Autor Wątek: Toyota Avensis I / Kombi / 2.0TD / do 1999 - co się psuje? Jak się sprawuje?  (Przeczytany 9156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jarzyn

  • Gość
Witam!

Jestem zainteresowany kupnem takiego samochodu. Chętnie wysłucham opinie posiadaczy.
Interesuje mnie to:
- co się psuje
- czy bierze olej powyżej jakiegoś przebiegu
- czy ten silnik ma te nieszczęsne koło dwumasowe
- jaka jest trwałość zawieszenia
- jakie jest spalanie
- jaka jest żywotność silników
- na co można narzekać, a co można pochwalić

Z góry wielkie dzięki za wszystkie opinie.
Pozdrawiam

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
co się psuje, zależy od tego po jakich drogach jeździsz, żeśli dziurawych, to zawieszenie a jesli nie, to nic.

Od 2 lat jeżdżę takim modelem (liftback) i za wyjątkiem wymian rozrządu i eksploatacja nic innego w nim nie robiłem także mogę śmiało polecić.

Co do spalania, to niskei nei jest, ale mi to nie przeszkadza. 140 + klima w 7 się zamykam

Jarzyn

  • Gość
Co do spalania, to niskei nei jest, ale mi to nie przeszkadza. 140 + klima w 7 się zamykam
Ile spala w mieście na 100km i ile na trasie na tym samym dystansie?
Czy zawieszenie jest drogie w naprawach?

przemo2.0td

  • Gość
ja Ci odpowiem na to wszystko.Ave 2.0TD spala jakieś 7/8l w mieście (warszawa),i 6 litrów w trasie klima nie wpływa tu znacząco, nie zauwazyłem różnicyw spalaniu.W zawieszeniu psują sie raczej tylko amory (jak będą delphi po naklejkach zobaczysz to są do bani), sforznie i gumki czasem chałasują od stabiliatorów i to tyle jak auto sprowadzone.Amory jakięś 800pln kayaba:) ,sforzeń japoński 90pln szt.Zwróć uwage na korozje nad szybą przy zakupie.I jeszcze jedna sprawa tarcze hamulcowe krzywią sie i przy hamowaniu drży kierownica .reszta jest bezawaryjna raczej:).Ogólnie dobre auto i nie dla mechaników:P.I jeszcze jedno b.trudno znależć takiego Ave 'normalnego' tzn.zadbanego.polecam wersje Sol:)i jeszcze pytanko:wiesz co jest największą wadą użuwanego auta????????odp:jego poprzedni właściciel<hahaha>

Jarzyn

  • Gość
800 PLN to cena za komplet tak? Ile kosztuje komplet tarcz? Ile jest takich sworzni po 90 PLN w samochodzie? :-)
Czytałem we wcześniejszych postach o awariach skrzyni biegów w silnikach 1.6.
Czy silnik 2.0TD te awarie mogą dotyczyć?
Co myślicie o tym egzemplarzu: http://moto.allegro.pl/item226396111_toyota_avensis_kombi_98r_klima_elektryka.html
« Ostatnia zmiana: 24-08-2007, 18:48:48 wysłana przez Jarzyn »

jasiu66

  • Gość
nie wiem tylko skąd te 105 km, chyba powinno być 90 ...

mister

  • Gość
800 PLN to cena za komplet tak? Ile kosztuje komplet tarcz? Ile jest takich sworzni po 90 PLN w samochodzie? :-)
Czytałem we wcześniejszych postach o awariach skrzyni biegów w silnikach 1.6.
Czy silnik 2.0TD te awarie mogą dotyczyć?
Co myślicie o tym egzemplarzu: http://moto.allegro.pl/item226396111_toyota_avensis_kombi_98r_klima_elektryka.html

800 PLN za komplet (4 szt.) Kayaba gazowo-olejowe Excel-G - świetne i trwałe amortyzatory.
Ja kupiłem tarcze Delphi po 110 PLN za sztukę.
Jeśli chodzi o sworznie wachacza to jest ich 2.
Skrzynie w Ave to jedna ze słabszych stron tego samochodu, ja osobiście miałem problemy z dwójką (zgrzyty, haczenie), ale po zastosowaniu ceramizera wszystkie objawy ustąpiły.
Co do silnika 2.0TD się nie wypowiadam.

MISTER

robertGon

  • Gość
hej,mam Ave 2,0TD z przebiegiem 240tyś i jak na razie nie mam problemów .Silnik pali do 7 litrów ale przy 90-100km/h na trasie da się zejść do 5,5 litra-kewstia jazdy.Silnik oleju bierze jakieś 0,5litra oleju na 10tyś-jeżdżę na syntetycznym 0W-40. z hamulcami też miałem problem-krzywienie tarcz,ale problem pojawił się po wymianie łożysk-koniecznie tylko dobre,japońskie łożysko i dobry fachowiec.U mnie przy wymianie skrzywił piastę i pojawiło się bicie na tarczy co w konsekwencji prowadziło do odkształcenia tarczy.Efekt był taki,że musiałem dać nowe łożysko i piastę a tarcza do toczenia(0,5mm to nie tragedia).Teraz jest już ok.
Polecam autko,bo tylko lać i jeździć.Swietny komfort jazdy-na ostrą jazdę się nie nadaje,zbyt miękkie zawieszenie ale jesli ktoś dużo podróżuje to doceni Ave.Fotele bardzo komfortowe....autko mam rok czasu,przejechałem 43tyś ,rocznik 1998
pozdro

Sieslak

  • Gość
Witam,
Wszyscy piszą o zaletach auta i tak naprawde ma ono ich wiele. Jednak chciałem wspomniec też o wadach dostrzeżonych w trakcie dwóch lat jazdy AVE 2.0TD Liftback.
Przejchałemnim 40tys. km (aktualnie wg licznika 170 tys - a może byc więcej). W tym czasie zrobiłem hamulce przód (wymiana tarcz i kolocków) i odziwo nic nie drży. W lipcu wymieniałem tylne sworzenie wahaczy przednich (80zl szt.) oraz w prawy przód końcówkę drążka itp. + robocizna. Na corocznym przeglądzie pan po obejrzenia auta tylko się usmiechnął i powiedziała, że nawet amorki mają sprawność 78% i nie ma najmniejszych zastrzeżeń.
Co do spalania to właśnie co wróciłem z podróży po Europie i jestem pod wrażeniem pojemności bagażnika. Niestety ze spalaniem nie jest już tak jak piszą inni. Autostrady 130 - 150 km/h 7,1 - 7,5 l/100km jazda po górskich drogach z klimą średnia prędkość 60 km/h. to wynik 7,5l. Jazda po mieście to 8-8,5 l (zimą nawet 9). Zejście poniżej 7 litrów wyszło mi tylko raz. Możliwe że mam cięższą noge niż inni. Apropo zimy to przy nowym filtrze paliwa i przyzwoitym akumulatorze auto paliło nawet na 35st. mrozie. Nawet nowiutka AVE sąsiada nie chciał gadać.
I jeszcze jedna uwaga dotycząca osiągów auta. Wiem auto ma tylko 90KM, ale  naprawdę słabo przyspiesza. Jeśli jednak potrzebujesz auto do szybszej jazdy - polecam D4D, albo benzynę. Co zauważylem to auto jest bardzo podatne na boczne podmuchy wiatru i dla mnie jest to największ jego wada (wczesniej jeździełem dwoma Fordami Mondeo i te w porównaniu do Toyoty super trzymały się drogi - jednak sypały sie na potęgę).

Mój mechanik (wiele lat pracuje w ASO Toyoty) twierdzi: że o ile masz pewnośc co do sposobu eksploatacji auta z tym silnikiem można kupować nawet z przebiegiem 230 tys i sie jescze pojeździ.

pozdrawiam
Łukasz


 

Beesafe.pl