Autor Wątek: Nierówne obroty ave d4d  (Przeczytany 4010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arulek

  • Gość
Nierówne obroty ave d4d
« dnia: 25-09-2007, 16:45:17 »
Witam od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem ave d4d z 2000 r.Autko jest super ale mam jedno pytanie mianowicie gdy auto się rozgrzeje i obroty są 800 czasami na postoju silnikiem potrząśnie delikatnie i obroty zaczynają falować wprawdzie w małym przedziale bo od ok 760 do 850. Jest to nierówna praca w tym przedziale.W serwisie przed kupnem powiedziano mi że komp wykazuje jakiś kod 23 air temperature czy to może być przyczyną nierównych obrotów?Od czego powinienem zacząć aby to wyeliminować ?Na razie wymieniłem kompletny rozrząd i filtr powietrza a paliwo tankuję tylko w shell.Proszę o podpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 25-09-2007, 16:53:43 wysłana przez arulek »

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nierówne obroty ave d4d
« Odpowiedź #1 dnia: 25-09-2007, 21:25:26 »
Witam.
kod 23 oznacza "Mainfold air temperature sensor"czyli Czujnik temperatury powietrza na polskie to pewnie chodzi o przepływomierz. Wrzuć hasło w wyszukiwarkę przepływomierz i znajdź temat nt. jego wyczyszczenia. Uważam że to pomoże.
Pozdrawiam
Obi

arulek

  • Gość
Odp: Nierówne obroty ave d4d
« Odpowiedź #2 dnia: 26-09-2007, 08:23:16 »
Dzięki za podpowiedż ale wbiłem w wyszukiwarkę czyszczenie przepływomierza i nic się niedowiedziałem jak to zrobić oprócz tego że należy to zrobić .Czy moze ktoś mi podpowiedzieć jak to się fizycznie robi (czyściłem przepływomierz kiedys w moim mondeo ale nie wiem czy tak samo się robi w ave).Jak się domyślem to trzeba odkręcić torksem dwa wkręty i wyciągnąć jakiś element elektroniczny a następnie delikatnie go wyczyścić - czy mam racje?I czy po takim zabiegu komputer w aucie nie będzie potrzebował jakiejś inspekcji w serwisie?

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nierówne obroty ave d4d
« Odpowiedź #3 dnia: 26-09-2007, 09:57:37 »
Dzięki za podpowiedż ale wbiłem w wyszukiwarkę czyszczenie przepływomierza i nic się niedowiedziałem jak to zrobić oprócz tego że należy to zrobić .Czy moze ktoś mi podpowiedzieć jak to się fizycznie robi (czyściłem przepływomierz kiedys w moim mondeo ale nie wiem czy tak samo się robi w ave).Jak się domyślem to trzeba odkręcić torksem dwa wkręty i wyciągnąć jakiś element elektroniczny a następnie delikatnie go wyczyścić - czy mam racje?I czy po takim zabiegu komputer w aucie nie będzie potrzebował jakiejś inspekcji w serwisie?
Tu masz link http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=12518.0. dot. czyszczena przepustnicy i przepływomierza. Czyścisz w benzynie ekstrakcyjnej kompa trzeba zresetować (odłączyć klemę, lub pojechać do diagnosty posiadającego czytnik OBDII, który wykasuje Ci błąd).
Pozdrawiam
Obi

przemo2.0td

  • Gość
Odp: Nierówne obroty ave d4d
« Odpowiedź #4 dnia: 26-09-2007, 23:17:58 »
Kolego Piotr SaS znowu brak umiejętności czytania !!!!!!Link dotyczy nie tego motoru bo tu chodzi o diesla!!!!!.W D4D sam raczej nie zrobisz tego i myśle że to nie czyszczenie niestety a przepływomierz(miernik masy przepływającego powietrza i nie tylko....) jest do wymiany ,diesel to nie benzyniak musisz pojechać kolego niestety do dobrego mechaniora od diesli ......sam tu wiele nie ździałasz niestety:(

Offline sandr

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nierówne obroty ave d4d
« Odpowiedź #5 dnia: 27-09-2007, 07:20:52 »
Nie koniecznie, w D4D również można "spróbować szczęścia" ->
miernik masy przepływającego powietrza w tym silniku jest stosunkowo łatwo dostępny (a nie rzadko bywa zapaprany olejem z układu dolotowego). Znajdziemy go w okolicy przepustnicy - dosyć spora (na oko pod klucz 24 lub większy) mosiężna nakrętka z podłączeniem wiązki el. Delikatnie wypinamy przewód ze złączki i odkręcamy czujnik, teraz bezinwazyjnie (najlepiej jakimś środkiem czyszczącym w sprayu)
przemywamy ustrojstwo, po oczyszczeniu mile widziane przedmuchanie sprężonym powietrzem. Ww. zabieg czasami również pomaga "urealnić" wskazania zużycia paliwa przez komputer samochodu.

Pozdr.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nierówne obroty ave d4d
« Odpowiedź #6 dnia: 27-09-2007, 08:27:40 »
Kolego Piotr SaS znowu brak umiejętności czytania !!!!!!Link dotyczy nie tego motoru bo tu chodzi o diesla!!!!!.W D4D sam raczej nie zrobisz tego i myśle że to nie czyszczenie niestety a przepływomierz(miernik masy przepływającego powietrza i nie tylko....) jest do wymiany ,diesel to nie benzyniak musisz pojechać kolego niestety do dobrego mechaniora od diesli ......sam tu wiele nie ździałasz niestety:(

Wiesz za bardzo Ciebie nie zrozumiałem, w czym brak umiejętności czystania? W tym że próbuję koledze pomóc i wynajduję możliwą usterkę (patrz pierwsza moja wypowiedź), czy w tym że przepływomierz w dieslu jest nie do wyczyszczenia? Jeśli chodzi o to drugie to podałem mniej więcej sposób czyszczenia.

Pozdrawiam

Obi

arulek

  • Gość
Odp: Nierówne obroty ave d4d
« Odpowiedź #7 dnia: 27-09-2007, 14:08:45 »
Dzięki kolego Sas masz rację że przepływomierz się czyści w ave d4d tak jak w większości aut.Po przeczyszczeniu podam Ci efekty i czy to faktycznie była wina przepływomierza.


 

Beesafe.pl