Autor Wątek: Dwa pytania-silnik, wyposażenie.  (Przeczytany 2244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

A_C

  • Gość
Dwa pytania-silnik, wyposażenie.
« dnia: 02-09-2007, 10:32:43 »
Witam, mam dwa pytania związane z Yarysem rocznik 1999.
1. Odkręcając korek wlewu oleju ma prawo „chlapać” olejem poprzez ten korek na wolnych obrotach?
2. Czy w Yarysach we wszystkich modelach była stosowana mata wyciszająca silnik?

Pozdrawiam Andrzej.

miałczyk

  • Gość
Odp: Dwa pytania-silnik, wyposażenie.
« Odpowiedź #1 dnia: 02-09-2007, 12:47:27 »
Mam yarka 99 i maty nie mam i nigdy nie było bynajmiej u mnie ,mam od nowości.Co do oleju korka nigdy nie odkręcałem bo poco.

A_C

  • Gość
Odp: Dwa pytania-silnik, wyposażenie.
« Odpowiedź #2 dnia: 02-09-2007, 18:26:09 »
Co do tego pytania o „chlapanie oleju”, to niby wiem, że w Yarysie wałki rozrządu są w głowicy i to może usprawiedliwiać owo „chlapanie”, ale osoba, która sprawdzała silnik stwierdziła, że to nie powinno mieć miejsca, dla upewnienia skontaktowała się z innym mechanikiem, drugi mechanik potwierdził, że silnik, który chlapie olejem musi mieć bardzo duży przebieg i jest w ogóle zużyty.
Dlatego ośmieliłem się zapytać na forum, jeśli możecie mi wyjaśnić jak to właściwie jest to proszę?

Pozdrawiam Andrzej.

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: Dwa pytania-silnik, wyposażenie.
« Odpowiedź #3 dnia: 02-09-2007, 19:27:03 »
W Y z 1999r maty nie mialem a w Y z 2000r (kwiecien) mata juz byla i dodatkowo wneki kol pokryte farba wygluszajaca.
Chodzi mi o mate pod maska, bo czy byla mata na przegrodzie silnika to tego nie pamietam.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2007, 19:31:22 wysłana przez etom »

lopezm

  • Gość
Odp: Dwa pytania-silnik, wyposażenie.
« Odpowiedź #4 dnia: 02-09-2007, 19:51:50 »
Ten mechanik to chyba starej daty  :grin: , a co do chlapania to w Yarisie będzie chlapał olej bo zaraz po wlewem oleju jest wałek rozrządu który się kręci  :-) więc będzie rozchlapywał olej.

Offline Pasikonik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dwa pytania-silnik, wyposażenie.
« Odpowiedź #5 dnia: 02-09-2007, 20:04:20 »
Witam, mam dwa pytania związane z Yarysem rocznik 1999.
2. Czy w Yarysach we wszystkich modelach była stosowana mata wyciszająca silnik?
W egzemplarzach od jesieni 1999 roku rozbudowane zostało wygłuszenie silnika (co i tak niewiele pomogło ;) ).

A_C

  • Gość
Odp: Dwa pytania-silnik, wyposażenie.
« Odpowiedź #6 dnia: 03-09-2007, 08:37:11 »
Cytuj (zaznaczone)
...Chodzi mi o mate pod maska, ...
Miałem na myśli właśnie matę pod maską. :-)
Cytuj (zaznaczone)
...Ten mechanik to chyba starej daty...
Zgadza się, facet po 50_siątce. :-)
Cytuj (zaznaczone)
...co i tak niewiele pomogło 
Pomogło :-), teraz wiem, że może być różnie z tymi matami wygłuszającymi a co do silnika lopezm przekonał mnie, że może jednak „chlapać” olejem.

Dzięki, pozdrawiam Andrzej.



 

Beesafe.pl