
Ja miałem podobnie. Też podejrzewałem poduszki silnika ale po sprawdzeniu okazało sie ze poduszki są ok a zaczyna padac mi koło dwómasowe. Sprawdz to bo wymiana takiego koła w aso to koszt rzędu 4500 zł

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #2 dnia: 23-08-2007, 12:17:09 »
Ech te koła dwumasowe :/

Ale wtedy na jałowym by chyba też telepało? Spróbuj może przygazować na postoju...
Seat Leon Cupra :D

Offline sandr

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #3 dnia: 25-08-2007, 10:54:30 »
Witam,
również mam d4d 2000 (AV) i wyczuwam podobne drgania podczas przyspieszania. Moim zdaniem pochodzą one od turbosprężarki, jestem świeżo po wymianie koła dwumasowego (oryginał :-( ) - przed wymianą owym drganiom (w zakresie 1800~3500 obr/min) towarzyszył dodatkowo odgłos przypominający pracę młota pneumatycznego, teraz jest cichutko...

lparadowski

  • Gość
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #4 dnia: 10-03-2008, 19:50:43 »
Witam

mam takie pytanko ?
i co się u kogo okazało ?

u mnie jest podobnie ale mam wrażenie że to któryś z przegubów wewnętrznych
lub łożysko podporowe

bardzo proszę o sugestię

jutro jadę do mechanika  :-(

przemo2.0td

  • Gość
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #5 dnia: 10-03-2008, 22:50:58 »
Jeżeli te drgania występują tylko podczas przyspieszania i są dosyć intensywne tzn ( nieprzyjemne) jakby całe auto się trzesło;  a gdy odejmujesz gazu lub delikatnie przyspieszasz przechodzą to raczej  na 100% uszkodzeniu uległ przegub  wewnętrzny lub z prawej strony podpora półosi ( takie łożysko po środku półosi;/)
Sam przegub wewnętrzny raczej nie ulega uszkodzeniu tylko kielich w którym pracuje ( ten w skrzyni) wybijają się w nim dołki i całość dostaje luzu powodujac wibracje ;  bardzo silne wibracje !
Sam przegub mozna kupić i jest wymienialny w dosyc prosty sposób, jednak polecam sprawdzenie takze zewnętrznego przegubu poniewaz te drgania wykańczają i zewnętrzny w chwile;(
Gdzyby się ktos zdecydował na wymianę obu polecam zakup kompletnej półosi tzn całości 2 przeguby i półoś w całości zmontowanej ;) bo gdy się okaze ze oska jest skrzywiona i po wymianie nie bedzie poprawy to bedzie dramat;(
Sam przegub zewnętrzny w cywilizowany sposób jest niedemontowalny ( w ASo kompletny wraz z ośką 2000pln;( ) i to nie jest przypadek bo b łatwo uszkodzić ośke podczas Cięcia bądz zbijania zewnetrznego ptrzegubu;(

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #6 dnia: 11-03-2008, 00:04:39 »
a tam nie demontowalny  :-P, spokojnie wymienia się sam przegub zewnetrzny, bez potrzeby przepłacania 10krotnie w aso. za 200zł dostanie się dobrej jakosci przegub, powinien zleźć bez problemu, jak nie to znaczy że wielowpust obrobiony (ale to przypadek skrajny gdy ktoś jeździ z rok na rozwalonym).
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

prusiak

  • Gość
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #7 dnia: 11-03-2008, 07:32:47 »
Chyba ja, jako pierwszy pisalem o tych drganiach. Mam samochod juz 2 lata i jezdze z nimi nadal. U mnie drgania pojawiaja sie w zakresie obrotow 2 - 2,2 tys. podczas gdy silnik jest mocno obciazony. Najbardzij to czuc na 5 biegu, ale czuc tez na 3 i 4 gdy mam podlaczona przyczepe kempingowa. Bede sklanial sie ze to nie element zawieszenia a silnika, poniewaz dodatkowo na biegu jalowym w okolicach 2 tys. obrotow czuc te delikatne drgania (delikatnie dodajac gazu). Byla sugestia od jednego z userow forum zeby wymienic poduszke pod skrzynia.... nawet wymienilem ale nic nie pomoglo.

Jezdze jak pisalem juz ponad 2 latka z tym problemem, i nie mam problemow z przegubami zewnetrznymi (przynajmnij nic nie pyka nie terkocze itp.)

lparadowski

  • Gość
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #8 dnia: 21-03-2008, 06:11:01 »
Witam

miałem ten sam problem w moim D4D, w momencie przyspieszania (np podczas wyprzedzania) samochód w padał w wibracje ,było to czuć zwłaszcza pod nogami

teorii była masa : poduszki silnika, koło zamachowe , łożysko podporowe półosi
wszystkie odpadały ponieważ łatwo było je wyeliminować :
- w poduszkach widać ewentualne naderwania
- w łożysku czuć luz , słychać do tego jest odgłos tarcia (szum)
- koło zamachowe dzwoni , ewentualnie jeśli już coś by było nie tak to również na biegu jałowym nie tylko przy przyspieszaniu

zatem pozostały nam półosie , tylko która ?
można to zydentyfikować choć jest przy tym troszkę pracy :
-wyjmujemy obie półośki (koniecznie!)
-zdejmujemy manszety (osłony gumowe) z przegubów wewnętrznych i obserwujemy , pierwszą złą oznaką będzie brak smaru (nie taki jak w przegubach zewnętrznych ) , jeśli przegub chodził na sucho to na 99% już po nim , jeśli jednak smar jest musimy go usunąć , a przegub umyć tak żeby wewnętrzne krawędzie do których styka trój palczak były widoczne , w zużytym przegubie będą wyrażne wyżłobienia (wyczówalne palcem) i nie mówie tu o 2mm otworkach , takie wyżłobienie jest bardzo płytkie ale wystarczy żeby wywalić przegub
-porównujemy oba przeguby (mamy wtedy punkt odniesienia)

i po bółu już wiemy którą należy wymienić


teraz koszty :
półoś do werski TD , nowa w ASO to koszt około 1400 zl (prawa lub lewa )
półoś do wersji D4D w ASO  : 2650 zł prawa , 2450 zł lewa

ja kupiłem półoś używaną ( 800 zł ) w Japan Car (Gerberowa w Łodzi) ,
uznałem że nie ma sensu przepłacać w przypadku elementu który w normalnych warunkach nie ulega zużyciu (przegub wew.)
tylko jeśli braknie mu smaru wtedy dochodzi do wywalenia przegubu , późniejsze dołożenie smaru troszke wytłumi drgania ale na krutko

koszt robocizny : 150 zł

Pozdrawiam  :-) 

Offline dydus04

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #9 dnia: 04-01-2013, 12:22:49 »
witam ..mam taką samą toyotkę ave 2000 d4d i ten sam problem .....w momencie przyśpieszania trzęsie całym przodem ..nie mam pojęcia czy to układ kierowniczy zawieszenie czy może poduszki na silniku czy tez skrzyni .Głównie odczuwa się to podczas ruszania przy przyciśnięciu na gaz jedynka ,dwójka itd.ale z każdą redukcją na wyższy bieg czuć to w mniejszym stopniu..przy spokojnej jeździe na wyższych biegach np.na piątce jest to prawie nie odczuwalne chyba że przycisnę mu ok.114-150 km/h wtedy są drgania lecz trochę inaczej odczuwalne.Zmieniałem już prawą pół oś całą od skrzyni do koła i bez zmian ,mam wrażenie że przy odpalaniu a zwłaszcza na zimnym silniku szarpie silnikiem ale tylko w momencie tzw.zapalenia ,później jest ok.Proszę o jakąś pomoc w rozwiązaniu mojego problemu ..może ktoś w jakiś sposób wyeliminował podobny problem. :wallbash:

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momęcie przyspieszania ??
« Odpowiedź #10 dnia: 04-01-2013, 12:31:08 »
Jeśli poduchy były sprawdzane, to możliwe, że przeguby wewnętrzne przy skrzyni się kończą.

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ave d4d 2000 drganie auta w momencie przyspieszania ??
« Odpowiedź #11 dnia: 05-01-2013, 00:09:04 »
a zapiął ktoś komputer? może jest problem np. ze wtryskiwaczami?
TIIDA '09


 

Beesafe.pl