Autor Wątek: Jaki olej zalać do Camry?  (Przeczytany 120537 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

owca

  • Gość
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #15 dnia: 16-12-2007, 11:33:10 »
jakoś nie zauważyłem, żeby na korku wlewu było napisane cokolwiek poza OIL ;)

a ja zauwazylem ;) i takiego mobila 1 leje


Offline Łukasz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #16 dnia: 16-12-2007, 12:06:10 »
Cytuj (zaznaczone)
oczywiście najbardziej uniwersalnym byłby olej 0W60, ale taki nie istnieje

Istnieje http://goods.ruten.com.tw/item/show?11071002752535#pic   :grin: :grin: :grin:

Na moim korku tez jest napisane 5w30 ale jakies Energy Conserving II w sumie nie wiem czy takie oznaczenie sie w europie wogole stosuje, kiedys gdzies wyczytalem ze mobil 1 0w40 jest EC II tylko ze roznicy w spalaniu nie ma

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #17 dnia: 16-12-2007, 14:47:07 »
mój korek jest ładniejszy :P

a dla Amerykanów widzę nawet na korku oleju muszą napisać jaki olej, żeby słonecznikowego nie nalali  :grin:

pzdr
3VZ.pl



Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #18 dnia: 16-12-2007, 18:08:53 »
a ja latam na ELF prosporti 15w40 i jestem zadowolony z pracy silnika i oleju

yazid

  • Gość
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #19 dnia: 19-01-2008, 00:16:07 »
Witam!
A ja jeszcze miałbym pytanko od czego zależy wybór oleju? czy full syntetyk czy pół czy mineralny??

Offline Miche

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1690
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #20 dnia: 19-01-2008, 10:31:41 »
Focus II 1,6 :)

grzechuuu

  • Gość
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #21 dnia: 21-05-2008, 19:53:33 »
a ja mam pytanie , jezeli jezdze juz od ponad 150.000km na Mobil 1 (pełny syntetyk)  to czy moge sobie nalac  (wymienic) taki sam olej tylko innej firmy? np Castrol czy cos?   

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #22 dnia: 21-05-2008, 20:05:01 »
a ja mam pytanie , jezeli jezdze juz od ponad 150.000km na Mobil 1 (pełny syntetyk)  to czy moge sobie nalac  (wymienic) taki sam olej tylko innej firmy? np Castrol czy cos?   

Możesz :-)

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #23 dnia: 21-05-2008, 20:54:39 »
Tylko po co ? Nie szkoda Ci silnika Castrolem mordować ?
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline tjedral

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 792
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #24 dnia: 22-05-2008, 07:59:27 »
ja mam 337 kkm (5S-FE) i mobil1 5w50 przez ostatnie 240 kkm był lany, bierze niecałe 0,5 na 10 kkm, czyli wystarcza to co zostaje z 4 litrow. Co do zmiany firmy to juz gdzieś było na forum, ze prawie robi czasem duża różnice. przy silniku o duzym przebiegu wymyjesz nagar i inne "naturalne uszczelniacze" i niby to samo , a silnik zacznie brać olej w zwiększonej ilości. zgadzam sie z Perzanem <narka>. poza tym stare francuskie przysłowie mówi , ze lepsze jest wrogiem dobrego i tutaj myśle , ze należy sie tego trzymać aby sobie nie przydać pracy i kosztów
pozdro
Toyota Camry Wagon Custom V6, 3.0, MT
Toyota Camry Sedan V6 GX , 3.0, AT

grzechuuu

  • Gość
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #25 dnia: 22-05-2008, 10:03:22 »
nie no ja nie narzekam na Mobil1  (oprócz ceny):)  a z tym nagarem to nic by nie było  bo mam silnik rozebrany cały i wyczyszczony.  ogolnie na Mobil 1 prawie zadnych oznak zuzycia nie ma (półpanewki jak nowe, zero kantów na cylindrach, można by powiedziec ze praiwe nic oleju nie pali..

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #26 dnia: 22-05-2008, 10:30:40 »
Ajesli ja zrobiłem 40tyś na mineralnym a wcześniej latała camry na półsyntetyku to co moge przejsc spowrotem na półsyntetyk czy zostac na mineralnym, jak myslicie? czy lepiej nie zawracac sobie głowy i latac na mineralnym :-)

Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #27 dnia: 24-05-2008, 00:51:21 »
Witaj Niger,
Tak mozez zalac pol i nawet pelnym ale po zalaniu pol syntetykiem wymieniasz po tygodniu eksploatacji na nowy olej.Polsyntetyk bardzo dobrze wyplucze
wszystkie pozostalosci po minerale i je wyrzucisz oczywiscie filtr oleju najwazniejszy, potem spokojnie jezdzij te swoje 10 000km,juz na czystym oleju.Syfy nie beda krazyc po systemie.Warto te pare groszy zainwestowac.
Oszczedzisz silnik. Jazda na minerale to w przyszlosci klopoty z wszystkimi systemami w tym silniku.
Moja Camrzyca byla teraz w Polsce plakala na tych drogach ale na A2 to od poczatku do konca pokonala w dwie godzinyz malym haczkiem.Z powrotem tez ale dopiero pokazala co jeszcze potrafi od poczatka Berliner Ring do Stralsundu a wlasciwie 30km przed Berliner Ring  i do Stralsundu i do Sassnitz ale tam ograniczenie do max 100km/h. To pokonalem te odleglosc w trzy godziny z poczatku musialem dac gazu bylo ciagla 180km/h pozniej na Szczecinskiej do Prenzlau ograniczenie do 120km i od Prenzlau do Stralsundu 160km/,zdazyla na prom bez problemu z zapasem 15 minutowym sprawdzilem olej grama nie spalila na cala wyprawe 3200km a przebieg juz ma leciwy 439 000km. Eksploatowana tylko na Mobil 1    5W-50 cale zycie.Ciekawe zjawisko zauwazylem na A2 przy 160km/h jest lekkie wozenie samochodu na boki przy wietrze bocznym tego zjawiska niema  na nawierzchniach reflowanych na betonie w Niemczech przy o wiele wiekszym wietrze bocznym i predkosci. Dowodzi ze asfalt niema tej przyczepnosci ktora winna miec.W Szwecji czasem sie depnie tez nie wystepuje to zjawisko.
Pzdr.Camry 2.2
P.S Pamietacie zmienilem tylko pompe olejowa i juz niemam zadnych wyciekjow pod glowica a tych miejsc nie uszczelnialem. Czyzby wzrost cisnienia w magistrali olejowej spowodowal uszczelnienie?

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #28 dnia: 24-05-2008, 20:13:44 »
Camry 2.2 wiesz słyszałem różne wypowiedzi żeby nie wracac z mineralnego na półsyntetyk bo wiadomo czym to grozi rozczelnienim śilnika itp dlatgo mam duży dylemat bo zbiża sie czas wymiany oleju wiec stąd te moje pytanie. :-)

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jaki olej zalac do camry?
« Odpowiedź #29 dnia: 26-05-2008, 19:57:03 »
Witam dziś zalałem mobila półsyntetycznego i powiem tak że pojawiła sie plama pod silnikiem,podejrzwam że leci z aparatu zaplonowego bo od dołu jak tam reke włoże to normalnie jest żywy olej,w czwartek wstawiam do warsztatu na uszczelnienie go,oby nie było wiecej nieprzyjemnych sytuacji. :-)


 

Beesafe.pl